Marka M&M’S® wspiera budowanie inkluzywności i tolerancji w Polsce
W połowie października ruszyła kampania społeczna „Filary Tolerancji”, której celem jest promowanie postaw otwartości i zrozumienia. Marka M&M’S® została partnerem inicjatywy i fundatorem instalacji artystycznej, którą można zobaczyć w centrum Warszawy. Swoje wsparcie dla tych wartości marka M&M’S® chce wyrazić również poprzez wyjątkowy mural z wizerunkiem kultowych drażetek.
Marka M&M’S® z portfolio firmy Mars od lat wspiera różnorodność na całym świecie i podkreśla, jak ważne jest włączanie. Jej misją jest tworzenie świata, w którym każdy czuje się u siebie i ma poczucie przynależności. Wykorzystując to, co charakterystyczne dla tych kultowych czekoladowych drażetek, czyli moc pozytywnej energii i zabawy, marka zdecydowała się wesprzeć kampanię społeczną „Filary Tolerancji”.
Współpraca jest zgodna z misją i filozofią marki M&M’S® o budowaniu potęgi zabawy, która pomoże stworzyć świat, w którym jedną z kluczowych wartości jest tolerancja. Zabawa powinna być przecież włączająca i dostępna dla wszystkich, a śmiech może łączyć ludzi i budować więzi, pomimo tego, jak są różni.
M&M’S® fundatorem instalacji „Filarów Tolerancji”
Kampania społeczna „Filary Tolerancji” koncentruje się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, wolność, szczęście, równość, bezpieczeństwo i akceptacja. To inicjatywa, której głównym celem jest promowanie postaw otwartości i zrozumienia, zgodnie z przekonaniem, że te wartości są filarami harmonijnego współistnienia w społeczeństwie.
Według raportu „Unia równości. Między założeniami a rzeczywistością”, przygotowanego na zlecenie Przedstawicielstwa KE w Polsce – Patrona Kampanii „Filary Tolerancji”, w Polsce stopniowo poprawiają się wskaźniki dotyczące eliminowania dyskryminacji z życia społecznego, jednak tempo zmian jest powolne na tle pozostałych krajów UE. Pod względem równości płci, mimo wzrostu pozycji Polski w Gender Equality Index (wskaźnik stosowany przez Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn), pozostajemy na 18 miejscu wśród państw wspólnoty.
Marka M&M’S® została fundatorem instalacji artystycznej, powstałej w ramach kampanii „Filary Tolerancji”. Niecodziennie ozdobione filary można zobaczyć w centrum Warszawy przy rondzie Czterdziestolatka, w okolicy Dworca Centralnego, Złotych Tarasów i Varso Tower, na kolumnach podporowych estakady Jana Pawła II. Na podświetlanej instalacji umieszczono wizerunki Ambasadorów obok wartości takich jak wolność, równość, bezpieczeństwo, akceptacja, szczęście, miłość. Na instalacji widnieje QR kod kierujący do wypowiedzi video danego Ambasadora. Instalacji patronuje wyjątkowe grono aktorów, influencerów i działaczy społecznych wspierających idee równości i tolerancji. W kampanii uczestniczą Julia Wieniawa, Maciej Stuhr, Tomasz Raczek, Maciej Musiał, Ogi Ugonoh i influencerka Red Lipstick Monster.
Organizatorem i inicjatorem kampanii społecznej „Filary Tolerancji” jest Big Idea Promotions, agencja kreatywna 360° przy wsparciu merytorycznym Kampanii Przeciwko Homofobii. Patronat Honorowy nad kampanią objęła Ministra Równości Katarzyna Kotula, a nad Inauguracją Powstania Instalacji Artystycznej: Rzecznik Praw Obywatelskich i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Wyjątkowy mural „Wszystkie kolory zabawy”
Tej jesieni marka M&M’S® przygotowała również wyjątkowy, pełen kolorów mural widoczny naprzeciwko Złotych Tarasów, przy wiadukcie na ulicy Jana Pawła II. Wykorzystując tęczowe barwy oraz legendarne grono postaci M&M’S®, zachęca wszystkich odbiorców do jego ożywienia i wejścia do świata „Wszystkich kolorów zabawy”. Możliwe jest to poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na muralu.
Instalacja artystyczna i mural:
https://www.youtube.com/shorts/IKJQJ18k1KA
Globalna misja M&M’S®
Misją marki M&M'S® jest zwiększenie poczucia przynależności u 10 milionów ludzi na całym świecie do 2025 roku. W tym celu powstał M&M'S® FUNd, który oferuje zasoby, mentoring, możliwości i wsparcie finansowe w przestrzeni artystycznej oraz rozrywkowej, aby wzmacniać relacje międzyludzkie. W 2022 roku marka powołała do życia Radę Doradczą M&M'S® FUNd. W jej skład wchodzą eksperci, którzy wspierają i napędzają globalne działania marki w zakresie różnorodności, inkluzywności oraz zapewnienia poczucia przynależności.
M&M'S® nawiązał również współpracę z GLAAD, największą na świecie organizacją wspierającą media LGBTQ+. GLAAD koncentruje się na zwiększaniu odpowiedzialności mediów i zaangażowaniu społeczności w celu zapewnienia, że autentyczne historie LGBTQ+ są widziane, słyszane i aktualizowane.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.