Komunikaty PR

Jesień w Koneserze. Program listopadowych aktywności receptą na krótsze dni

2023-11-03  |  10:45

Intrygujące spacery, targi, warsztaty, wystawy i różnorodne wydarzenia. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się listopadowy harmonogram warszawskiego Centrum Praskiego Koneser. Zaplanowane atrakcje będą odbywały się zarówno we wnętrzach Konesera, jak i na świeżym powietrzu.

Październikowa zmiana czasu sprawiła, że słońce zachodzi jeszcze wcześniej niż dotychczas. Pomysłem na coraz dłuższą ciemność są wydarzenia w Centrum Praskim Koneser, które są jasnymi punktami na mapie Warszawy. Pierwsza propozycja – muzyczne odprężenie. W Setkach Powodów 17 i 24 listopada (piątek) to czas na znane i lubiane rytmy z cyklu It’s Friday. Na początek Jazz Night, a tydzień później niezapomniane oraz nieco nostalgiczne chwile czekają podczas Tribute to Zaucha & Młynarski. Włoskie nuty z kolei w każdą sobotę wypełniają L’Osterię – nowość w Centrum Praskim Koneser, z menu wprost z Półwyspu Apenińskiego.

Magiczne chwile

Poszukujący odrobiny magii i odejścia od rutyny, z pewnością odnajdą się w Magic Mind Museum. Niepowtarzalne muzeum iluzji – oprócz ekspozycji stałej – przygotowało na jesienne wieczory inne, interesujące propozycje. 16 listopada (czwartek, godz. 19.00) Franek Jodłowski w swoim interaktywnym show „Decyzje” zabierze publiczność w podróż pełną zaskoczenia i śmiechu. W trakcie spektaklu widzowie doświadczą czytania w myślach, przepowiedni oraz wpłyną na to, co wydarzy się na scenie. W cyklu Teatru Iluzji również wystąpią Maciej Pęda czy tajemnicza postać Shao. Bilety i pełen repertuar, w tym spektakle w ramach Teatru dla Dzieci, dostępne są na magicmindmuseum.pl.

Warsztaty i Targi

Jesień to także dobry moment, by nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć pasje, zainspirować czy zmienić coś w swoim domu. Masa kreatywnych prac do zgarnięcia już w pierwszy weekend listopada (4-5.11, godz. 11.00-17.00) podczas Targowiska Sztuki. W trakcie tego cyklicznego święta sztuki dostępnej prezentowana jest twórczość współczesnych artystów. To przestrzeń, gdzie można znaleźć zarówno mistrzów z dorobkiem, jak i młodych, utalentowanych twórców. Prezentowane będzie malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, plakat i ceramika.

Sztuka przez duże S czeka w trakcie całego listopada w Muzeum Sztuki Fantastycznej. Tam można podziwiać aż dwie wystawy. To ekspozycja „Peryferie” prezentująca wybór kilkudziesięciu najnowszych obrazów wyjątkowej postaci polskiej sztuki współczesnej – Jacka Szynkarczuka oraz wstawa stała z dziełami m.in. Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza.

Umiejętności manualne z kolei można rozwinąć w Minimal Line i Spółdzielni. Pierwsze z tych miejsc zaprasza na warsztaty dla dzieci „Tropem wielkich artystów” (każda sobota i niedziela, godz. 12.30-13.30) czy warsztaty z malowania tuszem „Less is more” (17 i 24 listopada, godz. 19.00-21.00). Z kolei w Spółdzielni swoje kulinarne zainteresowania mogą szlifować Mali Koneserzy Pizzy warsztaty robienia pizzy 18 i 26 listopada (godz. 10.00 i 11.00). Restauracja, w ramach przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości, w dniach 9-12 listopada zaplanowała również Festiwal Gęsiny.

Trochę ruchu

Początek listopada rozpieszcza dość wysokimi jak na jesień temperaturami. I niech tak zostanie! Centrum Praskie Koneser wraz z partnerami przygotowało bowiem aż trzy spacery. Podczas dwóch Spacerów z Praską Ferajną nadarzy się okazja do poznania pofabrycznych obiektów Starej Pragi – od Hartwiga przez Brunów do Monopolu/Konesera (12 listopada, godz. 15.30, zbiórka na Floriańskiej 14), a także pięknych fabryk Szmulowizny – od Muzeum Chleba do Muzeum Polskiej Wódki (18.11, godz. 10.30, zbiórka na ul. Kawęczyńskiej 49). Nie lada gratką będzie też kolejna odsłona współpracy Konesera z PoWarszawsku. Łukasz Ostoja-Kasprzycki oprowadzi chętnych po Pradze pod hasłem „Słodka Warszawa, czyli jak Wedel wyprzedził swoją epokę” (18.11, godz. 12.00, zbiórka pod Muzeum Polskiej Wódki).

Cały harmonogram listopadowych wydarzeń Konesera można sprawdzić na koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser i na afiszu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.