Majówka w domowym stylu!
Tegoroczna majówka to nie lada wyzwanie! Warto więc wdrożyć w życie plan "weekend w domowym stylu" i miło spędzić ten czas. Odpocznijmy od szumu informacyjnego, zróbmy coś dla siebie i bliskich, i wprowadźmy radość w ten majówkowy czas.
Smacznie i kolorowo
Wiosna już w pełni, a jej radosne barwy zachęcają do kolorowych eksperymentów. Jednym z pomysłów na majówkowe popołudnie może być wspólne pieczenie muffinek. Zamiast tradycyjnych posypek do dekorowania babeczek możemy użyć np. żelek. Ich różnorodność pozwoli nam na przygotowanie wielu smacznych wersji. Wykorzystać możemy np. owocowe wisienki Haribo, podłużne żelki-dżdżownice czy słodkie Pico Balla. Dzięki temu każda muffinka będzie mieć swój unikalny wygląd.
Domowy maraton filmowy
Kolejną propozycją na majówkę jest maraton filmowy. Nadróbmy w tym czasie zaległości – zobaczmy te produkcje, które wszyscy już widzieli, a my nie mieliśmy na nie czasu. Najlepszy serial to taki, który nie kończy się po drugim sezonie.
Podczas oglądania postawmy na ulubione przekąski. Lekką i smaczną przekąską mogą być żelki. Tu możliwości jest wiele. Do wyboru mamy na przykład klasyczne owocowe żelki Złote Misie, a dla wielbicieli oryginalnych smaków polecamy żelki kwaśne, np. Happy Cola.
Podróże małe i duże
Wiosna zachęca do dalekich wycieczek i podróży. Oczywiście, teraz to niemożliwe, ale…
Wykorzystajmy wolny czas do rodzinnego przejrzenia i posegregowania zdjęć. To pozwoli wrócić pamięcią do ostatnich podróży. Przeżyjmy to wspólnie jeszcze raz!
Wspaniałym umileniem takich radosnych chwil będzie słodka przekąska w postaci żelek.
Nowość Haribo Starmix są doskonałe do dzielenia. Każdy znajdzie coś dla siebie w kompozycji 6 różnorodnych smaków i kształtów żelek.
Majówka w tym roku to dla nas coś nowego. Przede wszystkim postawmy na zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nie zapominajmy jednak o radości! Umilajmy sobie te chwile i dzielmy się radością z najbliższymi.
O HARIBO:
Firma HARIBO założona została przez Hansa Riegla w 1920 r. w Bonn.
Nazwa marki to skrót od imienia i nazwiska założyciela HAns RIegel oraz nazwy miejscowości BOnn.
Od 1992 roku produkty HARIBO dostępne są w Polsce. Mocno owocowe żelki, delikatne pianki oraz kolorowe rozpuszczalne gumy do żucia MAOAM bardzo szybko zyskały popularność wśród dzieci i… dorosłych.
Najbardziej rozpoznawalnym produktem HARIBO są „ZŁOTE MISIE” – różnokolorowe żelki w 6 smakach.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.