Komunikaty PR

#JedenOdeMnie - pokaż, że Twój 1% pomaga!

2021-02-11  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Klaudia Smolarska-Kulej
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
klaudia.smolarska|naratunek.org| |klaudia.smolarska|naratunek.org
728923530
www.naratunek.org

Ponad 5 milionów Polaków wciąż nie przekazuje 1% podatku z PIT na wybrany cel charytatywny. Kampania #JedenOdeMnie ma za zadanie to zmienić.

 

-  Doskonale wiemy jak ważna jest taka pomoc dla wszystkich organizacji czyniących dobro - mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Ten niepozorny 1% podatku często pomaga ratować zdrowie i życie! Każda, nawet maleńka suma nabiera wielkiej mocy, bo z takich małych kwot tworzą się wielkie rzeczy!

A w tym wypadku nie trzeba nawet wydawać ANI ZŁOTÓWKI. Wystarczy do formularza PIT dopisać kilka cyfr. Numer KRS wybranej instytucji, której chcemy pomóc.

 

Według danych z raportu KMPG “Roczne zeznania podatkowe Polaków PIT 2019” podatnicy, którzy nie przekazują swojego 1% podatku najczęściej motywują to: brakiem zaufania do Organizacji Pożytku Publicznego (15% wskazań), przekonaniem, że dzielenie się 1% podatku niczego nie zmieni (14%) oraz przekonaniem, że przekazywane w ten sposób środki są nieefektywnie gospodarowanie (9% wskazań).  Ale wciąż aż 12% respondentów wskazało, że nie przekazują 1% podatku, bo nie wiedzą, że mają taką możliwość.

 

W dodatku w porównaniu do zeszłorocznego badania, nie zmieniła się liczba Polaków deklarujących chęć przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym za 2019 rok.

 

Statystycznie najczęściej swojego 1% podatku nie przekazują najmłodsi Polacy, w wieku do 24 lat – gdzie ponad co trzeci przyznał, że tego nie robi.

Dlatego wciąż musimy uświadamiać i głośno mówić o tym jak cenny jest 1% podatku i jak wiele dobra może zdziałać! A patrząc na tendencje, media społecznościowe są najlepszym miejscem do prowadzenia naszej kampanii #JedenOdeMnie.

 

Akcja społeczna #JedenOdeMnie to projekt ogólnopolski, angażujący wszystkie grupy społeczne oraz artystów, znane osobistości, influencerów, przedsiębiorstwa, a także wolontariuszy. Takie zaangażowanie przyczyni się do wsparcia organizacji charytatywnych, niosących pomoc potrzebującym, a za przykładem uczestników z pewnością podąży liczna grupa znajomych, fanów czy obserwatorów!

 

- Do naszej akcji włączyli się między innymi sportowcy, artyści i dziennikarze - podkreśla Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Są wśród nich reportażysta Mariusz Szczygieł, lekkoatleta Piotr Małachowski i szpadzistka Magdalena Piekarska, siatkarki Volley Wrocław, piłkarze Śląska Wrocław, kabaret Paranienormalni, mistrzyni makijażu Kamila Patyna, siatkarz Łukasz Kaczmarek i wielu innych. A grono zaangażowanych w kampanię wciąż rośnie!

 

Udział w kampanii może wziąć absolutnie każdy! Wystarczy:

 

  • Zrobić zdjęcie, grafikę albo filmik z napisem #JEDENODEMNIE
  • Wrzucić do mediów społecznościowych
  • Napisać, komu się pomaga i zachęcić do tego innych
  • Dodać do opisu hasztag #JEDENODEMNIE
  • I już! Dajemy dobry przykład 5 milionom nieprzekonanych ludzi!
     

Szczegóły akcji znajdziecie na stronie www.naratunek.org/jedenodemnie . Tam też powstaje galeria uczestników kampanii, która potrwa do końca kwietnia.

Na Facebooku jest również wydarzenie #JedenOdeMnie | Pokaż, że Twój 1% pomaga!
www.facebook.com/events/3972129876141624
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.