Inteligentne wizjery do drzwi - moda czy wygoda?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Jeszcze w XIX wieku funkcję dzwonków pełniły kołatki. Z czasem zastąpiły je tradycyjne dzwonki oraz tzw. judasz. Dziś coraz częściej w mieszkaniach oraz domach możemy spotkać inteligentne wizjery drzwiowe. Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie?
Jakie funkcje?
Gdy mowa o inteligentnym wizjerze do drzwi ludziom zazwyczaj przychodzi na myśl coś na kształt domofonu z kamerą wideo. Nie bez powodu jednak nazwano te urządzenia inteligentnymi. Posiadają one dużo więcej funkcji niż zwykły dzwonek z kamerką. Chcąc odpowiednio zaprezentować, jakie możliwości posiadają tego typu urządzenia, najlepiej dokonać tego na konkretnym modelu. Będzie to DP1C od marki Ezviz - producenta rozwiązań inteligentnego domu. Wspomniany model jest kompatybilny ze smartfonem, dzięki czemu za pomocą aplikacji od producenta możemy zobaczyć obraz z kamery w czasie rzeczywistym na naszym telefonie bez względu na to, gdzie właśnie się znajdujemy. Nieważne zatem czy jest się w pracy, 20 minut od domu, czy na wakacjach na tropikalnej wyspie, dzięki aplikacji można stale monitorować, czy nic podejrzanego nie dzieje się na klatce schodowej. Jakby tego było mało, urządzenie wysyła alert na telefon użytkownika, kiedy tylko wykryje, że ktoś pojawił się przed drzwiami lub spędza pod nimi zbyt dużo czasu. Inteligentny wizjer pozwala również na rozmowę z taką osobą, również z poziomu wspomnianej aplikacji.
Pełna kontrola, nawet w nocy
Kamera w inteligentnym wizjerze drzwiowym firmy Ezviz została wyposażona w szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 104°, dzięki czemu generuje szczegółowy i wyraźny obraz, który umożliwia identyfikację osób stojących w odległości aż do trzech metrów od drzwi wejściowych. W wizjerze DP1C tryb nocny pozwala na podgląd na żywo w całkowitej ciemności. Co równie ważne w przypadku kradzieży, urządzenie umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów, które mogą posłużyć jako dowód w sprawie. Wszystkie nagrania i zdjęcia można archiwizować na karcie pamięci lub w chmurze.
Jak widać, wspomniane urządzenia oferują szereg funkcji, których zwykłe wizjery nie posiadają. Pozwalają na pełną kontrolę nad tym, kto i kiedy próbuje wejść do domu, nawet gdy sam właściciel znajduje się na drugim końcu miasta czy świata. Coraz większa popularność rozwiązań smart home pozwala twierdzić, że z biegiem lat zastąpią one całkowicie zwykłe dzwonki czy wizjery. Nic w tym dziwnego. W końcu każdy z nas stara się jak najlepiej zapewnić bezpieczeństwo sobie, jak i swoim bliskim.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.