Komunikaty PR

Kiedy chłopcy noszą bokserki, mężczyźni noszą SAXXy

2020-03-06  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania SAXX ( 0.05 MB )

O ile wskazanie terminu Dnia Kobiet nie sprawia większości z nas problemu, tak podanie daty święta płci przeciwnej, może okazać się problemem. Dzień Chłopaka we wrześniu czy może Dzień Mężczyzny w marcu? Dwie dość odległe daty… Efekt? Mało kto pamięta o którejkolwiek z nich. Cóż, marka SAXX nie zapomina o Panach i przypomina: 10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzn! Co ciekawe, tego dnia obchodzimy też święta najbardziej męskiego z nich – Chucka Norrisa.

 

Kiedy mężczyzna, a kiedy chłopak?

Ile osób, tyle opinii. Podobnie jest przy próbie wyznaczenia oficjalnej daty Dnia Mężczyzny. W literaturze możemy znaleźć kilka terminów. Jednym z nich jest 10 marca, a więc dwa dni po Dniu Kobiet. Jest to data ściśle związana z religią Katolicką, gdyż nawiązuje do wspomnienia 40 świętych Męczenników z Sebasty. Druga data to 4 kwietnia – dzień, w którym obchodzenie święta panów popularne było w okresie Polski Ludowej. Nie mniej, w krajach byłego Związku Radzieckiego zwyczajowo Dzień Mężczyzn jest obchodzony 23 lutego. Tego dnia obchodzono Dzień Armii Czerwonej i Marynarki Wojennej, który później ewoluował w Dzień Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej. Z racji tego, że służba wojskowa nierozerwalnie łączy się z płcią męską, święto to z czasem przyjęło się także jako Dzień Mężczyzn. Ostatnią z najczęściej podawanych dat jest 19 listopada, kiedy to w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago, przy wsparciu m.in. ONZ ustanowiono pierwszy Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie. Do dziś jest on oficjalnie obchodzony przez niektóre państwa właśnie wtedy. Oczywiście, aby nie było „tak łatwo”, niektóre kraje mają również swoje własne daty. I tak: Bułgarzy bawią się 16 marca, Brazylijczycy świętują 15 lipca, podczas gdy w Austrii to święto jest dniem ruchomym, obchodzonym w pierwszą sobotę listopada.

Dzień Chłopaka również nie ma jednej stałej daty na całym świecie, trzeba jednak przyznać, że tutaj pula terminów jest znacznie mniejsza. W Polsce święto to jest obchodzone 30 września. Być może przez właśnie tę jedną oficjalną datę święto to jest bardziej popularne od Dnia Mężczyzny. Bądźmy jednak szczerzy, który z panów chciałby, będąc dorosłym facetem, nadal obchodzić Dzień Chłopaka? Oczywiście, trzeba pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko, jednak nie jest miło, kiedy osoby z zewnątrz w ten sposób tak nas postrzegają. Myśląc zdroworozsądkowo, 10 marca to bardzo dobra data na celebrację Dnia Mężczyzny. Dlaczego? Dzięki Dniu Kobiet, który świętowany jest zaledwie dwa dni wcześniej, łatwiej jest zapamiętać datę, poza tym nawet jeżeli nasz facet zachowuje się czasem jak mały chłopiec, czasem lepiej jest zachować to spostrzeżenie dla siebie i docenić „nie tylko od święta” jego męską postawę. W jaki sposób?

 

Liczy się intencja?

Kiedy już zdecydujemy kiedy (i czy) obchodzimy Dzień Mężczyzny, warto jest zastanowić się nad podarunkiem. Dla wielu jest znacznie trudniejszy w wyborze niż dla kobiety. Słodycze i kwiaty to bezpieczne połączenie, które wywoła uśmiech na twarzy niejednej damy. Myśląc o prezencie dla faceta, jedno jest pewne. Nietrafiony zestaw prezentowy z lichą wodą kolońską i słabej bieliźnie ze „śmiesznymi napisami”, która rozpadnie się po pierwszym praniu mówimy stanowcze NIE! Co innego SAXXy – wyjątkowe bokserki premium stworzone na nowo z myślą o męskich klejnotach. Na czym polega ich niezwykłość? Tym, co wyróżnia Saxxy jest BallPark Pouch, czyli specjalna kieszonka/hamak na męskie klejnoty. Dzięki niej są oddzielone od ud i nie ulegają obtłuczeniom, obtarciom czy przegrzaniu. Świetnie sprawdzą się nie tylko podczas treningu, ale również podczas trudów dnia codziennego. SAXXy dostępne są w pełnej gamie modeli, dzięki czemu wybór tego idealnego nie będzie stanowił żadnego problemu.

 

Każdy z nas lubi być doceniany. Bez względu na to czy obchodzimy Dzień Kobiet czy Dzień Mężczyzn (a może jednak bliższy jest nam Dzień Chłopaka), pamiętajmy o swoich bliskich. Do dwóch z tych świąt pozostał niecały tydzień. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim podarkiem, który wywoła uśmiech na twarzy drugiej osoby i nie będzie to grymas politowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Muzyczny OFF: piątkowy before z DJ’ami Impaktu i sobotnia Bikiniarska Potańcówka Biuro prasowe
2024-05-09 | 14:00

Muzyczny OFF: piątkowy before z DJ’ami Impaktu i sobotnia Bikiniarska Potańcówka

Muzyczny OFF: piątkowy before z DJ’ami Impaktu i sobotnia Bikiniarska Potańcówka Nadchodzący weekend w OFF Piotrkowska Center to okazja do świetnej zabawy w rytm muzyki dla
Styl życia Weekend z ciśnieniem 1500 hPa, czyli jak w 3 dni uniknąć wypalenia zawodowego
2024-05-09 | 08:00

Weekend z ciśnieniem 1500 hPa, czyli jak w 3 dni uniknąć wypalenia zawodowego

Grillowanie to jedna z najpopularniejszych aktywności Polaków w wiosenne weekendy- np. w czasie majówki wskazuje tak 49 proc. badanych. Do zdecydowanie zdrowszych należy m.in.
Styl życia Witamy wiosenną symfonię smaków
2024-05-08 | 17:30

Witamy wiosenną symfonię smaków

Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia, przynosząc ze sobą świeżość, kolorowe pejzaże i bogactwo aromatów. To idealny czas, by wprowadzić do swojej kuchni trochę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Zdrowie

Julia Kamińska: Nie zawsze badałam się regularnie. Ale kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne, to się przestraszyłam

Aktorka przyznaje, że był w jej życiu taki moment, kiedy mocno zaniepokoił ją stan jej zdrowia. Najadła się wtedy sporo strachu, ale z tego przykrego doświadczenia wyciągnęła też ważne wnioski na przyszłość. Od tamtego czasu nie zaniedbuje więc regularnych badań kontrolnych.

Sport

Trening siłowy może mieć umiarkowane działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy rekomendują jego włączenie do procesu leczenia

Aktywność fizyczna może zwiększać skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Santo Amaro wykazali jednak, że szczególnie dobre efekty udaje się osiągnąć, stosując trening siłowy. Jak podkreślają, nie oznacza to, że ćwiczenia powinny zastępować konwencjonalną terapię przeciwdepresyjną. Mogą natomiast ją wspomóc i być wsparciem dla chorych na postać lekooporną choroby, która jest główną przyczyną samobójstw na świecie. Według WHO z depresją zmaga się 350 mln ludzi i 4 mln Polaków. To ponad 10 proc. populacji naszego kraju.