GENERACJA V – JAK MŁODZI ZMIENIAJĄ ŚWIAT
Agencja Face IT
Bagatela 10
00-585 Warszawa
i.ryfka|agencjafaceit.pl| |i.ryfka|agencjafaceit.pl
790393471
https://agencjafaceit.pl/
Młode pokolenie chce mieć realny wpływ na pozytywne zmiany w świecie. Pragnie poprawy jakości codziennego życia, czuje odpowiedzialność za otaczającą rzeczywistość. O tym, czym charakteryzuje się Generacja V, czyli międzynarodowa społeczność, która aktywnie zabiera głos w ważnych decyzjach dotyczących problemów, z jakimi zmaga się współczesny świat, rozmawiamy z Victorią Voigt – niezależną dziennikarką, autorką programu visavis.tv.
U źródeł
Generacja V to ruch społeczny, który zrodził się z chęci wprowadzania realnych zmian. Jednym z jej głównych celów jest dostrzeżenie globalnych problemów, które należy nie tylko szczegółowo zbadać, ale też znaleźć konstruktywne rozwiązania.
– Młode pokolenie jednoczy się w ramach odpowiedzialnej społeczności osób, które chcą na równi ze starszymi pokoleniami brać udział w strategicznych decyzjach dotyczących spraw całego świata – mówi Victoria Voigt.
Do tego celu służy np. przygotowywanie reportaży z miejsc dotkniętych epidemiami czy głodem. Zwrócenie uwagi opinii publicznej na takie zapalne punkty na mapie świata daje szansę na udzielenie potrzebującym pomocy finansowej przez społeczeństwa krajów rozwiniętych gospodarczo.
Ponad podziałami
Do społeczności zainicjowanej przez Victorie Voigt należy obecnie ok. 5000 osób. Członkowie ruchu pochodzą ze wszystkich zakątków globu. Co ich łączy? Wspólna misja, ambitne cele i dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i kontaktami.
– Jesteśmy międzynarodową społecznością ideowych ludzi, którzy współpracują i wzajemnie sobie doradzają. Mamy do siebie duży poziom zaufania. Możemy sobie wzajemnie doradzać i każdy może liczyć na zwykłe, ludzkie, ale jak cenne w dzisiejszych czasach wsparcie. Nie zamykamy się we własnym kręgu. Jesteśmy otwarci na wymianę doświadczeń i opinii z innymi pokoleniami, zarówno młodszymi, jak i starszymi. Wykorzystujemy rozwój Social Media i wszechobecny dostęp do internetu, by być ze sobą w stałym kontakcie, niezależnie, w której strefie czasowej aktualnie się znajdujemy. W ten sposób tworzymy wyjątkową platformę do wymiany wiedzy, nawiązywania kontaktów w ramach projektów, zarówno tych dotyczących zmian na świecie, jak i biznesowych – dodaje Victoria Voigt.
Historia jak z filmu
Jak zrodził się pomysł na stworzenie Generacji V? Spontanicznie. Victoria Voigt pochodzi z Polski, ostatnie lata spędziła w USA, a teraz studiuje w mieście uznanym za kolebkę europejskiej kultury – Rzymie. Nawiązuje w ten sposób międzynarodowe kontakty i poznaje ludzi, którzy pragną skutecznie rozwiązywać problemy współczesnego świata oraz działać aktywnie we własnym zakresie, kierując się ideowymi wartościami. Generacja V, którą stworzyła Victoria Voigt, łączy osoby mające wspólną wizję, potrafiące nawiązać dialog z opiniotwórczym i decyzyjnym pokoleniem starszych od nich osób. Victoria Voigt postanowiła wykorzystać miejsce, w którym się znalazła oraz doświadczenie i wiedzę i nawiązać kontakty z osobami podobnymi do niej. W ten sposób stworzyła wyjątkową platformę służącą również do rozwoju działalności naukowo-biznesowej wśród młodego pokolenia.
Plany na przyszłość
Generacja V to ambitni ludzie, którzy projektują przyszły lepszy świat, tworzą inicjatywy reprezentujące własne idee i interesy.
– Generacja V nie potrzebuje oficjalnego statusu, liczy się dla niej wzajemny, wysoki poziom zaufania. Nie potrzebujemy deklaracji. Zdajemy sobie sprawę, że teraz to ruchy społeczne mają większe pole do działania niż partie polityczne. Współpracujemy z innymi instytucjami i uniwersytetami. – opowiada Victoria Voigt.
By dołączyć do Generacji V, należy zgłosić się do Victorii Voigt poprzez jej kanały na Social Media. Victoria w ramach swojej działalności prowadzi również projekt Vis-a-Vis, w którym w oparciu o klasyczne standardy, ale w nowoczesnym wydaniu, przedstawia podczas rozmów z wybitnymi postaciami ze świata polityki i kultury najbardziej wartościową wiedzę oraz inspiracje ze świata. Zrealizowane wywiady ze światowymi autorytetami mają swoją premierę w każdą niedzielę o godz. 18:00.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.