Jak przyjemnie spędzać czas w domu?
Czas w domu można spędzać z powodu obowiązku, pracy lub dla przyjemności. Obecnie w związku
z panującą sytuacją musimy ograniczać przebywanie na dworze do minimum. Gdy nie możemy wyjść na zewnątrz – na przykład na plac zabaw czy do parku, to kluczowe staje się kreatywne podejście do zagospodarowania czasu w mieszkaniu. Jak ciekawie i pożytecznie zorganizować go sobie i swojej rodzinie? Sprawdź nasze sposoby!
Naucz się czegoś nowego
Z nauką do czynienia mamy już od najmłodszych lat. Niektórzy uważają, że kończy się ona wraz ze zdaniem matury, egzaminów zawodowych lub studiów. Nic bardziej mylnego! Jak mawiał klasyk – „Człowiek uczy się przez całe życie” – i warto to robić. Dlaczego? Ucząc się podnosimy swoje kompetencje zawodowe, rozwijamy swoją wiedzę i nabywamy nowe umiejętności. Warto zastanowić się, jaka umiejętność lub wiedza jest w stanie pomóc nam w awansie lub w polepszeniu jakości swojego życia i zdecydować się na przykład na internetowy kurs z jej zakresu. W dobie powszechności platform e-learningowych można za grosze nauczyć się języka obcego, obsługi programu graficznego, poznać tajniki programowania czy wyszkolić się z… szydełkowania. Możliwości jest mnóstwo – wystarczy chcieć i poszukać informacji w sieci.
Postaw na czytanie
Studiowanie książek (zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej) pozwala na zapoznanie się z lub zgłębienie dziedzin lub tematów, które często wydają się odległe i enigmatyczne. Czytanie może być również źródłem wspaniałej rozrywki, w ramach której wczuwamy się w świat bohatera i nie możemy oderwać się od lektury. Ponad to książki rozwijają wyobraźnię, poszerzają zasób słownictwa i sprawiają, że jesteśmy oczytani. Zamiast wielogodzinnego siedzenia przed ekranem telewizora warto poszukać ciekawych pozycji literackich lub podręczników, które pozwolą spożytkować ten czas o wiele efektywniej. Jeśli masz dzieci, to śmiało możesz spróbować zainteresować je czytaniem – w końcu masz na to czas!
Rodzinne gry planszowe
Granie w gry planszowe pozwala na wspólną integrację z całą rodziną. W sklepach można spotkać naprawdę dużo ciekawych pozycji, które są dostosowane do gry już dla dzieci od 3 roku życia! Spędzanie czasu nad planszówkami to nie tylko wspaniały sposób na poprawę więzi, ale to również duży bonus dla rozwoju logicznego i strategicznego myślenia, nauka wnioskowania i myślenia przycznowo-skutkowego. To również wspaniała zabawa dla wszystkich.
Mała rzecz, która nieco umila czas
Niezależnie od tego, na jaką czynność zdecydujemy się pod własnym dachem – czy będzie to wspólne spędzanie czasu z rodziną, chwila relaksu z książką czy też przygotowanie prezentacji do pracy – warto umilać sobie ten czas kubkiem gorącej kawy czy herbaty. Niektórym ciężko jest wyobrazić sobie inne rozpoczęcie dnia niż aromatyczna, gorąca, mała czarna. Niestety często zdąży nam ona wystygnąć, gdy wołają dzieci, zajmiemy się czymś na chwilę – więc pijemy ją w pośpiechu „na jeden raz”. Na szczęście są rozwiązania, które umożliwiają cieszenie się gorącym napojem przez wiele godzin – bez potrzeby ponownego podgrzewać! Jak to jest możliwe?
Umożliwia to kubek termiczny Wink. To wytrzymały termos wykonany ze stali nierdzewnej, który utrzymuje temperaturę napojów ciepłych nawet od 3 do 4 godzin i zimnych od 4 do 5 godzin (co jest niezwykle przydatne latem). Można w nim przechowywać wszystkie płyny, ponieważ tworzywo, z którego jest wykonany, nie wchodzi z nimi w reakcje. Jest lekki i poręczny, dzięki czemu wygodny. Mając go w kuchennej szafce z łatwością będziemy mogli cieszyć się ulubionym napojem, w odpowiedniej temperaturze, bez względu na to co mamy do zrobienia. Gdy zabierzemy go do pracy, żadne spotkanie czy nagła rozmowa z szefem nie sprawi, że nasza kawa czy herbata wystygnie. Można (a nawet należy) użyć go w kawiarni czy innych punktach gastronomicznych zamiast jednorazowego kubeczka. Stawiając na kubek wielokrotnego użytku wpływamy na ograniczenie wytwarzania jednorazowych opakowań, przyczyniamy się do zmniejszenia produkcji dwutlenku węgla i wspieramy idee zero waste oraz less waste.
W domu też może być fajnie!
Atmosferę w mieszkaniu tworzą członkowie rodziny i ich pomysły. Czas, który – czy z obowiązku, czy
z przyjemności – spędzamy w naszych czterech kątach nie musi być zmarnowany. Warto zastanowić się jakie możliwości posiadamy wokół siebie (i jak możemy je wykorzystać) oraz co pożytecznego (z korzyścią na przyszłość) możemy się nauczyć, by w pełni wykorzystać ten czas.
www.winkbottle.com

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.