House Managerki? Zmiana roli kobiet w 2024 roku
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
House Managerki? Zmiana roli kobiet w 2024 roku
House manager to osoba odpowiedzialna za zarządzanie codziennymi operacjami w domu. Do głównych obowiązków house managera należy nadzór nad domem, zarządzanie budżetem, planowanie i koordynowanie wydarzeń oraz przyjęć, zajmowanie się logistyką związaną z podróżami domowników, a także dbanie o utrzymanie nieruchomości w doskonałym stanie. House manager musi również rozwiązywać bieżące problemy i zapewniać, że wszystkie aspekty codziennego życia są organizowane zgodnie z oczekiwaniami rodziny. To rola wymagająca doskonałych umiejętności organizacyjnych, komunikacyjnych, a także zdolności do zarządzania czasem i priorytetami. Kto najczęściej zostaje super bohaterką łączącą karierę z zadaniami opieki nad domem i rodziną? Oczywiście kobieta!
Zgodnie z raportem Współczesne Polki i Polacy: nowe role, nowe wyzwania, choć większa część mężczyzn uważa, że w ich domach decyzje podejmowane są wspólnie przez małżonków, kobiety zdecydowanie częściej sądzą, że domowe ustalenia leżą wyłącznie po ich stronie.[1] Gdyby zarówno kobiety, jak i mężczyźni mieli napisać idealny scenariusz swojego życia, obie grupy na pierwszym miejscu postawiłyby priorytety związane z rodziną i domem. Natomiast gdyby mieli zrezygnować
z pracy, mężczyźni dokonaliby tego na rzecz rozwijania swoich pasji, natomiast kobiety poświęciłby swoją karierę, aby zajmować się domem.
-W świecie pełnym wyzwań i nieustannie zmieniających się okoliczności, każda kobieta zasługuje na poczucie bezpieczeństwa i pewności, które pozwolą jej iść przez życie, będąc w pełni sobą.
W Balcia Insurance rozumiemy, że niezależnie od tego, jaką ścieżką podążasz – czy jesteś przedsiębiorczynią, artystką, naukowczynią, czy house managerką – istnieje ubezpieczenie, które spełni Twoje oczekiwania i wesprze Cię w realizacji osobistych i zawodowych planów- zaznacza Laura Krastina, członkini zarządu w Balcia Insurance.
Badanie Polka strażniczka domowego budżetu wskazuje, że to kobiety znacznie częściej znają rynkowe ceny produktów i usług niezbędnych dla domu.[2] Jednak każdego dnia w przestrzeni internetowej spotykamy wiele komunikatów, mówiących o tym, że współczesne kobiety stawiają na rozwój kariery. Czy to prawda? Raport Siła Kobiet. Jakie są współczesne Polki? udowadnia, że Polki nie chcą wybierać między karierą a rodziną, a oba te aspekty są dla nich tak samo ważne.
W 2024 roku poza tzw. karierowiczkami, zobaczymy również rosnący trend bycia tradwife. Coraz więcej młodych kobiet rezygnuje z kariery na rzecz opieki nad domem. Za cel stawiają sobie szczęście domowników i nienaganny wygląd nieruchomości wypełnionej zapachem świeżych wypieków czy kwiatów. Właśnie to najbardziej je satysfakcjonuje!
Na co więc stawiają kobiety w 2024 roku? Na wierność sobie i swoim przekonaniom, ponieważ dobrostan i samorealizacja to droga do życia pełnego spełnienia. W kontekście zbliżającego się Dnia Kobiet, życzymy wszystkim wspaniałym kobietom odnalezienia siebie. Być kobietą spełnioną to prawdziwy powód do dumy. Dbając o siebie, swoje marzenia i bezpieczeństwo, każda z Was może świętować swoją unikalność i siłę codziennie, nie tylko w marcu.
_______
Balcia Insurance SE to renomowany łotewski insuretech z wieloletnim doświadczeniem, który sukcesywnie zdobywa pozycję lidera na rynkach krajów bałtyckich. W 2016 roku marka przeszła rebranding i odeszła od nazwy BTA, pod którą była znana w Polsce i innych kluczowych krajach Unii Europejskiej. W 2020 roku firma wprowadziła nową strategię biznesową, pozycjonując się jako ubezpieczyciel skoncentrowany na nowoczesnych rozwiązaniach. Balcia prowadzi działania w Niemczech, Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii, dostosowując się do współczesnych trendów. Marka inwestuje w rozwój kadrowy stale dążąc do wzmocnienia różnych działów i utrzymania dynamiki wzrostu organizacyjnego.
Więcej informacji na www.balcia.pl
[1] Współczesne Polki i Polacy: nowe role, nowe wyzwania https://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2018/03/Wsp%C3%B3%C5%82cze%C5%9Bni-Polacy-i-Polki-nowe-role-nowe-wyzwania-wyniki-badania.pdf
[2] Polka strażniczka domowego budżetu polka_strazniczka domowego budzetu 02032018 (prowly-uploads.s3.amazonaws.com)
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.