Manufaktura gra z WOŚP - zdradzamy atrakcje 32. finału
32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami, a w największym sztabie Orkiestry w mieście, w Manufakturze, prace idą pełną parą. Wieloletnia tradycja wspólnego grania zobowiązuje – w ostatni weekend stycznia Rynek Włókniarek Łódzkich zapełni się uśmiechniętymi wolontariuszami i mnóstwem atrakcji, a na plenerowej scenie pojawi się zagraniczna gwiazda – belgijski piosenkarz pop, Danzel.
32. finał WOŚP
27-28.01, Manufaktura
Tegoroczny finał zagra pod hasłem „Płuca po pandemii”, a środki zebrane pod czas akcji będą dedykowane zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja ma w planach zakup urządzeń m.in. dla diagnostyki obrazowej (np. rezonansów magnetycznych i aparatów usg), diagnostyki czynnościowej, endoskopowe, a także rehabilitacji i torakochirurgii.
Jak co roku, finał Orkiestry w Manufakturze będzie trwał przez cały weekend. Wśród mnóstwa atrakcji trzeba wymienić tegoroczny wielki powrót jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy zapraszają na ściankę wspinaczkową, tyrolkę, stanowisko nurków, ratowników medycznych i ratowników z psami pracującymi. Swoje wsparcie okażą też łódzcy motocykliści z klubów Brotherhood MC, Born To Ride, Boruta, Berserkersi, Dark Squadron, Blue Rangers i Number One Club. Na terenie galerii handlowej będzie można odwiedzić stanowiska z drukarkami 3D, które co roku cieszą się dużą popularnością, drukując m.in. wośpowe serduszka i inne gadżety. W galerii spotkacie także studentów Politechniki Łódzkiej z Solar Team i Iron Warriors Team z ich kosmicznymi pojazdami, a także cosplayerów w przebraniach znanych z kultowych filmów i serii sci-fi. Nie zabraknie także znanych łódzkich firm, m.in. BioGen, który powróci z wystawą wylicytowanych przez siebie serduszek, samochodami rajdowymi i gośćmi specjalnymi: Krzysztofem Hołowczycem, kierowcą rajdowym, Maciejem Wisławskim i Łukaszem Kurzeją. Poza tym także uwielbiane przez łodzian Złote Serce, tworzone przez grosiki wrzucane do wyjątkowej akcji Studenckiego Koła Naukowego SKN Inwestor i oczywiście tworzona przez cały finał na żywo, rzeźba wośpowego serca z lodu.
Dla najmłodszych masa atrakcji: fotobudka, animacje pod okiem Łódzkich Skrzatów i Mandorii, pokazy tancerzy Egurrola Dance Studio, a wreszcie także IFMSA ze Szpitalem Pluszowego Misia. Tam chętni skorzystają też z pomiaru ciśnienia i glikemii, pomiaru składu ciała, porad dietetycznych i dotyczących higieny dobrego snu.
Na rynku Manufaktury również nie zabraknie atrakcji. Przez cały weekend fani motoryzacji mogą wspierać Orkiestrę przejazdami charytatywnymi z Fundacją Fun&Drive – czekają na Was bryki z najwyższej półki! W niedzielę na rynku będzie można też spotkać się ze strażakami z PSP i OSP z Łodzi i okolic, którzy zaprezentują wozy bojowe, pokazy gaszenia oleju, cięcia wraku czy wznosów w koszu. Nie zabraknie też militariów – w Manufakturze zobaczycie wojskowe motocykle z czasów II wojny światowej, halftrucka, amerykańskie wozy bojowe, a także zrekonstruowaną kuchnię polową i pokazy sprzętu wojskowego. Z kolei sokolnicy pojawią z majestatycznymi ptakami drapieżnymi i opowiedzą o ich specyficznej i wymagającej tresurze. Poza tym, dużo adrenaliny na stoisku strzelnicy ASG, Rivala z podnośnikiem koszowym. Z kolei w siłowni Saturn Fitness w orkiestrową niedzielę swój wielki finał będzie miał też 48-godzinny maraton z udziałem Marcina Józefaciuka, znanego łodzianina-sportowca, nauczyciela, a od niedawna także posła na Sejm.
W działania na rzecz Orkiestry włączą się też właściciele popularnych niegdyś maluchów, czyli fiatów 126p – 32 barwne kaszlaki zaparkują na rynku na 32. finał Orkiestry. To nie koniec atrakcji motoryzacyjnych – wypatrujcie też samochodów retro, zabytkowych, offroadowych, a nawet… kombajnu Bizon!
Podczas finału WOŚP nie może też zabraknąć energetycznej, rozgrzewającej serca muzyki! Na plenerowej scenie rynku Manufaktury pojawią się gwiazdy nie tylko łódzkie, ale też światowe. O godz. 15:30 muzyczne wsparcie Orkiestrze okaże sam Danzel, belgijski piosenkarz znany z hitu „Pump It” czy „You Spin Me Round”. Po tak gorącym rozpoczęciu scenę przejmą rodzime zespoły: Heima, Mona Polaski, Brooklin, Samokhin Band, a na zakończenie wystąpi emanujący dobrą energią i humorem, Nick Sinclair.
Światełko do nieba odbędzie się tradycyjnie o godz. 20.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.