“Mam tak samo jak Ty – artystyczne sceny z życia codziennego”
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, obchodzony 3 grudnia, to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla Fundacji Avalon, organizacji, która od kilkunastu lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych i która zmienia społeczne postrzeganie niepełnosprawności przez polskie społeczeństwo. To dzień, w którym szczególnie podkreśla, że osoby z niepełnosprawnościami są integralną częścią społeczeństwa i że na równi zasługują na poszanowanie praw, aktywności w każdej sferze życia.
W tym roku, po raz drugi Fundacja postanowiła zorganizować konkurs fotograficzny, poprzez który chce pokazać jak ważną datą jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Organizacja wierzy, że nadesłane prace konkursowe ukażą, że codzienność osób z niepełnosprawnościami nie różni się znaczenie od codzienności każdego człowieka, a między osobami pełnosprawnymi i tymi z niepełnosprawnościami więcej jest mostów niż barier. W konkursie może wziąć udział każdy, powyżej 13 roku życia, kto zechce podzielić się swoimi emocjami i wizją artystyczną. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wszystkie informacje znaleźć można na dedykowanej podstronie w serwisie internetowym Fundacji Avalon.
“Mam tak samo jak Ty” - to znaczy jak?
To już druga edycja konkursu fotograficznego mającego na celu normalizowanie życia osób z niepełnosprawnościami. Nagrodzone uprzednio prace nawiązywały do hasła “Nie różnimy się tak bardzo” i były przykładem na to, że niepełnosprawność nie wyklucza rozwoju, radości, relacji czy aktywności sportowej.
Tegoroczna edycja trwa od 27 października do 19 listopada. Chętni mogą przesyłać swoje prace konkursowe na adres konkurs@fundacjaavalon.pl. Fotografie mają nawiązywać do hasła konkursowego i stanowić artystyczny wyraz jego interpretacji w nawiązaniu oczywiście do niepełnosprawności i ludzi jej doświadczających.
Jury wybierze 10 najlepszych fotografii, spośród których osoby obserwujące profil Fundacji Avalon na Facebooku również będą mogły podzielić się swoją opinią, przyznając nagrodę publiczności. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Fundacji.
Fotografia jest bardzo szeroką dziedziną sztuki. Jest w stanie przekazać wiele emocji i życiowych sytuacji. Organizujemy ten konkurs, aby przypomnieć, że osoby z niepełnosprawnościami tak samo przeżywają codzienność, emocje i życiowe sytuacje. Powinny być ważną i niepomijaną częścią społeczeństwa. Z wielką ciekawością czekamy na prace. Wierzymy, że razem uda nam się stworzyć piękną opowieść, którą przedstawimy 1 grudnia na wernisażu zwycięskich prac. - Filip Królak, specjalista ds. graficznych i użytkowych w Fundacji Avalon.
We współpracy z profesjonalistami fotografii
Nadesłane prace oceni Jury, które w swojej opinii będzie zwracać uwagę na tematykę zdjęcia, bogactwo szczegółów i kolorów, staranność wykonania oraz oryginalność pomysłu.
W jego skład wchodzą:
Maciej Krüger - fotograf freelancer, na co dzień współpracujący z Onet.pl. Autor i współautor między innymi reportaży o tematyce społecznej; Anita i Filip Gębscy - para artystów, która od 8 lat pracuje twórczo nad wspólnymi projektami artystycznymi , wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach reklamowych w kraju i zagranicą, współpracują między innymi z reżyserem Jerzym Skolimowskim przy jego artystycznych przedsięwzięciach filmowych, i są autorami plakatu do nominowanego do Oscara filmu "EO" oraz Sebastian Cielecki, fotograf, poruszający się od dziecka na wózku i który jest pasjonatem, samoukiem i społecznikiem.
Z ramienia Fundacji Avalon, do Jury dołączyła także Helena Szczuka kierująca w niej działem komunikacji i promocji.
Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i amatorów tej dziedziny sztuki. Fundacja Avalon zaprasza do wspólnej fotograficznej, artystycznej przygody oraz otwarcia się i wrażliwości na codzienność osób z niepełnosprawnościami. Nie ma lepszej ku temu okazji jak Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami!

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.