Kluczowe zmiany dokonują się każdego dnia. DbyD pomaga je dostrzec
Istotne zmiany na naszej planecie postępują każdego dnia. Codziennie też dokonujemy wyborów, które wpływają na ten proces. Dlatego tak znacząca jest nasza wrażliwość na kwestie środowiskowe. DbyD – nowa marka okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, dzień po dniu kieruje spojrzenia na te kwestie i przypomina, że często to mniej znaczy więcej. Na polskim rynku producent zadebiutował w salonach Vision Express m.in. z kolekcją Bio-acetate. To propozycja dla wszystkich, którzy poszukują bliskości z naturą i przy każdej okazji dokonują prośrodowiskowych wyborów.
Zobaczyć nieuchwytne
Czy jedna torebka foliowa zużyta w czasie zakupów robi różnicę w skali globu? Pozornie nie, jednak w ciągu miesiąca to już co najmniej kilkanaście wykorzystanych lub zaoszczędzonych kawałków plastiku. Właśnie dlatego eksperci i aktywiści zwracają uwagę na zmiany, które zaczynają się w naszym najbliższym otoczeniu. Każdy, nawet złudnie błahy wybór ma znaczenie. Podejmowanie świadomych decyzji to najlepsza ochrona klimatu i środowiska, w którą może włączyć się każdy.
Marka DbyD powstała również po to, by zwrócić uwagę na istotę naszych decyzji we wszystkich aspektach codzienności. Modele okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych to nieustanne przypomnienie – dla właściciela i dla innych wokół – że zmiana jest możliwa i zależy od nas. Świadomy wybór może dotyczyć również takich produktów jak okulary.
Mniej znaczy więcej
Choć okulary są niewielkie i nie kupujemy ich codziennie, to nasz stosunek do nich nie pozostaje bez konsekwencji środowiskowych. Można traktować je jak modowy gadżet, dobierany co sezon zgodnie z aktualnymi trendami. Można też szukać modeli o skomplikowanym wzornictwie, luksusowym wykonaniu i kosztownych zdobieniach. Bądź przeciwnie do zaleceń specjalistów: widzieć w nich jednorazowe akcesorium, o które nie warto dbać – w razie potrzeby łatwo dostępne w markecie, na bazarze czy w aptece.
- Marka DbyD to urzeczywistnienie koncepcji„less is more” w świecie okularów. Ponadczasowe, stonowane projekty zostały opracowane tak, by przez wiele lat pozostawały modne i pasujące do każdej okazji. Ich minimalizm wychodzi naprzeciw tym, którzy szukają spokoju i wytchnienia od krzykliwych, czasowych trendów konsumenckich. Pozorne ograniczenia stylistyczne to rzeczywista korzyść: dla właściciela i dla planety – wyjaśnia Andrzej Dalkowski, Dyrektor Marketingu Vision Express.
Bio-acetat czyli naturalny wybór
Złożona z 57 modeli linia DbyD Bio-acetate demonstruje, co to znaczy „okulary przyjazne środowisku”. Po pierwsze, to naturalne, biodegradowalne i nadające się do recyklingu tworzywo. Takim materiałem jest słynący z jakości włoski bioacetat, czyli połączenie bawełny, celulozy i naturalnych plastyfikatorów. To z niego wykonane są wszystkie modele tej kolekcji. Po drugie, to także zrównoważony proces produkcji, ograniczający zużycie ziemskich zasobów bez uszczerbku na jakości opraw. Po trzecie, to także design inspirowany światem przyrody i przypominający o jej delikatności.
Dzięki prostocie, ponadczasowej elegancji i solidnemu wykonaniu modele z kolekcji Bio-acetate na długo zaspokoją zróżnicowane potrzeby okularowe kobiet i mężczyzn. Z kolei kojące ziemiste barwy oraz produkcja z poszanowaniem środowiska pozwalają autentycznie zbliżyć się do natury.
- DbyD Bio-acetate to kolekcja, której główną ideą jest wolność od nadmiaru. Wolność zapewniająca spokój i pomagająca dostrzec wokół siebie rzeczy naprawdę ważne. To naturalny wybór dla wszystkich, którzy starają się świadomie podejmować każdą decyzjękonsumencką – podsumowuje Andrzej Dalkowski.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.