Jak (i czym!) dojechać na koncerty w Manufakturze? Darmowy parking rowerowy
Zbliżają się urodzinowe koncerty z okazji 600-lecia Łodzi. Na scenie w Manufakturze od piątku (28.07) do niedzieli (30.07) wystąpią Dawid Kwiatkowski, Margaret, Strachy na Lachy, Kayah, Ignacy oraz KULT. Jak dojechać na występy?
Najłatwiej komunikacją miejską
MPK Łódź poinformowało, że od 28 do 30 lipca komunikacja miejska w Łodzi będzie darmowa (promocja obejmuje wszystkie strefy). W ramach wspólnego honorowania biletów z darmowych przejazdów można skorzystać także w pociągach ŁKA i POLREGIO. Obchody 600-lecia wiążą się także z dodatkowymi przejazdami autobusów i tramwajów. Zdecydowana większość linii tramwajowych i część autobusowych będzie kursować do 1 w nocy. Wydłużone kursy zaplanowano na liniach: 2A (co 10 minut), 3, 8A, 9 (w skróconym wariancie Dworzec Łódź Fabryczna - Widzew Augustów), 10AB (co 10 minut), 11, 12, 14, 55A, 57, 80C, 83, 86, 87A, 96C, Z6.
Linie autobusowe przejeżdżające przez przystanek „Zachodnia – Manufaktura”: 59, 73, 87A, 87B, 96C.
Linie tramwajowe przejeżdżające przez przystanek „Zachodnia – Manufaktura”: 2A, 2B, 3, 6, 11, 19.
Specjalnie z okazji koncertów w całym mieście powstanie specjalna linia „600”, która kursować będzie od piątku do niedzieli (co 7,5 minuty) pomiędzy sceną w Manufakturze a pozostałymi. Każdy z pasażerów będzie mógł łatwo sprawdzić, jak dojechać do danej sceny, gdyż autobusy, tramwaje, a także przystanki będą oznaczone specjalnymi tablicami.
Można też jednośladem! Manufaktura otwiera bezpłatny parking rowerowy
Letni klimat sprzyja podróżowaniu rowerem! Z tej okazji Manufaktura w dniach 28-30 lipca (od piątku do niedzieli) otwiera bezpłatny parking rowerowy dostępny w godzinach 12:00 – 24:00. Rowery będzie można pozostawić w wyznaczonym miejscu między wejściem do galerii handlowej (w pobliżu sklepu Van Graaf), a muzeum MS2. Parking będzie dozorowany przez ochroniarza, który będzie także koordynował jego funkcjonowanie. Obowiązkowo należy mieć swoje zapięcie.
W jaki sposób dostać się samochodem do Manufaktury podczas robót drogowych?
Nie ma już utrudnień na Alei Włókniarzy, więc dojazd ulicą Drewnowską będzie jedną z najlepszych opcji. Od strony Bałut i Radogoszcza można dostać się również ulicą Lutomierską. Od strony Widzewa najlepszym wyborem będzie dojazd ulicą Północną, gdyż otwarty jest przejazd na skrzyżowaniu z ulicą Franciszkańską/Kilińskiego.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.