Komunikaty PR

La Royal Society of St George i Arystokracja Adriatycka Europy Wschodnie

2024-07-05  |  11:00

W dniu, który zapowiada się jako niezapomniany, Royal Society of St George i Arystokracja Adriatycka Europy Wschodniej zamierzają spotkać się w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Kampanii. W najbliższą sobotę, 12 października 2024 roku, o godzinie 15:30, Giugliano in Campania, w królewskiej scenerii "Metropolitalnego Miasta Neapol", będzie gospodarzem VII Wydarzenia Arystokracji Adriatyckiej Europy Wschodniej. To wyjątkowe święto organizowane we współpracy z Uniwersytecką Akademią Dynastii Szlacheckiej Rodziny Agricola (Accademia Conservatrice) oraz, po raz pierwszy, z prestiżowym Royal Society of St George.

Wybór Villa Blue Moon ***** Lux jako miejsca spotkania podkreśla zamiar organizatorów, aby połączyć bogactwo tradycji arystokratycznych z ponadczasowym pięknem krajobrazów Kampanii. Dzień będzie wypełniony spotkaniami i dialogami, oferując uczestnikom możliwość zanurzenia się w kontekście wyrafinowanej elegancji i wymiany kulturalnej. Wydarzenie zakończy się galową kolacją, która zapowiada się jako kulminacja świętowania arystokracji i międzynarodowej szlachty.

Wydarzenie jest wspierane i patronowane przez administracje publiczne gmin, które są prawdziwymi klejnotami dawnego Królestwa Neapolu, takimi jak Ischitella, Pescolanciano, Guardialfiera, Provvidenti, Melicucco i San Giorgio Morgeto, które łączą się, aby oddać hołd temu spotkaniu kultur i historii.

Otwarcie konferencji przewiduje powitania instytucjonalne księcia Christian Agricola z San Nicandro, wybitnej postaci Świętego Cesarstwa Rzymskiego, wraz z władzami cywilnymi i religijnymi. Historyczny moment o międzynarodowym znaczeniu wzbogaci obecność, po raz pierwszy we Włoszech, króla Godenu, Togbe Osei III, świadcząc o pomostie braterstwa i wymiany kulturowej, który to wydarzenie ma na celu umocnić.

To VII Wydarzenie nie tylko potwierdza znaczenie arystokracji w nowoczesnej Europie, ale także świętuje spotkanie i dialog między różnymi rzeczywistościami szlacheckimi, przywołując głębokie poczucie przynależności i dzielenia się uniwersalnymi wartościami.

Kontynuując w ramach tego niezwykłego wydarzenia, dzień zostanie uświetniony obecnością i wiedzą dziennikarki Valentina Ciarlante, która będzie moderować żywe dyskusje na temat arystokracji, historii i kultury. Konferencja skorzysta z wkładów znakomitych prelegentów, z których każdy zgłębi tematy pełne fascynacji i głębokiego znaczenia historycznego i kulturalnego.

Wśród prelegentów hrabia Enzo Modulo Morosini di Risicalla e Sant'Anna Morosina poprowadzi nas przez "Heraldykę Napoleońską w Królestwie Neapolu", odkrywając sekrety i historie za herbami i znakami charakterystycznymi dla tej epoki.

Konferencja będzie kontynuowana przez hrabiego profesora Tommaso Romanoprezesa Akademii Sycylii, który przedstawi temat "Wartość autentycznej szlachetności ducha i praktyki cnót obywatelskich", podczas gdy architekt Franco Valente, prezes Włoskiego Instytutu Zamków sekcji Molise, omówi "Przejście Alfonsa Wspaniałego: koniec średniowiecza, początek epoki nowożytnej", temat, który z pewnością będzie fascynujący dla wszystkich zainteresowanych historią przejścia od średniowiecza do epoki nowożytnej w kontekście włoskim.

Bogactwo programu konferencji dodatkowo wzbogacą wystąpienia Nob. Dr. Luigi Paolino Bonea, który omówi temat "Neapolitańczycy: Naród świadomy swojej tożsamości" od 661 r. do 1137 r., oraz barona Michele Di Iorio, który zbada dynamikę i wpływy "Inwazji francuskiej na Królestwo Neapolu" w latach 1798-1799. Na koniec profesor Giuseppe Mrozek Eliszezynski zabierze nas w podróż w czasie z tematem "Niespokojni szlachcice: walka polityczna w Królestwie Neapolu w czasach ministrów faworytów" (1598-1665).

Kończąc refleksje historyczne i kulturalne, książę Christian Agricola wręczy nagrody "Capitolino omaggiato a Gnaeus Julius Agricola" osobom i instytucjom, które wyróżniły się w określonych dziedzinach, świadcząc o znaczeniu uznania w kontynuacji i wartościowaniu tradycji historycznych i kulturalnych.

Obecność muzycznych przerywników zorganizowanych przez prestiżową Akademię F. Musmarra z Katanii doda wydarzeniu dodatkowej głębi i atmosfery, zanurzając uczestników w pełnym doświadczeniu kulturalnym i sensorycznym.

 

Elegancja i Dobroczynność: Filary Gali

Wydarzenie tej rangi wymaga szczególnej uwagi także w kwestii dress code’u: dla mężczyzn wymagany jest czarny krawat z dekoracjami lub mundur wojskowy; dla kobiet wieczorowa suknia ozdobiona dekoracjami. Duchowni przybędą w stroju chórowym, zgodnie z powagą okazji. Wybór ubioru odzwierciedla tradycję elegancji i szacunku, świadcząc o prestiżu wydarzenia i wzmacniając poczucie przynależności i wspólnoty, które są sercem tego święta.

Gala zaplanowana w trakcie wydarzenia obiecuje niezapomniane doświadczenia kulinarne, z menu obejmującym wyśmienite przystawki, soczyste dania główne i kultowy tort na zakończenie. Dbałość o jakość i doskonałość rozciąga się również na wybór napojów, gwarantując wysoki poziom doświadczeń gastronomicznych.

Oprócz celebrowania szlachectwa i kultury, wydarzenie ma również na celu wywarcie głębokiego wpływu społecznego. Część dochodów zostanie przekazana mieszkańcom Godenu w Ghanie, wspierając projekty takie jak „Strengthen the community”, „Water is life” oraz „Hygiene and hygiene services”. Ta inicjatywa dobroczynna podkreśla zaangażowanie wydarzenia w promowanie pozytywnych zmian, pokazując, że elegancja i hojność mogą iść w parze.

Royal Society of St George i Arystokracja Adriatycka Europy Wschodniej: Dziedzictwa Historii i Tradycji

Współpraca z Royal Society of St George, angielskim towarzystwem patriotycznym, które angażuje się w propagowanie kultury, ideałów i tradycji angielskich, dodaje wydarzeniu dodatkowej głębi. 

Założone w 1894 roku, towarzystwo zawsze cieszyło się patronatem każdego panującego monarchy brytyjskiego, w tym króla Karola III. Od 1963 roku posiada Royal Charter Jego Królewskiej Mości. Towarzystwo wciąż podkreśla i celebruje dziedzictwo oraz styl życia brytyjskiego, łącząc przeszłość z teraźniejszością. Wśród wyróżniających się członków związaną z Włochami są Jego Królewska Wysokość Książę Christian Agricola z San Nicandro oraz Jego Najjaśniejsza Wysokość Książę Matteo Povolo Di Bojano, którzy reprezentują mosty między różnymi kulturami szlacheckimi.

Arystokracja Adriatycka Europy Wschodniej, z drugiej strony, zawiera w sobie bogate dziedzictwo historii i szlachectwa, które wykracza poza granice geograficzne. Wybór zachowania nazwy w języku włoskim, zamiast „Adriatic Aristocracy of Eastern Europe”, jest hołdem dla korzeni i głębi historycznej, którą ta ważna instytucja reprezentuje, charakteryzując się głębokim poczuciem tożsamości i przynależności.

Podsumowując, to wydarzenie nie jest tylko prestiżowym spotkaniem szlachty; jest to oda do historii, kultury, dobroczynności i ludzkiej zdolności do przekraczania granic, łącząc świat poprzez dialog i dzielenie się uniwersalnymi wartościami.

W tym kontekście prestiżu i tradycji, Arystokracja Adriatycka Europy Wschodniej ustanawia most między przeszłością a teraźniejszością, oświetlając drogę ku przyszłości. Jako ważna gałąź Uniwersyteckiej Akademii Dynastii Szlacheckiej Rodziny Agricola, stanowi ona emblemat zamierzonej misji: promowania, ochrony i przekazywania bogatego dziedzictwa historycznego, religijnego i kulturalnego arystokracji.

Arystokracja, która potrafiła objąć szlachciców, notabli i arystokratów z każdej szerokości geograficznej, łącząc tradycję dawnej szlachty z dynamiką współczesności, otwierając się w ten sposób, z inkluzywnością, także na tzw. Arystokrację Czarną. Ta wielka synteza kulturowa przynosi owoce w postaci ochrony dziedzictwa składającego się nie tylko z dzieł sztuki, kościołów, klasztorów, zamków i pałaców, ale przede wszystkim z wartości głęboko zakorzenionych w naszych cywilizacyjnych korzeniach.

Nasza de facto międzynarodowa unia, z ponad tysiącem rodzin należących do różnych narodowości, jest świadectwem odporności i siły, z jaką arystokracja stawia czoła zmianom w świecie coraz bardziej skoncentrowanym na „Ja interpersonalnym”. Zdolność do przekazywania, przez wieki, wartości bogatych w wiedzę artystyczną i religijną, jest prawdziwą siłą, która pozwala nam otwierać nowe drogi dla prawdziwej arystokracji, nie tylko chroniąc, ale także odnawiając zasady doskonałości, szlachetności i arystokracji w służbie i dobrobycie.

Wydarzenie organizowane w Kampanii to więc znacznie więcej niż okazja do spotkania: to świętowanie wspólnej drogi, która poprzez uczciwość i autentyczne wartości, zdołała połączyć dawne i nowe rodziny szlacheckie, potwierdzając ich prestiżowe zaangażowanie w nadawanie szlachectwu i arystokracji nowoczesności i znaczenia.


Formularz zgłoszeniowy na wydarzenie jest dostępny pod adresem:

https://drive.google.com/file/d/1kSiczvhLAvHT5e_XduuFlh3Thi1D-m5E/view?usp=drivesdk

Alternatywą dla przelewu bankowego jest TrustMeUp:

https://trustmeup.com/it/campaigns/accademia-dinastica-universitaria:regnum-siciliae-citra-pharum-il-regno-di-napoli-tuttoggi-capitale-del-mondo-della-nobilta-e-della-aristocrazia/

Zaletą płatności za pomocą TrustMeUp jest to, że po uiszczeniu opłaty za wydarzenie otrzymasz również równowartość w „PAC-ach”: https://trustmeup.com/it/pacs/

Czyli żetony, które można wykorzystać jako bony na wydatki osobiste i zakupy na tej samej stronie (żywność, zniżki u specjalistów takich jak lekarze, dentyści itp.). Ponadto, po dokonaniu płatności natychmiast otrzymasz paragon fiskalny, który można odliczyć od podatku.

 

Dla osób, które chcą uzyskać więcej informacji lub szczegóły dotyczące wydarzenia, możliwy jest kontakt z akademią pod adresem e-mail accademiadinuniversity@gmail.com, gdzie chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i prośby.

Serdeczne podziękowania dla Grupy Barracelli ODV Campania, Akademii Studiów Heraldycznych i Szlacheckich w Taranto, Międzynarodowego Trybunału Szlacheckiego w Taranto, Akademii F. Musmarra, Norman Academy, Istituto Castelli, Akademii Sycylii, Złotej Księgi Rodzin Szlacheckich i Notabli, Stowarzyszenia Alta Terra di Lavoro, Włoskiej Federacji Kombatantów Aliantów oraz wszystkim zaangażowanym w sukces tego ważnego wydarzenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Czy jeden dzień wakacji to luksus? Biuro prasowe
2024-07-04 | 15:00

Czy jeden dzień wakacji to luksus?

Dla wielu seniorów nawet krótki wypoczynek jest poza zasięgiem. Najważniejsze wydatki to leki i opłaty: rachunki za wodę, prąd, czynsz; bieżące wizyty lekarskie
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.