Komunikaty PR

Kręcisz korbą, ale nie masz smartwatcha ani rowerowej aplikacji? To błąd!

2022-04-20  |  14:12

Sezon rowerowy ruszył już pełną parą, a trasa pokonana na dwóch kółkach to jeden z najlepszych sposobów na trening i oczyszczenie umysłu.  Brak smartwatcha na nadgarstku z obsługą mnóstwa aplikacji, funkcji sportowych i parametrów zdrowotnych byłby jednak potężnym błędem. Za pomocą jednego drobnego urządzenia uzyskamy doskonałe narzędzie do pełnego rozwoju swojego hobby.

Nowy sezon to nowy harmonogram treningowy i trasy rowerowe do zaplanowania, świeże siła oraz mobilizacja.  Jednak samo wygospodarowanie wreszcie wolnego czasu, techniczne przygotowanie swojej maszyny do nowych zmagań i skompletowanie wygodnego, profesjonalnego stroju to za mało. Są jeszcze ważne aspekty technologiczne i prozdrowotne, dzięki którym nasze „tłuczenie” kolejnych kilometrów będzie bezpieczne, a także da nam najlepsze, wymierne efekty. Zamykają się one w obudowie lekkiego smartwatcha, wspieranego specjalistycznymi aplikacjami na smartfon, przeznaczonymi m.in. właśnie dla wielbicieli kręcenia korbą oraz biegaczy.

Dlaczego warto na trasie mieć ze sobą cyfrowy zegarek wraz ze współpracującym z nim oprogramowaniem? Już tłumaczymy.

Mały naręczny kombajn z mnóstwem funkcji

Designerski smartwatch na ręce to nie tylko estetyka i możliwość szybkiego sprawdzenia na cyferblacie, że jeździmy już np. cztery godziny i najwyższy czas zawrócić do domu. Nowoczesny model, taki jak Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, nafaszerowany jest wieloma czujnikami i sensorami, które mają za zadanie monitorować nasze parametry zdrowotne – od ogólnych do tych najbardziej szczegółowych. W połączeniu z systemem operacyjnym Google Wear OS i autorską darową aplikacją producenta Mobvoi zaraz po wskoczeniu na siodełko i pierwszych przejechanych metrach, poda nam on wszystko na złotej tacy, a raczej na okrągłej tarczy ekranu. Tak oto poznamy m.in. pokonany dystans, czas naszego treningu, prędkość (średnią i najwyższą), liczbę spalonych kalorii, puls czy też saturację (nasycenie) krwi tlenem, a po zakończonym katowaniu organizmu jakość snu. Wszystkimi funkcjami możemy sterować z poziomu zegarka na dotykowym panelu, bez konieczności wyjmowania ani na chwilę smartfona. Pełna wygoda i swoboda ruchów.

W dodatku za pomocą modułu GPS spokojnie sprawdzimy na mapach Google naszą lokalizację i przebieg trasy. Natomiast dzięki technologii Bluetooth i wbudowanemu głośnikowi oraz mikrofonowi  możemy za pomocą zegarka odbierać oraz prowadzić rozmowy telefoniczne. Nigdy nie będziemy też odcięci od kontaktu ze światem, gdyż wszelkie powiadomienia o połączeniach, SMS-ach, przychodzących mailach czy wiadomościach z mediów społecznościowych będą się wyświetlały na ekranie smartwatcha.

Co to wszystko oznacza dla zapalonego cyklisty w praktyce?  Przede wszystkim wypisane wyżej funkcjonalności dają nam możliwość sprawdzania na bieżąco swojego stanu zdrowia i zwolnienia tempa albo przerwania kręcenia korbą, gdy np. nasz puls podskoczy alarmująco wysoko. Dzięki ciągłemu obserwowaniu osiąganej na danym odcinku trasy prędkości czy liczbie spalonych kalorii, możemy na bieżąco monitorować swoje postępy w treningu z podziałem na konkretne wycinki czasu i precyzyjnie określać następne cele do osiągnięcia. Nic nie ma prawa umknąć.

Dziel pasję z innymi

Nie można w tym technologicznym kontekście pominąć tematu specjalistycznej aplikacji Strava: Track Running, Cycling and Swimming.  Jest darmową aplikacją mobilną, służącą do monitorowania aktywności fizycznej i postępów w ćwiczeniach. W wielkim skrócie - służy do ustalania i modyfikowania planów treningowych. Dostarcza też wielu szczegółowych informacji na temat parametrów organizmu i osiągów. Jej funkcje częściowo są więc zbieżne z możliwościami smartwatchy i przeznaczonymi dla nich producenckimi aplikacjami, ale nadal warto zainstalować ją w swoim telefonie. Chociażby z takiego względu, że działa również jako portal społecznościowy, w którym możemy budować stale rozrastającą się siatkę znajomych z którymi da się kontaktować, sprawdzać jaką trasę pokonali, jakie mają osiągnięcia treningowe i chwalić się zdjęciami z przebiegu trasy.

Warto dodać, że to oprogramowanie pozwala na zintegrowanie z innymi aplikacjami, monitorującymi aktywność fizyczną. W połączeniu z wygodnym  i nafaszerowanym elektroniką smartwatchem na ręce tak oto otrzymamy kompletny zestaw zdrowotnych informacji. Pozwoli nam to dbać o formę i rozwijać swoją pasję w pełni świadomie, korzystając z dobrodziejstw sztucznej inteligencji, a także innych najnowszych technologii.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym Biuro prasowe
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Nauka

MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.