Komunikaty PR

Korzystasz z home office? Czas uporządkować przestrzeń

2022-03-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Praca z domu dla wielu stała się standardem lub częstą alternatywą dla wizyt w biurze. Aby wykonywać ją wygodnie i efektywnie, należy poczynić pewne przygotowania. Sprawdźcie nasze propozycje dla domowych biur.

Mimo wzrostu popularności pracy zdalnej, blisko 40%* (CBRE) z nas postrzega ją jako bardziej męczącą niż praca stacjonarna. Jedną z kluczowych przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak dostosowania warunków w domu do obowiązków zawodowych na pełen etat.

Dlatego najwyższy czas, by przyjrzeć się swojemu komfortowi pracy z domu i znacząco go podnieść. Jeżeli część życia zawodowego rozgrywa się w prywatnych czterech ścianach, warto zainwestować w rozwiązania usprawniające przestrzeń. Wpłynie to pozytywnie na każdy aspekt naszej pracy – szczególnie na skupienie, tak potrzebne przy zadaniach umysłowych.

Od czego zacząć?

– Podstawą biurowej pracy jest solidne biurko, na którym opierają się wszystkie nasze obowiązki – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele. – Do tego celu warto wybrać systemy, które zostały zaprojektowane właśnie z myślą o potrzebach pracownika i jego kilkugodzinnej aktywności – dodaje.

Rynek oferuje szeroką gamę stelaży, które można zamienić w wygodne biurko. Można dowolnie je modyfikować, zmieniając liczne dodatki i elementy wyposażenia, takie jak szuflady na dokumenty czy filcowe panele, aby zapewnić największy komfort i przystosować instalacje do indywidualnych warunków. Przykładem takiego modelu może być zestaw Häfele Officys TE651, zawierający oprócz stelaża pojemny kontener z przeznaczeniem na przechowywanie artykułów biurowych. Blat możemy mechanicznie podnosić i opuszczać, dostosowując jego wysokość do indywidualnych potrzeb czy do pracy na stojąco. Dla większych przestrzeni dostępne są również modele narożne, pozwalające nam stworzyć dosłowny „kącik pracownika”.

Wszystko na czymś się trzyma

Elementem home office, bez którego o pracy nie może być mowy, jest komputer z dostępem do Internetu. Do montażu i sprawnego korzystania z kilku monitorów stacjonarnych warto wykorzystać dedykowane rozwiązania. W ofercie Häfele znaleźć można m.in. stelaże do monitorów w formie ramion regulowanych w wielu kierunkach. W biurowej przestrzeni domowej rzadko panuje nadmiar wolnego miejsca, a stelaże pozwolą nam swobodnie dopasować pod siebie to, które możemy wykorzystać.

– Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład uchwyt do monitorów Ellipta, który łatwo przymocujemy do blatu – mówi Michał Kichler. - Sprawdzi się zwłaszcza przy pracy na kilku monitorach, co może okazać się przydatne dla grafików czy pracowników branży IT. Oprócz tego, daje on komfort swobodnego ustawienia ekranu, by dopasować się do niemal każdej pozycji – wylicza ekspert.

Wszystko się także na czymś opiera

Kolejną rzeczą, bez której ciężko wyobrazić sobie przestrzeń biurową, jest krzesło, nie bez powodu często nazywane właśnie biurowym. Wygodny fotel pozwoli nie obciążać zbytnio kręgosłupa oraz części lędźwiowych, najbardziej narażonych podczas długiej pracy siedzącej. Umożliwi także wygodne oparcie się i przymknięcie oczu, gdy przyjdzie czas na krótką przerwę.

– Ze względu na ich sporą uniwersalność, polecałbym modele takie jak krzesło biurowe typu O4007. Regulacja siedziska, oparcia, podłokietników i zagłówka sprawia, że można dostosować właściwie cały fotel indywidualnie, pod konkretnego człowieka – wymienia Kichler. – To sprawia, że prostszy jest zarówno wybór, jak i użytkowanie – dodaje.

Kluczowe jest odpowiednie dopasowanie fotela do biurka. Muszą dobrze ze sobą współgrać, aby zapewnić optymalną jakość pracy.

Niech będzie jasno

Lampka to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia biurka. Do czytania, do wypełniania dokumentów, w godzinach wieczornych i przy ciemnej aurze po prostu nie można się bez niej obyć. – Dobrą propozycją może być lampa stołowa Nimbus Roxxane, zawierająca 36 diod LED, która bez problemu oświetli całą przestrzeń roboczą siłą 900 lumenów. Możliwość montażu za pomocą uniwersalnego adaptera, na płytce stojącej lub na uchwycie blatowym sprawia, że łatwo dopasujemy urządzenie do naszych potrzeb. Przeglądanie dokumentów czy praca na klawiaturze będą komfortowe szczególnie dla naszych oczu – podkreśla Michał Kichler.

Diabeł tkwi w szczegółach

Poza wymienionymi już najważniejszymi składnikami domowego biura warto zadbać także o mniejsze detale, by podczas pracy nic nie burzyło nam komfortu i spokoju. Jednymi z przydatniejszych narzędzi mogą być kanały i przelotki kablowe, dzięki którym pozbędziemy się plątaniny przewodów, utrudniających nam poruszanie. Większość takich elementów z łatwością zamontujemy w stelażach biurkowych – wystarczy przykręcić je w odpowiednich miejscach.

Na uwagę zasługują także moduły przedłużające z gniazdami, dzięki którym skrócimy drogę kabli, zarówno tych zasilających, jak i USB. Przykładem takiego urządzenia jest przelotka 80 mm z czterema aktywnymi złączami USB 2.0. Dzięki nim przesyłanie danych, jak również dostarczanie energii będzie prostsze, a sama przestrzeń robocza – znacznie bardziej uporządkowana.

Pandemiczna rzeczywistość zmusiła i nadal zmusza do wielu zmian. Nie zawsze są one proste, ale przy odpowiednim podejściu można wyjść z nich z korzyściami. Jedną z nich może stać się dobrze urządzone domowe biuro, które będzie pełniło swoją funkcję przez długie lata.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki zaangażowaniu
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja
Styl życia Tężnia solankowa w Raszynie otwarta
2024-07-02 | 12:00

Tężnia solankowa w Raszynie otwarta

 Wójt Gminy Raszyn wraz z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej Grupy VKR oraz  firmy VELUX Polska dokonali uroczystego otwarcia Tężni Solankowej w Raszynie. Od 26 czerwca

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.