JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY HIPNOZĄ REGRESYJNĄ, A SEANSEM TERAPEUTYCZNYM? TERAPEUTA
Regresja – powrót do rozwojowo mniej dojrzałych sposobów funkcjonowania psychicznego (…), jest też zasadniczym elementem procesu psychoanalitycznego umożliwiającym pacjentowi przepracowanie nierozwiązanych konfliktów. Regresji sprzyjać mogą takie nieprzyjemne uczucia, jak lęk, poczucie winy, depresja, wstyd, frustracja, a także choroba fizyczna, zmęczenie, itd.
Moore B.E., Fine B.D. (1996). Słownik psychoanalizy (s. 268 – 270)
Warszawa: Jacek Santorski & CO. SCHOLAR
Hipnoza regresyjna to stan, który umożliwia przypomnienie sobie przeszłych wydarzeń, chwili, myśli, uczucia, obrazu. Stosowana jest jako metoda rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych, których źródła tkwią w trudnych przeżyciach z okresu dzieciństwa lub kilku lat wstecz. Osoba poddana hipnozie regresyjnej nie tylko szczegółowo analizuje minione wydarzenia, ale znajduje się w odmiennym stanie świadomości, stanie zwiększonej koncentracji, uaktywniając swój potencjał, by myśleć bardziej przejrzyście.
Seans Terapeutyczny – czym jest i dla kogo jest skierowany?
Seans Terapeutyczny – jest to spotkanie między specjalistą, a pacjentem w celu poznania przyczyny problemu i rozpracowania skutecznej strategii rozwiązania problemu. Długość seansu zależna jest od złożoności problemu, z jakim przychodzi klient. Jeśli problem nie jest bardzo głęboko zakorzeniony w psychice, klient wraz z pomocą terapeuty jest w stanie poradzić sobie z nim na pierwszym lub na maksymalnie dwóch seansach.
Jakie są różnice między hipnozą regresyjną, a seansem terapeutycznym?
"Hipnoza regresyjna jest jedną z form terapii, głównie skoncentrowaną na pracy ze wspomnieniami lub z przeżywaniem emocji związanych z sytuacjami z wcześniejszego okresu życia. Podczas seansu terapeutycznego można wykorzystać formę regresji, jeśli problem tkwi w przeszłości.” - mówi ekspert, Maksym Komar
Maksym Komar - ekspert ds.Hipnozy, który jest autorem metody terapeutycznej – Maksym Komar’s Method oraz Hipnozy niewerbalnej. To dyplomowany i certyfikowany Hipnoterapeuta Kliniczny, Master Hipnoterapii, Hipnolog, NLP Master Coach. Dyrektor i założyciel Professional Hypnosis Training Institute oraz sekretarz Polskiego Przedstawicielstwa Eastern European Association of Hypnotherapists and Clinical Psychologists. Autor publikacji naukowych na temat Hipnoterapii oraz metod wpływu na psychikę człowieka, prowadzi szkolenia w USA i Europie.
https://maksymkomar.com/

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.