Iluzjonista Y - pierwszy człowiek w historii, który sprawił, że Mariusz Wlazły
Słynny iluzjonista zaskoczył mistrza, sprawiając, że niepokonany dotąd siatkarz po raz pierwszy w życiu po prostu nie mógł zaserwować!
Zapewne istnieją różne sposoby, aby uniemożliwić komuś skuteczne zaserwowanie. Można skupić się na rozwinięciu strategii obronnej, dobrze ustawionej blokadzie, wykorzystaniu słabszych punktów serwującego. Te metody nie działają jednak na mistrza, jakim jest niewątpliwie Mariusz Wlazły.
Aby osiągnąć ten cel, potrzebna jest szczypta magii…
To, czy czarowanie przeciwnika to dobra strategia, sprawdził popularny Iluzjonista Y, który dla Mariusza Wlazłego przygotował coś specjalnego. Wspominając Letnie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008, magik zaczął iluzję od zamiany srebrnej monety na złotą. Dlaczego nie? Choć srebro w Pekinie było sukcesem, to dlaczego nie zmienić go w sukces jeszcze większy?
Następnie Iluzjonista Y połączył swoją pasję do kart z ulubionym zajęciem siatkarza, jakim jest fotografowanie. Po przeprowadzeniu magii z użyciem kart, magik sfotografował zdumioną minę Mariusza Wlazłego, a następnie po prostu... wyciągnął zdjęcie z telefonu i wręczył zaskoczonemu siatkarzowi w postaci odbitki!
To jednak nie koniec atrakcji. Magik zachęcił słynnego siatkarza do wymyślenia kilku liczb, które następnie bez większego trudu odgadł, czytając siatkarzowi w myślach. Następnie zapisał je na tablicy i udowodnił, że po odwróceniu powstaje napis… W L A Z Ł Y.
Właśnie wtedy, w momencie totalnego zaskoczenia, Iluzjonista Y poprosił siatkarza o zaserwowanie, a ten, ku swojemu zdumieniu, nie dał rady!
Jak to możliwe, że kapitan gdańskich Lwów, który jeszcze w marcu zaserwował swojego osiemsetnego asa w ekstraklasie siatkarzy, u Igreka nie był w stanie podrzucić piłki? Odpowiedzią jest jakże nieoczywista siła sugestii, której sekretny przepis zna tylko Iluzjonista Y. Efekt? Gdy Mariusz Wlazły próbował podrzucić piłkę, … ta ani drgnęła.
W ten właśnie sposób Igrek jako pierwszy człowiek w historii sprawił, że niepokonany dotąd Mariusz Wlazły nie mógł zaserwować. Największy polski iluzjonista po raz kolejny uwodnił, że ma sposób na mistrzów.
Zobacz film:
https://www.youtube.com/@MagicofY
Najpopularniejszy polski iluzjonista (badanie OMNIBUS 2023), magik gwiazd, mentalista, autor książki “13 kroków by stać się magicznym”. W 2012 roku był półfinalistą programu Mam Talent.
Autor najpopularniejszego kanału o tematyce Iluzji, który przyciągnął już ponad milion stałych widzów i wygenerował ponad 120 milionów wyświetleń.
Jedyny polski Iluzjonista z własnym programem w TV. W programie zatytułowanym „Magia Y” oczarowuje gwiazdy polskiego show-biznesu.
Miał okazję pokazywać swoją magię takim gwiazdom jak: Mike Tyson, Robert Lewandowski, Jared Leto czy DJ Tiesto. Na co dzień występuje dla największych polskich firm.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.