Komunikaty PR

Joanna Przetakiewicz ruszyła w Polskę z #niebojesie projekt szczęście

2020-07-14  |  13:10
Biuro prasowe

13 lipca, autobus Ery Nowych Kobiet, z Joanną Przetakiewicz na czele, wyruszył w trasę #niebojesie. Przez kolejnych 12 dni będzie dowoził na spotkania w całej Polsce bohaterki książki, liderki ruchu, ekspertów Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz Biura rzecznika Praw Obywatelskich, w całej Polsce.

 

Pierwsze spotkanie kobiet z Warmii i Mazur odbyło się w Olsztynie, następnie autobus ruszył w kierunku Pomorza, gdzie zawita do Gdańska (wtorek 14 lipca), a następnego dnia (środa 15 lipca) do Sopotu.

 

Kolejnymi miastami na trasie Ery Nowych Kobiet są:

 

- Ostrów Wielkopolski (czwartek,16.07) Centrum Aktywności Lokalnej,

 

- Wrocław (piątek,17.07) CH Magnolia Park,

 

- Kędzierzyn Koźle (sobota,18.07)Hotel Hugo Bussines&Spa,

 

- Radomsko (środa, 22.07) Restauracja LAS,

 

- Łódź (czwartek, 23.07) Mono Cafe,

 

- Warszawa (piątek, 24.07) Urząd M.ST Warszawy Dzielnicy Wilanów.

 

Na spotkanie są zaproszone wszystkie osoby, które szukają inspiracji do zmian. Jest to okazja do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

 

Książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać” ukaże się na rynku 15 lipca.

Autorka w niej przytacza rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych. Zaledwie dziewięcioma, bo na apel organizacji, o przesyłanie swoich historii odpowiedziało ponad 2000 kobiet. Każda z tych historii jest inna, inny jest także ból ich bohaterek, które zdecydowały się rozmawiać o swoich najcięższych chwilach w życiu.

 

„Mam marzenie, żeby ta książka stała się dla kobiet kołem ratunkowym i nie pozwoliła utonąć nawet, gdy wydaje się, że już nie ma ratunku. Przekonajcie się, że naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia i bądźcie szczęśliwe” – mówi Joanna Przetakiewicz.

 

Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych nowopowstającej Fundacji Era Nowych Kobiet.

 

Krótko o akcji

Akcja #niebojesie powstała z inicjatywy Joanny Przetakiewicz oraz członkiń fundacji Era Nowych Kobiet, które uznały, że pierwszym krokiem do bycia szczęśliwą jest opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało. Pomysłodawczynie akcji zachęcają do dzielenia się swoimi przeżyciami na stronie fundacji, oraz za pomocą social mediów. Era nowych kobiet zachęca do wstawiania postów oznaczanych hasztagiem #niebojesie oraz zdjęć nadgarstka z naklejonym lub narysowanym symbolem kobiecej siły - ziarnem życia .Jednym z punktów kulminacyjnych tej ważnej i bardzo kobiecej akcji będzie dzień 15 lipca, kiedy to ukaże się książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której autorka przytoczyła rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.