Komunikaty PR

“Mam tak samo jak Ty – artystyczne sceny z życia codziennego”

2023-10-30  |  10:50
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

 

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, obchodzony 3 grudnia, to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla Fundacji Avalon, organizacji, która od kilkunastu lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych i która zmienia społeczne postrzeganie niepełnosprawności przez polskie społeczeństwo. To dzień, w którym szczególnie podkreśla, że osoby z niepełnosprawnościami są integralną częścią społeczeństwa i że na równi zasługują na poszanowanie praw, aktywności w każdej sferze życia.

W tym roku, po raz drugi Fundacja postanowiła zorganizować konkurs fotograficzny, poprzez który chce pokazać jak ważną datą jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Organizacja wierzy, że nadesłane prace konkursowe ukażą, że codzienność osób z niepełnosprawnościami nie różni się znaczenie od codzienności każdego człowieka, a między osobami pełnosprawnymi i tymi z niepełnosprawnościami więcej jest mostów niż barier. W konkursie może wziąć udział każdy, powyżej 13 roku życia, kto zechce podzielić się swoimi emocjami i wizją artystyczną. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wszystkie informacje znaleźć można na dedykowanej podstronie w serwisie internetowym Fundacji Avalon.

“Mam tak samo jak Ty” - to znaczy jak?

To już druga edycja konkursu fotograficznego mającego na celu normalizowanie życia osób z niepełnosprawnościami. Nagrodzone uprzednio prace nawiązywały do hasła “Nie różnimy się tak bardzo” i były przykładem na to, że niepełnosprawność nie wyklucza rozwoju, radości, relacji czy aktywności sportowej.

Tegoroczna edycja trwa od 27 października do 19 listopada. Chętni mogą przesyłać swoje prace konkursowe na adres konkurs@fundacjaavalon.pl. Fotografie mają nawiązywać do hasła konkursowego i stanowić artystyczny wyraz jego interpretacji w nawiązaniu oczywiście do niepełnosprawności i ludzi jej doświadczających.

Jury wybierze 10 najlepszych fotografii, spośród których osoby obserwujące profil Fundacji Avalon na Facebooku również będą mogły podzielić się swoją opinią, przyznając nagrodę publiczności. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Fundacji.

Fotografia jest bardzo szeroką dziedziną sztuki. Jest w stanie przekazać wiele emocji i życiowych sytuacji. Organizujemy ten konkurs, aby przypomnieć, że osoby z niepełnosprawnościami tak samo przeżywają codzienność, emocje i życiowe sytuacje. Powinny być ważną i niepomijaną częścią społeczeństwa. Z wielką ciekawością czekamy na prace. Wierzymy, że razem uda nam się stworzyć piękną opowieść, którą przedstawimy 1 grudnia na wernisażu zwycięskich prac. - Filip Królak, specjalista ds. graficznych i użytkowych w Fundacji Avalon.

We współpracy z profesjonalistami fotografii

Nadesłane prace oceni Jury, które w swojej opinii będzie zwracać uwagę na tematykę zdjęcia, bogactwo szczegółów i kolorów, staranność wykonania oraz oryginalność pomysłu.

W jego skład wchodzą:

Maciej Krüger - fotograf freelancer, na co dzień współpracujący z Onet.pl. Autor i współautor między innymi reportaży o tematyce społecznej; Anita i Filip Gębscy - para artystów, która od 8 lat pracuje twórczo nad wspólnymi projektami artystycznymi , wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach reklamowych w kraju i zagranicą, współpracują między innymi z reżyserem Jerzym Skolimowskim przy jego artystycznych przedsięwzięciach filmowych, i są autorami plakatu do nominowanego do Oscara filmu "EO" oraz Sebastian Cielecki, fotograf, poruszający się od dziecka na wózku i który jest pasjonatem, samoukiem i społecznikiem.
Z ramienia Fundacji Avalon, do Jury dołączyła także Helena Szczuka kierująca w niej działem komunikacji i promocji.

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i amatorów tej dziedziny sztuki. Fundacja Avalon zaprasza do wspólnej fotograficznej, artystycznej przygody oraz otwarcia się i wrażliwości na codzienność osób z niepełnosprawnościami. Nie ma lepszej ku temu okazji jak Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.