Komunikaty PR

Jak pracować z uzdolnionym uczniem? Startuje 11 edycja Programu Explory

2022-03-07  |  10:00
Biuro prasowe

Jak pracować z uzdolnionym uczniem? Startuje 11 edycja Programu Explory

Towarzyszą w przeprowadzaniu projektów, wskazują możliwe ścieżki, wspierają rozwój młodych talentów – nauczyciele i nauczycielki. To z myślą o nich Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje szkolenie „Jak pracować z uzdolnionym uczniem?” otwierające 11 sezon programu Explory.

Realizacja projektu badawczego, od pomysłu do realizacji to złożony proces, choć ma swój schemat postępowania. Odpowiednie wsparcie to kombinacja motywowania oraz merytorycznych wskazówek mentorskich. O tym, z nauczycielami i edukatorami rozmawiać będą dr Adam Czyżewski oraz dr Katarzyna Kołacz z Sieci Łukasiewicz, podczas certyfikowanego szkolenia dla nauczycieli „Jak pracować z uzdolnionym uczniem?”. Organizatorem szkolenia jest Program Explory- największa w Polsce inicjatywa wyszukująca, sieciująca i rozwijająca młode talenty, która od 11 lat pomaga młodym badaczom i naukowcom odnaleźć się w świecie nauki i biznesu.–Lata doświadczeń programu Explory pokazują, że dla najlepszego wzrostu talentów potrzebne jest zaangażowanie nie tylko uczniów, ale i szkoły. Dlatego w rozpoczynającej się, 11 edycji Programu stawiamy także na kontakt z nauczycielami, którzy często są pierwszym impulsem do działania dla młodych. Wierzymy, że wejście w najbliższe, najbardziej dostępne środowisko młodych talentów pozwoli nam na najlepsze dzielenie się wartościami i metodologią Explory. – mówi Joanna Gogolińska, wiceprezeska Fundacji Zaawansowanych Technologii. Spotkanie odbędzie się 11 marca o godz. 16:40. Choć zapisy trwają do 10 marca, już wiadomo że szkolenie cieszy się rekordowym zainteresowaniem.

Sprawdzony sposób na rozwój talentów

Społeczność Explory współtworzą także instytucje i firmy, dla których rozwój, kreatywność i innowacyjne myślenie to nie tylko słowa, a plan na przyszłość. Dzięki nim poszczególne elementy programu takie jak konkurs dla młodych talentów, programy wsparcia, staże badawcze czy Regionalne i Szkolne Festiwale Nauki pozwalają młodym ludziom w pełni wykorzystać ich potencjał. – Explory to środowisko łączące młode talenty z przedstawicielami biznesu, mentorami i naukowcami. Program w sprawdzony sposób pozwala rozwijać się tym, którzy już dzisiaj kreują rozwiązania, które pozwolą nam wszystkim łatwiej żyć w przyszłości. Grupa LOTOS jako Mecenas Explory z dumą zauważa rosnącą popularność programu i z niecierpliwością wypatruje kolejnych kreatywnych projektów – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy LOTOS.

W minionej dekadzie Program zgromadził społeczność ponad 2400 młodych innowatorów, którzy zgłosili do Konkursu Explory ponad 1500 projektów naukowych i wynalazków. Odbyło się już ponad 60 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i nowych technologii. Wzięło w nich udział ponad 40 tysięcy osób. O Explory i kompleksowym rozwoju swoich talentów uczniowie słyszą już w szkołach i regionach. Międzysektorowa współpraca z samorządami pozwala bowiem na lokalne pojawienie się Programu poprzez organizowane warsztaty, spotkania ze specjalistami i  prezentacje naukowe. –Miasto Słupsk stawia na rozwój talentów. Kolejny raz dołączamy do świata Explory bo wierzymy, że inwestycja w młode, kreatywne osoby to najlepsze co możemy zrobić dla społeczeństwa. – mówi Krystyna Danilecka- Wojewódzka, prezydentka Słupska, jednego z miast partnerskich Explory–  Wiemy też, że żeby wzrastać talenty potrzebują odpowiedniego wsparcia- zaangażowanych nauczycieli i innowacyjnych szkół, dlatego już dziś zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli otwierające sezon Explory oraz lokalne Szkolne Festiwale Nauki ,w tym także w słupskich szkołach. –  dodaje prezydentka.

O skuteczności Programu najlepiej świadczą Alumni Explory – uzdolnione osoby, które dziś studiują i pracują na najlepszych Uniwersytetach w kraju i za granicą. Tak jak Anna Skierska, studentka Uniwersytetu w w Groningen od pięciu lat pracująca nad projektem modyfikacji nanokrystalicznych ogniw słonecznych w celu zwiększenia ich wydajności czy Szymon Gaca, w Explory rozwijający projekt wpływu chelatów IDHA żelaza i miedzi na przyswajanie azotu przez pszenicę, dziś stażysta renomowanego  instytutu technologicznego w Walencji. O rozwoju laureatów, ich codzienności i perspektywie na otaczający świat przeczytać można w mediach społecznościowych Explory. Alumni chętnie angażują się w kolejne działania Programu jako mentorzy, ambasadorzy czy prowadzący zajęcia.

 

Sezon 2022

Po otwarciu sezonu, społeczność Explory czekają kolejne propozycje działań. Już 15 marca startują Regionalne Festiwale Nauki we Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie i Łodzi – warsztaty w szkołach połączone z regionalnym etapem konkursu i wirtualnym pitchingiem -prezentacją innowacyjnych projektów młodzieży. W pierwszy dzień wiosny, 21 marca rozpoczyna się rekrutacja szkół do Szkolnych Festiwali Explory – inicjatywy, w której Program udziela licencji na organizację lokalnego Festiwalu i dzieli się wskazówkami o mądrym i skutecznym wsparciu zdolnych uczniów. Kolejne kroki Explory to programy grantowy i mentoringowych czyli precyzyjne wsparcie rozwoju talentów oraz październikowy Gdynia Explory Week – finał konkursu połączony z praktyczna konferencją naukową dotyczącą najnowszych trendów w nauce.

Wszystkie szczegółowe informacje o działaniach Programu znaleźć można na: https://bit.ly/explory_pl
 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki zaangażowaniu
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja
Styl życia Tężnia solankowa w Raszynie otwarta
2024-07-02 | 12:00

Tężnia solankowa w Raszynie otwarta

 Wójt Gminy Raszyn wraz z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej Grupy VKR oraz  firmy VELUX Polska dokonali uroczystego otwarcia Tężni Solankowej w Raszynie. Od 26 czerwca

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.