Home office z alergią w tle Czyli jak pracować, kiedy za oknem pyli?
Piekące, łzawiące i swędzące oczy, które są dodatkowo podrażnione wielogodzinną pracą przed komputerem to zmora wielu osób. Znamy kilka sposobów na to, jak możesz sobie pomóc w tym niełatwym czasie, bez wychodzenia z domu.
Wiosną i latem łakniemy świeżego powietrza. Home office bardzo nam to ułatwia, ponieważ możemy pracować w ogrodzie, na balkonie czy z otwartym na oścież oknem. To jednak tylko wzmaga objawy alergii u osób uczulonych na pyłki. Swędzenie i łzawienie oczu, niekończące się serie kichnięć, cieknący katar – w ten sposób Twój organizm daje znać o tym, że właśnie podjął walkę z alergenem. Objawy uczulenia bardzo mocno utrudniają pracę i skupienie, szczególnie gdy w dobie home office odbywamy wiele spotkań online. Stosując kilka prostych wskazówek, odczujesz dużą ulgę.
Alergenom stop!
Ważne jest, by możliwie unikać alergenów. Spędzając całe dnie w domu, pracując zdalnie, wbrew pozorom nie jest to łatwe – chcemy przecież zaczerpnąć świeżego powietrza, a codzienne odkurzanie i sprzątanie nie jest priorytetem na naszej liście zadań. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc:
- Staraj się nie pracować przy otwartym oknie.
Porządnie wywietrz mieszkanie rano i późnym wieczorem, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest stosunkowo najmniejsze, w porównaniu z godzinami popołudniowymi.
- Zadbaj o czystość.
Postaraj się porządnie zetrzeć kurze w pokoju, w którym pracujesz, przynajmniej raz na kilka dni. Usuń także wszelkie przedmioty i tkaniny, które szczególnie go gromadzą, a nie są Ci niezbędne w codziennych czynnościach.
- Zainwestuj w filtr powietrza.
To urządzenie, które wychwyci roztocza, alergeny i zanieczyszczenia krążące w domu. Dzięki temu unikniesz kontaktu z uczulającymi drobinkami w możliwie najbardziej skuteczny sposób.
- Zastosuj krople do oczu dla alergików.
Te z zawartością ektoiny uzbroją je w tarczę, przez którą alergeny nie przenikną do Twojego organizmu. Przyniosą ulgę w swędzeniu i łzawieniu, dodatkowo nawilżą przemęczone pracą i alergią oko, na przykład krople do oczu Ektin (wyrób medyczny).
- Zadbaj o ciało.
Przemywaj twarz i okolice oka wodą nawet kilka razy dziennie – zmyjesz w ten sposób osadzające się na buzi pyłki i zabezpieczysz się przed wniknięciem alergenu do organizmu.
Praca zdalna dla alergika nie jest najprostsza. Może stać się łatwiejsza przy odrobinie wysiłku i systematyczności. Twoje oczy podziękują Ci za współpracę.
Źródła:
- https://www.pta.med.pl/dla-alergikow/porady-dla-alergikow/
- https://euroimmun.pl/blog/dlaczego-alergicy-wietrzyc-mieszkania-rano/
- http://www.vpvaleant.pl/pl/a/alergia

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.