Lidl Polska promuje czytelnictwo polskiej prasy
W dobie digitalizacji prasa drukowana ma mocną konkurencję w treściach dostępnych online. Nie każdy jednak chce lub ma możliwość czytania e-wydań ulubionych tytułów. Lidl Polska, chcąc ułatwić Polakom dostęp do nich, sprzedaje prasę we wszystkich swoich placówkach. Dodatkowym udogodnieniem jest stałe usytuowanie ekspozytorów z czasopismami w większości sklepów Lidl Polska, czyli tuż przy wejściu – wszystko z myślą o klientach i ich komforcie.
Lidl Polska wie, że czytanie to dobry nawyk i warto go wspierać. Z tego względu sieć sprzedaje prasę we wszystkich swoich placówkach. Klienci Lidl Polska mogą liczyć na jednolity asortyment prasy ogólnopolskiej w każdym sklepie, bez względu na lokalizację. Dzięki temu, nie muszą rezygnować z lektury ulubionego czasopisma w trakcie pobytu w innym mieście. Oprócz tego, sieć wspiera lokalne tytuły, które są dostępne w sklepach Lidl Polska w dedykowanych dla nich regionach.
Czytelnictwo w Polsce
Jak wynika z raportu Prasa drukowana i cyfrowa 2023/2024, opracowanego przez Polskie Badania Czytelnictwa, w ubiegłym roku rozpowszechniono łącznie ponad 300 mln egzemplarzy prasy drukowanej. Co więcej, dla ponad 60 proc. Polek w wieku 40 lat i więcej to właśnie wersja offline czasopism stanowi podstawowe źródło informacji. Zasięg prasy w Polsce w przedziale wiekowym 15-75 lat wynosi ponad 80 proc., z czego aż 45 proc. to czytelnicy prasy drukowanej1. Dane jasno pokazują, że, pomimo postępującego rozwoju technologii, prawie połowa z nas nadal lubi sięgnąć po papierową wersję gazety.
Ponadto, Polskie Badania Czytelnictwa w swoim raporcie podają, że, wraz z wiekiem, czytelnicy chętniej sięgają po prasę drukowaną.
– W Lidl Polska wierzymy, że czytanie poszerza horyzonty, dlatego oferujemy szeroki asortyment tytułów prasowych we wszystkich naszych sklepach. Wiemy również, że nie każdy może lub potrafi korzystać z Internetu, jak choćby osoby starsze, dlatego ważne jest, aby miały one łatwy dostęp do ulubionych czasopism. Dla dodatkowego komfortu klientów, prasa w większości placówek Lidl Polska znajduje się w tym samym miejscu (strefa wejścia do sklepu), co znacząco ułatwia zakupy.
Jako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy także lokalnych, niezależnych wydawców, którzy piszą o rzeczach ważnych dla swoich społeczności – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Dyrektorka ds. Corporate Affairs i CSR w Lidl Polska.
Prasa w Lidl Polska
W każdym ze sklepów Lidl Polska oferuje ponad 100 tytułów: czasopism, dzienników ogólnopolskie i regionalnych, tygodników i dwutygodników, miesięczników, dwumiesięczników, kwartalników i półroczników. Sieć wspiera także wydawców lokalnych tytułów, których łącznie w ofercie ma powyżej 120. Poza tym, Lidl Polska oferuje także wydania specjalne, jak czasopismo Twój Styl (nr 5 i 7) – z dedykowanym dodatkiem, dostępne wyłącznie w placówkach Lidl Polska.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.