Galeria Krakowska dzieli się ciepłem na Święta
Święta to czas, w którym kupujemy prezenty i dzielimy się radością z bliskimi. Wspólnie spędzone chwile w rodzinnej atmosferze pośród atrakcji Galerii Krakowskiej sprawiają, że wzrastamy. Umocnieni tymi chwilami możemy uszczęśliwić również tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Akcja „Podziel się ciepłem” pozwala na przekazanie darów na rzecz potrzebujących naszego wsparcia w trudnym okresie zimy.
Galeria Krakowska przygotowała wiele atrakcji związanych z okresem okołoświątecznym. Przed wejściem do Galerii na placu Jana Nowaka- Jeziorańskiego trwa bożonarodzeniowy jarmark, który zaspokoi podniebienie niejednego smakosza. Zainteresowani aktywnością fizyczną obok stoisk znajdą również lodowisko z możliwością wypożyczenia sprzętu. Na odwiedzających Galerię Krakowską w dniach 9-11.12 i 16-18.12 czekają Śnieżynki, które podzielą się z przybyszami smakowitymi pierniczkami. Trafić na te wyjątkowe smakołyki można w grudniu w godz. 14-20 w piątki oraz 11-18 w soboty i niedziele.
To nie jedyne zimowe atrakcje, jakie czekają na Klientów Galerii. W dniach 9-11 grudnia za zakupy za kwotę min. 150 zł kupujący otrzymują w prezencie fantastyczną mini-choinkę. Aby dostać świąteczne drzewko, wystarczy udać się z paragonem i zarejestrować go na stanowisku akcji umieszczonym na poziomie 0 (naprzeciwko Punktu Informacji).
Z kolei na poziomie -1 Galerii Krakowskiej na najmłodszych Klientów czeka niesamowita kraina Winterland. Piękny pejzaż składający się z igloo, tajemniczego zamku oraz zimowego tronu czy obecność misi polarnych gwarantowane! Spędzanie czasu w Galerii Krakowskiej to nie tylko oferta wyjątkowych marek zgromadzonych w jednym miejscu, ale również okazja do wspólnego przeżycia emocjonujących wydarzeń, jakie towarzyszą okresowi okołoświątecznemu. Warto przyjść i skorzystać z tych nieocenionych chwil – mówi Jarosław Szymczak, Dyrektor Galerii Krakowskiej.
Wisienką na galeryjnym torcie jest jednak coś, czego nie da się kupić. To okazja do podzielenia się darami z osobami potrzebującymi. W poniedziałek,
12.12 ruszyła akcja „Podziel się ciepłem” zachęcająca do przyniesienia będących w dobrym stanie zimowych kurtek, płaszczy, swetrów, spodni, czapek i rękawiczek – damskich i męskich. Zebrane do 18.12 ubrania Galeria Krakowska przekaże Przytulisku dla Bezdomnych Mężczyzn i Przytulisku dla Bezdomnych Kobiet, prowadzonych przez braci i siostry Albertynki. Akcja dobroczynna która rozpoczęta została w zeszłym roku, jest akcją NADZIEI. Wydawać się może, że dawanie jest prostą rzeczą, ale dawać trzeba umieć aby nie urazić drugiej osoby. Dziękujemy za wszelkie ubrania, które na zimę są dla osób bezdomnych bardzo potrzebne – podkreśla br. Pio Rafał Stróżyński, odpowiedzialny za Przytulisko Świętego Brata Alberta w Krakowie. Jak dodaje s. Agnieszka Konefał z Przytuliska Świętego Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet: To wspaniała inicjatywa uwrażliwiająca otwarcie się na drugiego Człowieka, zwłaszcza Tego, który doświadcza kryzysu bezdomności. Zeszłoroczna akcja była dla nas - Przytuliska, bardzo ważna i pomocna szczególnie w tym okresie zimowym i przedświątecznym, kiedy osoby zgłaszające się do nas potrzebują ciepłych ubrań i poczucia, że „ktoś o nich myśli”. W trakcie zeszłorocznej edycji akcji „Podziel się ciepłem” w Galerii Krakowskiej udało się zebrać 25 kartonów wypełnionych ponad 550 sztukami zimowej odzieży, którą przekazano potrzebującym. W tym roku czas na nowy rekord, dary będą zbierane na poziomie 0, naprzeciwko Punktu Informacji.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.