Kawa dla zabieganych!
Gorąca i aromatyczna kawa pobudza nas do działania w pracy. Natomiast ciepła herbata rozgrzewa w chłodniejsze dni, gdy siedzimy w domu urządzając sobie wieczór filmowy. Co zrobić, aby niezależnie od miejsca móc cieszyć się ulubionym napojem o idealnej temperaturze? Odpowiedź jest prosta - kubek termiczny!
Większość osób zaczyna śniadanie od aromatycznej kawy, bez względu na to czy czeka ich dzień pełen wyzwań czy zwyczajny poranek w domowym zaciszu. Filiżanka małej, czarnej to też sposób na rozpoczęcie dnia po przyjściu do pracy. Dlaczego? Organizm lepiej działa pod wpływem kofeiny. Sam rytuał picia kawy, delektowania się jej pysznym smakiem, uspokaja oraz odpręża nas, co skutkuje bardziej efektywnym działaniem. Pomaga odpocząć, zebrać myśli, rozluźnić się. Większość z nas zgodzi się, że bez względu na to, czy lubimy kawę z mlekiem, czarną czy z dodatkiem kakao czy cynamonu – najważniejsze jest to by była ciepła! Nieraz jednak zdarza się, że gdy ją sobie przygotujemy nagle wyskoczy nam spotkanie czy szef wzywa nas na rozmowę. Gdy jesteśmy w domu, dzieci wołają na pomoc do lekcji czy pies domaga się wyjścia na spacer. I niestety perspektywa cieszenia się gorącym, ulubionym napojem odchodzi w zapomnienie. Co więc zrobić, by nie dać się zaskoczyć sytuacji i móc cieszyć się ciepłem kawy na dłużej? Idealnie sprawdzą się tu kubki termiczne, które sprawią, że nasz napój nie wystygnie w codziennym pędzie. Jaki wybrać?
Na rynku dostępnych jest wiele wzorów oraz kolorów. Dobrze postawić na taki, który będzie pasował do naszych upodobań i stylu życia. Wśród kubków od marki WINK znajdziemy całą paletę barw, spośród której każdy znajdzie ten idealny dla siebie. Dodatkowo wyróżnia je innowacyjny typ przykrywki z wygodnym przesuwanym elementem, a także bardzo nowoczesny oraz designerski wygląd. Produkt wykonany jest ze stali nierdzewnej, a zatyczka z tworzywa PP, która chroni przed przeciekaniem. Pomieści 350 ml pysznego napoju, który pozostaje w wysokiej temperaturze aż do 4 h, a w niskiej nawet do 5 h. To wystarczająco długo, aby cieszyć się swoim napojem od pierwszej do ostatniej kropli.
Kubek termiczny to obowiązkowy „gadżet” każdego kto uwielbia cieszyć się ciepłą kawą czy herbatą niezależnie od tego czy ogląda ulubiony serial w domowym zaciszu, czy pracuje nad ważną prezentacją w biurze. Dzięki niemu nasz napój pozostanie w takiej temperaturze, jaką najbardziej lubimy. I to do ostatniej kropli!

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.