Liczy się każda kropla. Magnolia Park wznawia akcję krwiodawstwa
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Już 6 czerwca można oddać krew pod Magnolia Park, by uzupełnić bank centrum krwiodawstwa we Wrocławiu. Organizatorzy zapewniają w pełni bezpieczne warunki. To pierwsza z pięciu zaplanowanych zbiórek.
Magnolia Park przez cały okres trwania epidemii pomaga potrzebującym. Teraz organizuje zbiórkę krwi, żeby wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
Najbliższa okazja do pomocy nadarza się 6 czerwca (w sobotę) na parkingu pod Magnolia Park przy wejściu od ul. Legnickiej, gdzie zaparkuje krwiobus RCKiK. Krew można oddawać w godzinach od 10.00 do 14.00. Nowością będzie namiot do wstępnej kwalifikacji medycznej, który stanie obok autobusu. W namiocie przeprowadzony zostanie pomiar temperatury i wywiad medyczny w formie ankiety – to wszystko w ramach zachowania nowych zasad bezpieczeństwa podczas zbiórek. – Takie akcje są dla nas ważne, ponieważ zdarzają się okresy, kiedy do centrum krwiodawstwa przychodzi mniej dawców. Tak było w pierwszych tygodniach epidemii i tak zapewne będzie w wakacje – wyjaśnia Monika Kopeć, specjalista ds. promocji z RCKiK. – Po przerwie szpitale znów przeprowadzają operacje i planowe zabiegi. Zebrana krew jest potrzebna do ratowania życia, leczenia poważnych chorób np. onkologicznych, czy pomocy osobom po wypadkach drogowych – dodaje.
W czasie jednej akcji wyjazdowej pod Magnolia Park udaje się zebrać nawet kilkanaście litrów. Kolejne zbiórki zaplanowano na 9 i 23 lipca oraz na 13 i 26 sierpnia. – Cieszymy się, że krwiobus znów zaparkuje pod naszym centrum. Wszystkie grupy krwi są tak samo potrzebne, a każda kropla jest dziś na wagę złota – mówi Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park. – W czasie kwarantanny już niejednokrotnie pokazaliśmy, że mamy wielkie i otwarte serca. Udowodniliśmy, że jesteśmy skłonni do wzajemnej pomocy, dlatego zachęcamy do włączenia się do akcji – podsumowuje.
Oprócz RCKiK w organizacji zbiórki udział bierze Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.
www.magnoliapark.pl

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.