Joanna Przetakiewicz ruszyła w Polskę z #niebojesie projekt szczęście
13 lipca, autobus Ery Nowych Kobiet, z Joanną Przetakiewicz na czele, wyruszył w trasę #niebojesie. Przez kolejnych 12 dni będzie dowoził na spotkania w całej Polsce bohaterki książki, liderki ruchu, ekspertów Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz Biura rzecznika Praw Obywatelskich, w całej Polsce.
Pierwsze spotkanie kobiet z Warmii i Mazur odbyło się w Olsztynie, następnie autobus ruszył w kierunku Pomorza, gdzie zawita do Gdańska (wtorek 14 lipca), a następnego dnia (środa 15 lipca) do Sopotu.
Kolejnymi miastami na trasie Ery Nowych Kobiet są:
- Ostrów Wielkopolski (czwartek,16.07) Centrum Aktywności Lokalnej,
- Wrocław (piątek,17.07) CH Magnolia Park,
- Kędzierzyn Koźle (sobota,18.07)Hotel Hugo Bussines&Spa,
- Radomsko (środa, 22.07) Restauracja LAS,
- Łódź (czwartek, 23.07) Mono Cafe,
- Warszawa (piątek, 24.07) Urząd M.ST Warszawy Dzielnicy Wilanów.
Na spotkanie są zaproszone wszystkie osoby, które szukają inspiracji do zmian. Jest to okazja do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.
Książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać” ukaże się na rynku 15 lipca.
Autorka w niej przytacza rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych. Zaledwie dziewięcioma, bo na apel organizacji, o przesyłanie swoich historii odpowiedziało ponad 2000 kobiet. Każda z tych historii jest inna, inny jest także ból ich bohaterek, które zdecydowały się rozmawiać o swoich najcięższych chwilach w życiu.
„Mam marzenie, żeby ta książka stała się dla kobiet kołem ratunkowym i nie pozwoliła utonąć nawet, gdy wydaje się, że już nie ma ratunku. Przekonajcie się, że naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia i bądźcie szczęśliwe” – mówi Joanna Przetakiewicz.
Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych nowopowstającej Fundacji Era Nowych Kobiet.
Krótko o akcji
Akcja #niebojesie powstała z inicjatywy Joanny Przetakiewicz oraz członkiń fundacji Era Nowych Kobiet, które uznały, że pierwszym krokiem do bycia szczęśliwą jest opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało. Pomysłodawczynie akcji zachęcają do dzielenia się swoimi przeżyciami na stronie fundacji, oraz za pomocą social mediów. Era nowych kobiet zachęca do wstawiania postów oznaczanych hasztagiem #niebojesie oraz zdjęć nadgarstka z naklejonym lub narysowanym symbolem kobiecej siły - ziarnem życia .Jednym z punktów kulminacyjnych tej ważnej i bardzo kobiecej akcji będzie dzień 15 lipca, kiedy to ukaże się książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której autorka przytoczyła rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.