Lokalni wytwórcy przejmują Promenadę! Zapraszamy na Targi Dobrych Produktów
Wyjątkowe rękodzieło, lokalna integracja, a przede wszystkim świadomy wybór produktów – to wszystko w zupełnie nowej, zmodernizowanej przestrzeni centrum handlowego Promenada w Warszawie. Słynna Grupa Slow organizuje przed świętami 6 i 7 kwietnia w tej lokalizacji Targi Dobrych Produktów.
Wiosna to nowy początek, a wyjątkowe okazje warto celebrować w wyjątkowy sposób. Dopiero co zakończyło się wielkie świętowanie otwarcia nowo zmodernizowanej części Promenady, w którym wzięła udział cała stolica, bawiąc się i korzystając z różnorodnych atrakcji, a już 6 i 7 kwietnia praskie centrum handlowe przygotowało kolejne wyjątkowe wydarzenie.
Targi Dobrych Produktów to kwintesencja dobrego stylu, nietuzinkowych dodatków, najwyższej jakości kosmetyków oraz oryginalnej biżuterii. Wszystko to od lokalnych rzemieślników, którzy całe swoje serce i pasję wkładają w tworzenie niepowtarzalnych i jakościowych produktów. Na klientów Targów Dobrych Produktów czeka aż 30 różnych polskich marek oferujących oryginalną biżuterię, kolekcje modowe, naturalne kosmetyki i rękodzieło. Niezmiennie od 9 lat organizatorem wydarzenia jest promująca lokalnych twórców Grupa Slow.
– Nasze centrum handlowe przeszło ostatnio metamorfozę, dzięki której mogliśmy jeszcze bardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności. Owszem, Promenada to miejsce idealne na zakupy, ale jednocześnie oferujące sprzyjające rozwojowi pasji i sąsiedzkiej integracji atrakcje. Targi Dobrych Produktów idealnie wpasowują się w ideę przyświecającą naszemu programowi Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju. Zapraszamy na wspólne spędzenie pierwszych dni wiosny w odnowionym, przyjaznym, jasnym wnętrzu Promenady i do zapoznania się z tym, co oferują lokalni rzemieślnicy – mówi Sylwia Ochnio, Marketing Specialist CH Promenada.
Świadomy wybór produktów i ekologiczne podejście są coraz bardziej powszechne wśród konsumentów. Dlatego CH Promenada zadbało o to, by oprócz codziennej, różnorodnej oferty, zapewnić swoim klientom i lokalnym wytwórcom, możliwość wzajemnego zapoznania. Powitajmy razem wiosnę już na Targach Dobrych Produktów 6 i 7 kwietnia!
Więcej informacji na stronie https://warszawa.promenada.com/ I https://warszawa.promenada.com/wielkie-otwarcie/
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.