Komunikaty PR

Komfort akustyczny na home office

2021-02-25  |  16:40
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.04 MB )

Przez wybuch pandemii, nową normalnością stała się praca zdalna z domu. Dla niektórych był to powód do radości, dla innych wręcz przeciwnie. Jednak można zgodzić się w jednej kwestii ー możliwość wykonywania zadań, nie opuszczając przytulnego mieszkania, jest dużą wygodą. Należy jednak zastanowić się, czy nasz pokój przystosowany jest do pracy, szczególnie pod względem akustyki.

 

Dom to nowe biuro

 

Nasze domy czy mieszkanie były miejscem, w którym o pracy raczej się nie myślało. Jednak nowa rzeczywistość sprawiła, że stół w jadalni stał się naszym nowym stanowiskiem. Dostosowanie warunków pracy w biurze tak, aby były one komfortowe, należy do zadań pracodawcy. Jednak w domu, ta odpowiedzialność spada na nas. Mimo że na co dzień czujemy się w mieszkaniu bardzo dobrze, może okazać się, że nie jest ono przystosowane do wykonywania obowiązków zawodowych. Na co zwrócić uwagę, jeśli działamy na home office? Wszystkie informacje przekazuje  stowarzyszenie Komfort Ciszy, we współpracy z Saint-Gobain, w raporcie „Polska w decybelach”.

 

Hałasy tu i tam

 

Przebywając w mieszkaniu, musimy przede wszystkim przeanalizować przestrzeń pod względem dźwięków. Na poziom hałasu wpływa wiele czynników, np. to czy mieszkamy przy ruchliwej ulicy, obok lotniska albo przy trakcji torów kolejowych. Przykładowo, na Osiedlu 1000-lecia w Katowicach, odnotowany średni poziom dźwięku wynosił aż 73 dB, wszystko przez ruch samochodowy na ul. Chorzowskiej. Z kolei hałas przy ul. Kisielewskiego w Gdańsku Wrzeszczu był prawie 2 razy niższy i wynosił jedynie 38,2 dB! 

Jak widać, samo położenie mieszkania ma ogromne znaczenie. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców dostępne są mapy akustyczne, dzięki którym można sprawdzić, czy dana dzielnica należy do cichych, czy głośnych.  Innym ważnym czynnikiem są okna. Hałas dobiegający z zewnątrz przez otwarte okno jest średnio o 23 dB wyższy niż gdyby było ono zamknięte. 

Kolejnym źródłem szkodliwego hałasu są np. rozmowy przechodniów pod oknem, czy też pokrzykiwanie dzieci wracających grupkami ze szkoły. Nie mamy wpływu na działania osób trzecich, ale możemy chronić się przed skutkami ich zachowań.

 

Ciche mieszkanie

 

Co w sytuacji, gdy decyzja o miejscu zamieszkania została już dawno podjęta, i narażeni będziemy na hałas generowany przez np. przejeżdżające autobusy? Na nasze home office należy wtedy wybrać pokój najbardziej oddalony od źródła dźwięku. W optymistycznej wersji jedna strona naszego mieszkania czy domu będzie trochę cichsza. Aby poprawić komfort akustyczny w naszym „nowym biurze”, warto pracować przy zamkniętym oknie, aby nie wpuszczać do środka więcej hałasu. Pocieszający jest fakt, że siedząc w domu, z góry jesteśmy narażeni na  niższy poziom dźwięku. Jak przekazuje raport: przez duże, szklane powierzchnie biurowe do pomieszczeń dociera więcej hałasu, niż przez zamknięte okna w domu. 

Biorąc pod uwagę fakt, że praca zdalna może zostać z nami na dłuższy czas, dobrą decyzją będzie również wymiana okien na te o wyższej izolacyjności akustycznej. Takie rozwiązanie znacząco polepszy komfort, nie tylko pracy z domu, ale także życia codziennego. Dodatkowo Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki “Komfort Ciszy” oferuje swoją ekspercką pomoc w analizie konstrukcji budynku i jego standardów akustycznych. 

 

Niezmienny komfort akustyczny 

 

Rok temu świat wywrócił się do góry nogami. Codzienna rutyna, jaką znaliśmy, została nam odebrana i wszystkie zajęcia trzeba było dostosować do nowych realiów. Jednak kiedy zmienia się wszystko dookoła, nie można zapominać o swoim zdrowiu. 

 

Aby dowiedzieć się, na jakie sytuacje należy uważać i co zmienić, aby żyć bardziej komfortowo, pobierz raport pod tym linkiem: https://event.webcaster.pl/live/w-pogoni-za-cisza/


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2021-04-23 | 10:00

Rozpoczynamy sezon rowerowy – dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie roweru.

Sezon rowerowy się rozkręca i coraz więcej cyklistów wyjeżdża na ulice, traktując rower już nie tylko jako formę sportu. Coraz częściej rezygnujemy z samochodu, na rzecz roweru, który stał się dla nas wygodnym, tańszym
Styl życia DARMOWE SPOTKANIE Z QCZAJEM PODCZAS LIVE LIFE NOW CHALLENGE!
2021-04-22 | 16:27

DARMOWE SPOTKANIE Z QCZAJEM PODCZAS LIVE LIFE NOW CHALLENGE!

QCZAJ wystąpi podczas bezpłatnego 5-dniowego eventu online „Live Life Now Challenge”, organizowanego przez wybitnego mówcę i guru motywacyjnego Polaków - Jakuba B.
Styl życia Dzień Ziemi – jak dbać o planetę? 12 wskazówek od Marcina Kostrzyńskiego
2021-04-22 | 14:00

Dzień Ziemi – jak dbać o planetę? 12 wskazówek od Marcina Kostrzyńskiego

Dzień Ziemi to wydarzenie obowiązkowe w kalendarzu każdego miłośnika przyrody. Jest to idealny moment w roku na podkreślenie znaczenia wspólnego dbania o naszą planetę i promowanie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Janssen4Patients

Seriale

Katarzyna Bonda: Teraz jest to bardzo popularne, że kobieta wchodzi w skórę wojownika. Dziesięć lat temu było to coś totalnie nowego

Pisarka nie ma wątpliwości, że w naszym otoczeniu jest wiele kobiet podobnych do Saszy Załuskiej, które z powodzeniem mogłyby pracować na odpowiedzialnych stanowiskach w organach ścigania i na przykład tworzyć portrety psychologiczne przestępców. Są bowiem niezwykle elokwentne i skrupulatnie podchodzą do powierzonych im zadań, dzięki czemu mają szansę być wybitnymi specjalistkami w danej dziedzinie. Pisarka przyznaje, że kiedy jej kryminały trafiły na półki księgarń, taka wojownicza kobieca bohaterka była jedyna w swoim rodzaju.

Dom i ogród

Dorota Szelągowska: Powinniśmy być wdzięczni za wszystko, co spotyka nas w życiu. Z każdych złych chwil po czasie wychodzi coś dobrego

Projektantka wnętrz powraca w kolejnej edycji programu „Totalne remonty”. Zaznacza, że formuła programu pozostaje taka sama. W poszczególnych odcinkach widzowie będą mogli zobaczyć historie wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień swoją wrażliwością i życzliwością zmieniają świat. Remonty ich mieszkań i domów to symboliczne podziękowanie za dzielenie się dobrocią i radością z ludźmi, którzy tego potrzebują. W nowym sezonie show nie zabraknie wzruszeń i emocji.

Problemy społeczne

Wydłuża się kolejka potrzebujących rehabilitacji postcovidowej. Czas rozpoczęcia zabiegów gra istotną rolę

Na początku kwietnia ruszył w Polsce szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, który przechorowali COVID-19 i borykają się z problemami wydolnościowymi dłużej niż cztery–sześć tygodni. Usługi mogą świadczyć wszystkie placówki, które mają podpisane umowy z NFZ i odpowiednie zasoby kadrowe. – Rehabilitacja jest prowadzona przez trzy tygodnie, a po tym czasie badamy efekty. W większości przypadków następuje poprawa możliwości wysiłkowych, jakości życia pacjenta, zmniejszenie duszności i powrót do codziennej sprawności – mówi prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala MSWiA w Głuchołazach, który rozpoczął pierwszy pilotażowy program takiej rehabilitacji.