Komunikaty PR

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła, czyli kopalnia jesiennych dodatków

2023-10-25  |  15:00
Biuro prasowe

Po raz kolejny w Blue City będzie można spotkać twórców, którzy zaprezentują swoje nowe prace na Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła trwającym od 25 do 28 października. Choć na Kiermaszu każdorazowo można zapoznać się z rękodziełem osób zajmujących się tak ceramiką, jak biżuterią czy ozdobami do domu, ta edycja upłynie pod znakiem oryginalnych dodatków do jesiennych stylizacji.

Jesieni trudno jak na razie się zdecydować - złota polska czy raczej mgliście brytyjska? Ostateczny werdykt będzie można podjąć pewnie dopiero w listopadzie. Na podobne kategorie, co jesienna aura dzielą się i jesienne stylizacje. Obok jesieniar - rozkochanych w brązie, bordo i musztardowym - mamy jeszcze miłośniczki klasycznej kolorystyki na chłodniejsze pory roku, które wybierają raczej czernie, beże i szarości.

Stylizację definiuje jednak znacznie więcej niż kolor ulubionego płaszcza. Diabeł tkwi bowiem w szczegółach, a ten ubierający się u Prady - w dodatkach. Mają one tę niezwykłą moc, że ten sam ciuch można założyć na trzy zupełnie różne okazje, ale i coś, co często podsuwają klientkom styliści. Jeśli nie wiesz, czy kupić porządną sukienkę czy pasek - kup to, co będziesz nosić częściej.

Z garderobą wierzchnią rzecz ma się zgoła inaczej - mało kto ma w szafie do wyboru pięć płaszczy na jesień. Kombinować można za to właśnie z dodatkami - czapkami, szalami, rękawiczkami, ale też torebkami czy kolczykami.

Pomijając fakt, że porządna czapka czy rękawiczki to znacznie mniejszy wydatek niż dobrej jakości płaszcz. Inna sprawa to fakt, że przy wyborze dodatków można postawić na rzeczy naprawdę unikatowe - tworzone w pojedynczych egzemplarzach przez doświadczonych rękodzielników i artystów.

Nie ma co spodziewać się produktów wysokiej jakości w przypadku żywienia zbiorowego, co innego w przypadku szefa kuchni, który podpisuje się imieniem i nazwiskiem pod menu. Podobnie jest z rzemieślnikami, którzy co do zasady nie korzystają z materiałów i surowców niskiej jakości. Dlatego na Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła nigdy nie brakuje wyrobów z wełny merynosów (merino), alpak a nawet jedwabiu.

Pierwszy ze wspomnianych materiałów powstaje z włosia żyjących w Nowej Zelandii merynosów - jest nie tylko hipoalergiczny, ultra lekki i przyjemny w dotyku, ale ma też rzadką właściwość: nie absorbuje zapachów. Oczywiście ma to pewne minusy, na przykład, gdy chcemy by nasz sweter pachniał ulubionymi perfumami. Z drugiej jednak strony niegroźny mu zapach smażeniny czy potu - tym bardziej, że merino ma właściwości bakteriostatyczne (hamujące rozwój bakterii).

Wełna alpak, które z merynosami łączy to, że są zwierzętami wysokogórskimi, jest jedną z najwytrzymalszych - i to trzy razy bardziej od wełny owczej. Poza tym jest od niej pięciokrotnie cieplejsza i, podobnie jak merino, nie zawiera lanoliny, co czyni ją hipoalergiczną. Kolejną właściwością jest jej niezwykła higroskopijność. Wełna alpaki pochłania wilgoć aż do 30 proc. swojej wagi, zanim zacznie odparowywać. To z tego powodu jest tak ciepła - zatrzymywanie wilgoci zwiększa jej właściwości termoizolacyjne.

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła to jednak znacznie więcej niż ciepłe czapki, a nawet niż jesienne dodatki. Tradycyjnie w Blue City goszczą też rzemieślnicy i artyści zajmujący się ceramiką, wyrobem biżuterii, dodatków do domu, czy wegańskich kosmetyków i świec. Wpadajcie, oglądajcie i się inspirujcie. Czekamy na was aż przez cztery dni - od środy 25 października do soboty 28 października w godzinach otwarcia centrum (10 - 22) na poziomie -1 przy fontannie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta Biuro prasowe
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania
Styl życia Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
2025-02-18 | 12:50

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów

Współczesne eventy to nie tylko okazja do spotkań, ale także istotny element strategii marketingowych i komunikacyjnych. Profesjonalna firma eventowa odgrywa kluczową rolę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.