Marka M&M’S® wspiera budowanie inkluzywności i tolerancji w Polsce
W połowie października ruszyła kampania społeczna „Filary Tolerancji”, której celem jest promowanie postaw otwartości i zrozumienia. Marka M&M’S® została partnerem inicjatywy i fundatorem instalacji artystycznej, którą można zobaczyć w centrum Warszawy. Swoje wsparcie dla tych wartości marka M&M’S® chce wyrazić również poprzez wyjątkowy mural z wizerunkiem kultowych drażetek.
Marka M&M’S® z portfolio firmy Mars od lat wspiera różnorodność na całym świecie i podkreśla, jak ważne jest włączanie. Jej misją jest tworzenie świata, w którym każdy czuje się u siebie i ma poczucie przynależności. Wykorzystując to, co charakterystyczne dla tych kultowych czekoladowych drażetek, czyli moc pozytywnej energii i zabawy, marka zdecydowała się wesprzeć kampanię społeczną „Filary Tolerancji”.
Współpraca jest zgodna z misją i filozofią marki M&M’S® o budowaniu potęgi zabawy, która pomoże stworzyć świat, w którym jedną z kluczowych wartości jest tolerancja. Zabawa powinna być przecież włączająca i dostępna dla wszystkich, a śmiech może łączyć ludzi i budować więzi, pomimo tego, jak są różni.
M&M’S® fundatorem instalacji „Filarów Tolerancji”
Kampania społeczna „Filary Tolerancji” koncentruje się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, wolność, szczęście, równość, bezpieczeństwo i akceptacja. To inicjatywa, której głównym celem jest promowanie postaw otwartości i zrozumienia, zgodnie z przekonaniem, że te wartości są filarami harmonijnego współistnienia w społeczeństwie.
Według raportu „Unia równości. Między założeniami a rzeczywistością”, przygotowanego na zlecenie Przedstawicielstwa KE w Polsce – Patrona Kampanii „Filary Tolerancji”, w Polsce stopniowo poprawiają się wskaźniki dotyczące eliminowania dyskryminacji z życia społecznego, jednak tempo zmian jest powolne na tle pozostałych krajów UE. Pod względem równości płci, mimo wzrostu pozycji Polski w Gender Equality Index (wskaźnik stosowany przez Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn), pozostajemy na 18 miejscu wśród państw wspólnoty.
Marka M&M’S® została fundatorem instalacji artystycznej, powstałej w ramach kampanii „Filary Tolerancji”. Niecodziennie ozdobione filary można zobaczyć w centrum Warszawy przy rondzie Czterdziestolatka, w okolicy Dworca Centralnego, Złotych Tarasów i Varso Tower, na kolumnach podporowych estakady Jana Pawła II. Na podświetlanej instalacji umieszczono wizerunki Ambasadorów obok wartości takich jak wolność, równość, bezpieczeństwo, akceptacja, szczęście, miłość. Na instalacji widnieje QR kod kierujący do wypowiedzi video danego Ambasadora. Instalacji patronuje wyjątkowe grono aktorów, influencerów i działaczy społecznych wspierających idee równości i tolerancji. W kampanii uczestniczą Julia Wieniawa, Maciej Stuhr, Tomasz Raczek, Maciej Musiał, Ogi Ugonoh i influencerka Red Lipstick Monster.
Organizatorem i inicjatorem kampanii społecznej „Filary Tolerancji” jest Big Idea Promotions, agencja kreatywna 360° przy wsparciu merytorycznym Kampanii Przeciwko Homofobii. Patronat Honorowy nad kampanią objęła Ministra Równości Katarzyna Kotula, a nad Inauguracją Powstania Instalacji Artystycznej: Rzecznik Praw Obywatelskich i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Wyjątkowy mural „Wszystkie kolory zabawy”
Tej jesieni marka M&M’S® przygotowała również wyjątkowy, pełen kolorów mural widoczny naprzeciwko Złotych Tarasów, przy wiadukcie na ulicy Jana Pawła II. Wykorzystując tęczowe barwy oraz legendarne grono postaci M&M’S®, zachęca wszystkich odbiorców do jego ożywienia i wejścia do świata „Wszystkich kolorów zabawy”. Możliwe jest to poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na muralu.
Instalacja artystyczna i mural:
https://www.youtube.com/shorts/IKJQJ18k1KA
Globalna misja M&M’S®
Misją marki M&M'S® jest zwiększenie poczucia przynależności u 10 milionów ludzi na całym świecie do 2025 roku. W tym celu powstał M&M'S® FUNd, który oferuje zasoby, mentoring, możliwości i wsparcie finansowe w przestrzeni artystycznej oraz rozrywkowej, aby wzmacniać relacje międzyludzkie. W 2022 roku marka powołała do życia Radę Doradczą M&M'S® FUNd. W jej skład wchodzą eksperci, którzy wspierają i napędzają globalne działania marki w zakresie różnorodności, inkluzywności oraz zapewnienia poczucia przynależności.
M&M'S® nawiązał również współpracę z GLAAD, największą na świecie organizacją wspierającą media LGBTQ+. GLAAD koncentruje się na zwiększaniu odpowiedzialności mediów i zaangażowaniu społeczności w celu zapewnienia, że autentyczne historie LGBTQ+ są widziane, słyszane i aktualizowane.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.