Komunikaty PR

Letni wypad na jezioro – co warto ze sobą zabrać?

2022-05-24  |  11:37
Biuro prasowe

Gdy po miesiącach chłodu, deszczów i szarugi, wiosną i latem przychodzą cieplejsze dni, aż żal ich nie wykorzystać. Statystycznie rocznie w Polsce przypada niewiele słonecznych dni – bo zaledwie ok. 66. Dla porównania słoneczna Hiszpania, jeden z najcieplejszych krajów europejskich, może się pochwalić liczbą od 260 do 285 dni. Ciepły, słoneczny weekend bez deszczu? To najlepszy czas na plenerową wycieczkę. Jak się do niej przygotować?

Wreszcie termometry zachęcają do opuszczenia czterech ścian. Marzycie o wyjeździe nad wodę? Każdą krótszą lub dłuższą wycieczkę warto dobrze przemyśleć. Spontaniczne wypady nie zawsze są dobre i nie dla każdego. O ile bowiem należymy do osób, które będąc w deszczowy dzień z całą rodziną pod namiotem, potrafią się cieszyć z chwili, pomimo zostawienia w domu ładowarki do telefonu i aspiryny, to jasne – wówczas możemy pozwalać sobie na spontaniczność. W innych wypadku – lepiej pomyśleć o wszystkim wcześniej. O czym nie zapomnieć?

Must have – dobrze wyposażona apteczka

Stan apteczki to podstawa. Lepiej być przygotowanym, gdy w niedzielny poranek na brzegu jeziora, z dala od miasta, przyjdzie potrzeba z niej skorzystać. Skaleczenia, ból brzucha po nieświeżym jedzeniu, nagły atak alergii – dobrze jest spakować niezbędne leki, bandaże i wodę utlenioną. Nie powinniśmy lekceważyć kleszczy – upewnijmy się pod koniec dnia, że na ciele nie znajdziemy żadnego nieproszonego gościa. Pajęczaka usuwamy wyłącznie mechanicznie za pomocą wąskich szczypczyków, którymi należy go uchwycić jak najbliżej skóry. Najlepiej mieć taki zestaw SOS w apteczce. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny upewnić się przed wyjazdem, że na pewno zabrały ze sobą niezbędne leki – nieraz zmiana miejsca może wywołać zaostrzeżenie dolegliwości.

Checklista – 10 rzeczy, które warto spakować do torby

Nieraz w ostatniej chwili możemy przypomnieć sobie o czymś ważnym, dobrze więc sporządzić listę i odhaczyć czy na pewno o niczym nie zapomnieliśmy. Po pierwsze, okrycie głowy np. czapka z daszkiem lub słomkowy kapelusz – udar słońca po przeholowaniu z dawką promieni słonecznych jest jak najbardziej realny. Po drugie, okulary przeciwsłoneczne, kostium kąpielowy, ale też peleryna przeciwdeszczowa – tak na wszelki wypadek. Po trzecie, kuchenka turystyczna lub grill. Jeżeli podróżujemy autem i mamy trochę miejsca, dobrym pomysłem są turystyczne leżaki. Po piąte, niezależnie od stopnia umiejętności pływackich warto zabrać ze sobą dmuchany materac (możemy kupić w najbardziej fantazyjnym kształcie np. olbrzymiego flaminga czy wielkiego donata), dla dzieci również koło i kamizelkę do pływania. Po siódme, dla pewniejszych pływaków płetwy oraz maski do pływania pod wodą. Po ósme, ładowarki do telefonu i innych sprzętów. A na wieczór? Przyda się wciągająca gra planszowa, czytnik ebooków czy wodoodporny głośnik Bluetooth np. Fresh ‘n Rebel Rockbox Bold X, któremu niestraszna ani woda ani brud, a do tego możemy za jego pomocą słuchać ulubionej muzyki do ośmiu godzin na jednym ładowaniu. Ten ostatni sprzęt docenimy zarówno przy pięknej pogodzie i szampańskiej zabawie przy grillu, jak i przy deszczowej aurze pod namiotem. Muzyka, audiobooki, a może rodzinna zabawa w „Jaka to melodia”? Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia!

Konflikty zostaw w domu

Nawet najpiękniejsza pogoda ani najlepszy sprzęt nie sprawią, że będziemy się dobrze bawić, jeśli spodziewamy się, że sam wyjazd rozwiąże różne problemy w związku lub rodzinie. Niezależnie od tego z kim wybieramy się nad jezioro – z rodziną, partnerem lub grupą przyjaciół, pamiętajmy, że dla zgranej grupy wycieczka może być świetną zabawą, dla pozostałych zaś przemienić się w prawdziwy koszmar. Nawet najmniejszy drobiazg może stanowić zarzewie wielkiej awantury. Naburmuszony nastolatek zamiast korzystać z jeziora woli spędzać czas z nosem w smartfonie. Skłóceni znajomi potrafią skutecznie obrzydzić wyprawę pozostałym uczestnikom wycieczki.

Co robić w takich sytuacjach? Zabrzmi banalnie, lecz w życiu jest często trudne w realizacji – warto rozmawiać. Niewypowiedziane żale w związku lepiej wyjaśnić sobie przed wyjazdem niż potem uprzykrzać czas nad wodą, z dziećmi rozmawiać o planach wyjazdowych i pozwolić im wyrazić swoje zdanie, a kłótliwym przyjaciołom nie pozwolić na psucie atmosfery. Zamiast tego lepiej wyjaśnić sobie na osobności źródła nieporozumień.

Wiosna i lato to najlepszy okres na wypoczynek nad jeziorem. Można zacząć jednodniowym wypadem nad urokliwe jezioro oddalone nie dalej jak dwie godziny drogi od miejsca zamieszkania. Później można jeździć coraz dalej na coraz dłużej, w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia. Udany wyjazd to taki, który jak najszybciej chcielibyśmy powtórzyć – zadbajmy o to, aby faktycznie taki był.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.