Majówka w domowym stylu!
Tegoroczna majówka to nie lada wyzwanie! Warto więc wdrożyć w życie plan "weekend w domowym stylu" i miło spędzić ten czas. Odpocznijmy od szumu informacyjnego, zróbmy coś dla siebie i bliskich, i wprowadźmy radość w ten majówkowy czas.
Smacznie i kolorowo
Wiosna już w pełni, a jej radosne barwy zachęcają do kolorowych eksperymentów. Jednym z pomysłów na majówkowe popołudnie może być wspólne pieczenie muffinek. Zamiast tradycyjnych posypek do dekorowania babeczek możemy użyć np. żelek. Ich różnorodność pozwoli nam na przygotowanie wielu smacznych wersji. Wykorzystać możemy np. owocowe wisienki Haribo, podłużne żelki-dżdżownice czy słodkie Pico Balla. Dzięki temu każda muffinka będzie mieć swój unikalny wygląd.
Domowy maraton filmowy
Kolejną propozycją na majówkę jest maraton filmowy. Nadróbmy w tym czasie zaległości – zobaczmy te produkcje, które wszyscy już widzieli, a my nie mieliśmy na nie czasu. Najlepszy serial to taki, który nie kończy się po drugim sezonie.
Podczas oglądania postawmy na ulubione przekąski. Lekką i smaczną przekąską mogą być żelki. Tu możliwości jest wiele. Do wyboru mamy na przykład klasyczne owocowe żelki Złote Misie, a dla wielbicieli oryginalnych smaków polecamy żelki kwaśne, np. Happy Cola.
Podróże małe i duże
Wiosna zachęca do dalekich wycieczek i podróży. Oczywiście, teraz to niemożliwe, ale…
Wykorzystajmy wolny czas do rodzinnego przejrzenia i posegregowania zdjęć. To pozwoli wrócić pamięcią do ostatnich podróży. Przeżyjmy to wspólnie jeszcze raz!
Wspaniałym umileniem takich radosnych chwil będzie słodka przekąska w postaci żelek.
Nowość Haribo Starmix są doskonałe do dzielenia. Każdy znajdzie coś dla siebie w kompozycji 6 różnorodnych smaków i kształtów żelek.
Majówka w tym roku to dla nas coś nowego. Przede wszystkim postawmy na zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nie zapominajmy jednak o radości! Umilajmy sobie te chwile i dzielmy się radością z najbliższymi.
O HARIBO:
Firma HARIBO założona została przez Hansa Riegla w 1920 r. w Bonn.
Nazwa marki to skrót od imienia i nazwiska założyciela HAns RIegel oraz nazwy miejscowości BOnn.
Od 1992 roku produkty HARIBO dostępne są w Polsce. Mocno owocowe żelki, delikatne pianki oraz kolorowe rozpuszczalne gumy do żucia MAOAM bardzo szybko zyskały popularność wśród dzieci i… dorosłych.
Najbardziej rozpoznawalnym produktem HARIBO są „ZŁOTE MISIE” – różnokolorowe żelki w 6 smakach.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.