Kawa dla zabieganych!
Gorąca i aromatyczna kawa pobudza nas do działania w pracy. Natomiast ciepła herbata rozgrzewa w chłodniejsze dni, gdy siedzimy w domu urządzając sobie wieczór filmowy. Co zrobić, aby niezależnie od miejsca móc cieszyć się ulubionym napojem o idealnej temperaturze? Odpowiedź jest prosta - kubek termiczny!
Większość osób zaczyna śniadanie od aromatycznej kawy, bez względu na to czy czeka ich dzień pełen wyzwań czy zwyczajny poranek w domowym zaciszu. Filiżanka małej, czarnej to też sposób na rozpoczęcie dnia po przyjściu do pracy. Dlaczego? Organizm lepiej działa pod wpływem kofeiny. Sam rytuał picia kawy, delektowania się jej pysznym smakiem, uspokaja oraz odpręża nas, co skutkuje bardziej efektywnym działaniem. Pomaga odpocząć, zebrać myśli, rozluźnić się. Większość z nas zgodzi się, że bez względu na to, czy lubimy kawę z mlekiem, czarną czy z dodatkiem kakao czy cynamonu – najważniejsze jest to by była ciepła! Nieraz jednak zdarza się, że gdy ją sobie przygotujemy nagle wyskoczy nam spotkanie czy szef wzywa nas na rozmowę. Gdy jesteśmy w domu, dzieci wołają na pomoc do lekcji czy pies domaga się wyjścia na spacer. I niestety perspektywa cieszenia się gorącym, ulubionym napojem odchodzi w zapomnienie. Co więc zrobić, by nie dać się zaskoczyć sytuacji i móc cieszyć się ciepłem kawy na dłużej? Idealnie sprawdzą się tu kubki termiczne, które sprawią, że nasz napój nie wystygnie w codziennym pędzie. Jaki wybrać?
Na rynku dostępnych jest wiele wzorów oraz kolorów. Dobrze postawić na taki, który będzie pasował do naszych upodobań i stylu życia. Wśród kubków od marki WINK znajdziemy całą paletę barw, spośród której każdy znajdzie ten idealny dla siebie. Dodatkowo wyróżnia je innowacyjny typ przykrywki z wygodnym przesuwanym elementem, a także bardzo nowoczesny oraz designerski wygląd. Produkt wykonany jest ze stali nierdzewnej, a zatyczka z tworzywa PP, która chroni przed przeciekaniem. Pomieści 350 ml pysznego napoju, który pozostaje w wysokiej temperaturze aż do 4 h, a w niskiej nawet do 5 h. To wystarczająco długo, aby cieszyć się swoim napojem od pierwszej do ostatniej kropli.
Kubek termiczny to obowiązkowy „gadżet” każdego kto uwielbia cieszyć się ciepłą kawą czy herbatą niezależnie od tego czy ogląda ulubiony serial w domowym zaciszu, czy pracuje nad ważną prezentacją w biurze. Dzięki niemu nasz napój pozostanie w takiej temperaturze, jaką najbardziej lubimy. I to do ostatniej kropli!
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.