Komunikaty PR

Jarmark Świąteczny ruszył w Nowym Rynku

2023-12-12  |  15:00
Biuro prasowe

Słodkie smakołyki, ozdoby choinkowe, ręcznie robione bożonarodzeniowe dekoracje lub artystyczna biżuteria – to wszystko można znaleźć w Nowym Rynku podczas Jarmarku Świątecznego. Tradycyjne już wydarzenie, które co roku przyciąga do galerii tłumy odwiedzających, rozpoczęło się 11 grudnia.

Pełne bożonarodzeniowych drobiazgów stoiska, zagościły w Nowym Rynku. Entuzjaści dekorowania domu i wielbiciele świątecznych słodyczy, z pewnością nie będą mogli przejść obok nich obojętnie. Tegoroczny Jarmark Świąteczny w jeleniogórskiej galerii rozpoczął się w poniedziałek, 11 grudnia.

Nieodłącznym punktem jarmarku są smakołyki, które ucieszą nie tylko dzieci. Odwiedzający znajdą tu domowe miody, tureckie chałwy, a także różnorodne słodycze w wyjątkowej odsłonie – w tym świąteczne lizaki i cukierki. Nie brakuje syropów urozmaicających zimowe herbaty, a także tradycyjnych nalewek. Na tych, którzy sami uwielbiają szykować pyszności w kuchni, czeka spory wybór drewnianych przyborów kuchennych.

Podczas jarmarku można również nabyć oryginalne ozdoby choinkowe, a także inne dekoracje, bez których trudno sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia. Wielbiciele pięknych dodatków do domu z pewnością zwrócą uwagą na urokliwe aniołki, barwne makramy i unikatowe obrazy. Egzotycznym akcentem jarmarku jest stoisko Ogrodu Japońskiego Siruwia – Mała Japonia w Przesiece, na którym można znaleźć japońskie ozdoby świąteczne. Wśród wystawców czekają również producenci ręcznie robionej biżuterii, która może być trafionym pomysłem na podarunek dla bliskiej osoby.

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry na nasz Jarmark Świąteczny. Jest to dla nas zawsze specjalny czas, w którym w naszej galerii gości szczególny nastrój. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zaopatrzenia się w unikatowe, ręcznie wykonane dekoracje i prezenty gwiazdkowe, ale także do spotkań z bliskimi i wspólnego przygotowania się do Świąt” – mówi Ewa Hiller, dyrektor galerii Nowy Rynek.

Jarmark w Nowym Rynku można odwiedzać aż do 23 grudnia, czynny jest codziennie, w godzinach otwarcia galerii, tj. 10.00-21.00.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.