Komunikaty PR

Lato w mieście może być fajne – oto 5 sposobów!

2023-08-01  |  12:15
Biuro prasowe

Niewielu ludzi ma możliwość wyjechać na wakacje dłuższe niż dwa tygodnie. Tymczasem momentami upalne lato trwa przez kilka miesięcy. Jak spędzać ten czas w mieście, aby dobrze wspominać wakacyjne dni?

Każde miasto oferuje latem szereg atrakcji. Nadmorski klimat imitują plaże miejskie stworzone najczęściej przy brzegach rzek. Aquaparki i baseny na świeżym powietrzu pozwalają poczuć się prawie jak nad jeziorem. Najważniejszy jest… pomysł i pozytywna energia. Oto jak zaskoczyć bliskich i świetnie spędzić wspólnie czas.

Odkrycia z przewodnika turystycznego

Znacie to uczucie, gdy przeglądacie poradniki turystyczne o waszym mieście i jesteście zdziwieni, że kilka pozycji jest wam nieznanych albo kojarzycie je tylko z nazw i nigdy ich nie obejrzeliście w środku? Warto w wakacje zmienić się w turystę na jeden dzień we własnym mieście – wejść do znanego muzeum lub innej atrakcji turystycznej, którą ostatnio zwiedzaliście w dzieciństwie lub nigdy. Najlepiej wejść z grupą zagranicznych turystów. Od razu poczujecie się inaczej!

Śniadanie na trawie

Zaproś przyjaciół i zorganizujcie weekendowy piknik. Może to być urokliwy park miejski, cichy zakątek przy rzece, a może ogródek czy działka. Każdy z uczestników niech zaopatrzy się w piknikowy koszyk i podzieli niezbędnymi artykułami. Warto ze sobą zabrać też różne gry planszowe i głośnik Bluetooth np. Fresh ‘n Rebel Bold L2, aby puszczać w tle ulubioną muzykę (byle nie za głośno). Świetny nastrój i chwilowa zmiana scenerii będą miłą odmianą dla uczestników spotkania.

Sportowy challenge

A może trochę sportowej rywalizacji? Wspólnie z bliskimi możecie zaplanować kilkutygodniowe wyzwania sportowe. Tydzień pierwszy – wycieczka rowerowa po mało znanej trasie. Tydzień drugi – szaleństwo na kajakach. Tydzień trzeci – spróbujcie czegoś nowego. Może tenis, golf lub mini golf? Tydzień czwarty – wspólny wypad na przykład na ściankę wspinaczkową. Ważne, aby zebrać grupę śmiałków i atrakcyjne dla wszystkich aktywności.

Zgadnij, gdzie jestem?

Lubicie chwalić się pięknymi zdjęciami z różnych podróży w mediach społecznościowych? W mieście również znajdziecie sporo nieznanych ciekawych miejsc, w których można zrobić wyjątkowe ujęcia, a potem zadać zagadkę znajomych pytając czy wiedzą, gdzie dane zdjęcie mogło zostać zrobione. Odkrywajcie malownicze uliczki i kolorowe murale po drugiej stronie miasta. Nieraz nawet po dekadzie mieszkania w danym miejscu wciąż zaskakują nas różne perełki!

Wieczór filmowy pod gwiazdami

Letnie wieczory są doskonałe do organizacji seansów filmowych na świeżym powietrzu. Wiele miast organizuje pokazy filmów na specjalnie przygotowanych plenerowych ekranach. Możecie wziąć ze sobą kocyk i wybrać się na pokaz filmowy do parku lub na dach jednego z budynków. To doskonały sposób na spędzenie romantycznego wieczoru z ukochaną osobą lub miło spędzony czas z przyjaciółmi. Wybierając filmy, postaw na letnie klasyki, komedie lub produkcje związane z wakacyjnym klimatem, które wprowadzą was w doskonały nastrój.

Niezależnie od tego, czy spędzacie lato w mieście z powodu pracy, czy też z wyboru, warto wykorzystać tę okazję do czerpania radości z życia i korzystania z licznych atrakcji, jakie miasto ma do zaoferowania. Wybierzcie kilka pomysłów, dopasujcie je do swoich zainteresowań i cieszcie się pełnią lata w swoim ulubionym miejscu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.