Komunikaty PR

Jesienny Kraków – odwiedź go z Leonardo Hotels

2023-09-14  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP_LH ( 0.05 MB )

Kraków to miejsce wymarzone na jesienny relaks. Gdy cichnie wakacyjny gwar, łatwo znaleźć tu miejsca i klimat, jakich inne metropolie mogą mu pozazdrościć. Na odwiedzających czekają flagowe wydarzenia, z których słynie miasto królów: Unsound Festival, Targi Książki, Festiwal Conrada czy trwająca wystawa rzeźb Beksińskiego. A nocleg? Warto sprawdzić ofertę Leonardo Boutique Hotels w Krakowie.


Wyjątkowe oblicze Krakowa

W tym roku początek jesieni szczególnie nas rozpieszcza słonecznymi i ciepłymi dniami. Panująca aura zachęca do zwiedzania miejskich zakątków, a Kraków jest doskonałym miejscem do odkrywania tą porą roku. Warto zobaczyć ikoniczne galerie i muzea – jak Sukiennice, Muzeum Książąt Czartoryskich, MOCAK, czy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz przespacerować się tajemniczymi o tej porze roku Plantami i Bulwarami nad Wisłą. Nie bez powodu to miasto inspiruje artystów i słynie z zamiłowania do sztuki, a jego unikatowy klimat można poczuć zwłaszcza w urokliwych zaułkach Starego Miasta i Kazimierza, odkrywając ich klimatyczne podwórka i dziedzińce.

Takim magicznym miejscem na mapie Krakowa jest ukryte w murach zabytkowej kamienicy patio hotelu Leonardo Boutique Krakow Old Town. Ten połączony bezpośrednio z barem całoroczny taras jest wygodnym miejscem na odpoczynek podczas zwiedzania, a sam hotel to świetna baza wypadowa na krakowskie city breaki czy dłuższy relaks. Eleganckie wnętrza przynoszą ukojenie zmysłom, a tutejsza kuchnia usatysfakcjonuje wielbicieli lokalnych smaków.

Chcąc poznać Kraków od bardziej nowoczesnej strony, można skorzystać z kolei z oferty Leonardo Boutique Hotel Krakow City Center. Tutaj na gości również czeka urokliwe patio i lobby bar, jednak bardziej nowoczesny klimat tego miejsca i jego okolica – Zakole Wisły i Błonia – zachęcają do aktywnego wypoczynku i korzystania z jesiennych wydarzeń kulturalnych.

Jesień pełna wrażeń – dzieje się w Krakowie

Już 1 października rozpocznie się Unsound Festival. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja – poświęcone muzyce współczesnej i niezależnej wydarzenie cieszy się wieloletnią renomą wśród zapalonych melomanów i wszystkich ciekawych nowych, nietypowych dźwięków. W tym roku głównym motywem festiwalu jest DATA/DADA, a wystąpi m.in. legenda brytyjskiej muzyki Autechre, Hubert Zemler & Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, Iceboy Violet i inni.

Druga połowa października to uczta dla czytelników i czytelniczek. 23 października rusza Festiwal Conrada, którego organizatorami są Miasto Kraków, KBF oraz Fundacja Tygodnika Powszechnego. Organizatorzy stwarzają okazję do zapoznania się z literaturą z różnych zakątków globu, a w tym roku Kraków odwiedzi m.in. Tahar Ben Jelloun, Sofi Oksanen czy Éric-Emmanuel Schmitt. Tegoroczna edycja odbywa się pod szyldem MIGRACJE.

26 października ruszają Targi Książki w Krakowie. Jak co roku, wydarzenie jest okazją do uzupełnienia domowej biblioteczki o premierowe książki wprost od wydawców, a także do uczestniczenia w spotkaniach z wieloma polskimi i zagranicznymi autorami. W ramach 26. edycji odbędą się Spotkania z Fantastyką i Fantastyką Naukową, Sobota z NON-FICTION, Festiwal Literatury Kobiecej czy Spotkania z Literaturą Young Adult.

Kraków zaprasza też na jedyną w swoim rodzaju wystawę czasową „Beksiński. Rzeźby”, która potrwa do 1 października – odbywa się w Ogrodach Królewskich na Wawelu. Kojarzony zwykle z fotografią i kultowymi obrazami artysta teraz jest przedstawiony pod mniej znanym obliczem: jako autor rzeźb. Na odwiedzających czeka 14 wyjątkowych eksponatów.

Miasto oferuje również stałe atrakcje, takie jak Nowohuckie Centrum Kultury, gdzie trwa seria koncertów „Jubileuszowa jesień w NCK”, Muzeum Narodowego, galerii sztuki współczesnej MOCAK czy wydarzenia organizowane w Tauron Arenie Kraków i Centrum Kongresowym ICE.

 

* * *

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Hiszpanii i we Włoszech. Sieć działa w 9 krajach i 45 destynacjach, a jej portfolio oferuje 106 hoteli z ponad 17 000 pokojami. Jej marki to Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels i Leonardo Limited Edition. Znane są z dogodnych lokalizacji, wysokich standardów obsługi, a także nowoczesnego wystroju wnętrz z regionalnym charakterem.

Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group, która została założona w 1998 roku przez Davida Fattala. Aktualnie w Europie i Izraelu działa ponad 255 hoteli grupy z ponad 47 000 pokojami w 117 lokalizacjach i 20 krajach. Portfolio marek obejmuje Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Leonardo Limited Edition, Jurys Inn, Herods, U Hotels, 7 Minds, Rooms by Fattal, Fattal Terminal, Master Collection i Switch up. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE). www.leonardo-hotels.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.