Komunikaty PR

Jesień z kulturą i zdrowiem w Nowych Czyżynach

2023-10-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania doc ( 0.06 MB )

Nowe Czyżyny podpowiadają, jak spędzić jesienne dni. Już 21 października do centrum handlowego zawita Nowohuckie Centrum Kultury. Odwiedzający tego dnia obiekt będą mogli dowiedzieć się więcej o planowanych na najbliższe tygodnie koncertach, spektaklach czy występach kabaretów.

Na miejscu będzie można także zarezerwować bilety na wydarzenia zaplanowane w Krakowie. Co więcej, na część z nich będzie można zdobyć bilety. W specjalnie organizowanych przez NCK konkursach do wygrania będą aż dwa podwójne zaproszenia na wystawę 66. edycji World Press Foto.

Ponadto będzie można wygrać podwójne bilety do Galerii Zdzisława Beksińskiego, w której prezentowane jest obecnie 250 prac artysty, pochodzących z kolekcji Anny i Piotra Dmowskich. Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało także podwójne bilety do galerii Jerzego Dudy-Gracza, w której można oglądać aż 104 obrazy, rysunki i grafiki twórcy.

– Dzięki obecności NCK w Nowych Czyżynach chcemy namówić mieszkańców Krakowa do tego, aby wypełnili swój jesienny kalendarz imprezami kulturalnymi. Tym bardziej, że jest w czym wybierać – począwszy od spektakli, przez wystawy fotografii z całego świata, po koncerty m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Anity Lipnickiej czy Krzysztofa Cugowskiego – mówi Anna Brzozowska, marketing manager Nowych Czyżyn.

Tej jesieni Nowe Czyżyny zachęcają też do profilaktyki raka piersi. Już 21 i 28 października Krakowskie Towarzystwo Amazonek zorganizuje tu specjalne spotkanie prozdrowotne, w trakcie, którego będzie można nauczyć się samobadania piersi, a także otrzymać materiały pomocne w domowej diagnostyce.

– To zajęcia, w których warto wziąć udział. Dzięki kilku wskazówkom i prostym badaniom, które każda z pań będzie mogła wykonywać na co dzień w domu, można w porę wykryć niepokojącą zmianę i reagować. Cenne jest też to, że zajęcia organizują kobiety, które ten problem znają doskonale z własnych doświadczeń – zachęca Anna Brzozowska.

To jednak nie koniec. 21 i 28 października w Nowych Czyżynach odbędą się także otwarte warsztaty tworzenia lasów słojach. Poprowadzą je floryści z kwieciarni Multiflora. Będzie to okazja do tego, aby nauczyć się tworzyć miniaturowe kompozycje z roślin, mchu i kory zamknięte w szklanych pojemnikach. Warsztaty, na które wstęp jest bezpłatny, trwają od godz. 12.00 do 16.00.

Centrum handlowe przygotowało również coś dla osób, które jesienią wolą zaszyć się w domu. Do 28 października robiąc tu zakupy za min. 200 zł, przy czym 100 zł trzeba wydać poza Carrefour, można odebrać sezonowe prezenty. W sumie przygotowano ich 1200, po 100 każdego dnia. W puli upominków są: świece zapachowe, ciepłe koce, zestawy herbat, lasy w słoiku i kosmetyki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.