Galeria Krakowska dzieli się ciepłem na Święta
Święta to czas, w którym kupujemy prezenty i dzielimy się radością z bliskimi. Wspólnie spędzone chwile w rodzinnej atmosferze pośród atrakcji Galerii Krakowskiej sprawiają, że wzrastamy. Umocnieni tymi chwilami możemy uszczęśliwić również tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Akcja „Podziel się ciepłem” pozwala na przekazanie darów na rzecz potrzebujących naszego wsparcia w trudnym okresie zimy.
Galeria Krakowska przygotowała wiele atrakcji związanych z okresem okołoświątecznym. Przed wejściem do Galerii na placu Jana Nowaka- Jeziorańskiego trwa bożonarodzeniowy jarmark, który zaspokoi podniebienie niejednego smakosza. Zainteresowani aktywnością fizyczną obok stoisk znajdą również lodowisko z możliwością wypożyczenia sprzętu. Na odwiedzających Galerię Krakowską w dniach 9-11.12 i 16-18.12 czekają Śnieżynki, które podzielą się z przybyszami smakowitymi pierniczkami. Trafić na te wyjątkowe smakołyki można w grudniu w godz. 14-20 w piątki oraz 11-18 w soboty i niedziele.
To nie jedyne zimowe atrakcje, jakie czekają na Klientów Galerii. W dniach 9-11 grudnia za zakupy za kwotę min. 150 zł kupujący otrzymują w prezencie fantastyczną mini-choinkę. Aby dostać świąteczne drzewko, wystarczy udać się z paragonem i zarejestrować go na stanowisku akcji umieszczonym na poziomie 0 (naprzeciwko Punktu Informacji).
Z kolei na poziomie -1 Galerii Krakowskiej na najmłodszych Klientów czeka niesamowita kraina Winterland. Piękny pejzaż składający się z igloo, tajemniczego zamku oraz zimowego tronu czy obecność misi polarnych gwarantowane! Spędzanie czasu w Galerii Krakowskiej to nie tylko oferta wyjątkowych marek zgromadzonych w jednym miejscu, ale również okazja do wspólnego przeżycia emocjonujących wydarzeń, jakie towarzyszą okresowi okołoświątecznemu. Warto przyjść i skorzystać z tych nieocenionych chwil – mówi Jarosław Szymczak, Dyrektor Galerii Krakowskiej.
Wisienką na galeryjnym torcie jest jednak coś, czego nie da się kupić. To okazja do podzielenia się darami z osobami potrzebującymi. W poniedziałek,
12.12 ruszyła akcja „Podziel się ciepłem” zachęcająca do przyniesienia będących w dobrym stanie zimowych kurtek, płaszczy, swetrów, spodni, czapek i rękawiczek – damskich i męskich. Zebrane do 18.12 ubrania Galeria Krakowska przekaże Przytulisku dla Bezdomnych Mężczyzn i Przytulisku dla Bezdomnych Kobiet, prowadzonych przez braci i siostry Albertynki. Akcja dobroczynna która rozpoczęta została w zeszłym roku, jest akcją NADZIEI. Wydawać się może, że dawanie jest prostą rzeczą, ale dawać trzeba umieć aby nie urazić drugiej osoby. Dziękujemy za wszelkie ubrania, które na zimę są dla osób bezdomnych bardzo potrzebne – podkreśla br. Pio Rafał Stróżyński, odpowiedzialny za Przytulisko Świętego Brata Alberta w Krakowie. Jak dodaje s. Agnieszka Konefał z Przytuliska Świętego Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet: To wspaniała inicjatywa uwrażliwiająca otwarcie się na drugiego Człowieka, zwłaszcza Tego, który doświadcza kryzysu bezdomności. Zeszłoroczna akcja była dla nas - Przytuliska, bardzo ważna i pomocna szczególnie w tym okresie zimowym i przedświątecznym, kiedy osoby zgłaszające się do nas potrzebują ciepłych ubrań i poczucia, że „ktoś o nich myśli”. W trakcie zeszłorocznej edycji akcji „Podziel się ciepłem” w Galerii Krakowskiej udało się zebrać 25 kartonów wypełnionych ponad 550 sztukami zimowej odzieży, którą przekazano potrzebującym. W tym roku czas na nowy rekord, dary będą zbierane na poziomie 0, naprzeciwko Punktu Informacji.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.