Media tradycyjne czy internet? Komu bardziej wierzymy?
O roli mediów i mediów społecznościowych, ich odpowiedzialności za przekazywane informacje, już 20 września br., o godz. 18:30 w Centrum Praskim Koneser w Warszawie rozmawiać będą dziennikarze i twórcy internetowi zaproszeni przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Gośćmi drugiego spotkania autorskiego z cyklu „Za rok w Europie” będą:
- Sylwia Czubkowska, wieloletnia dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej”, „Gazety Wyborczej”
i „Przekroju”, redaktorka prowadząca magazynu Spider'sWeb+. - Paulina Górska ekoedukatorka, aktywistka, twórczyni internetowa prowadząca podcast "Lepszy klimat".
- Jakub Górnicki, współtwórca platformy reporterskiej Outriders, pasjonat nowych mediów, reportaży i dziennikarstwa multimedialnego.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Rzyman, dziennikarz, autor Zielonego Podcastu. Goście spotkania przyjrzą się temu, jak korzystamy dziś z mediów. Dlaczego bezgranicznym wręcz zaufaniem obdarzamy internet, choć wiemy, że pełny jest fake newsów, trolli i ich farm? Jaka przyszłość czeka prasę, radio i telewizję? Wreszcie, kto dziś może nazywać się dziennikarzem? Będzie też o tym, jak rozmawiać w social mediach
o zmianach klimatycznych i ekologii oraz co to jest i jak demaskować greenwashing.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30 w „Warsztacie” w Pasażu Konesera (wejście od
ul. Białostockiej). Wstęp wolny. Spotkanie będzie także transmitowane na żywo na Facebooku oraz na kanale YouTube Komisji Europejskiej w Polsce.
Współorganizatorem cyklu spotkań autorskich „Za rok w Europie” jest Centrum Praskie Koneser. Dzięki ToTuart (galeria sztuki, organizator Laboratorium Rzeźby 2022 – trzeciej edycji największego przeglądu rzeźby w Polsce) spotkania autorskie odbywają się w otoczeniu niezwykłych rzeźb renomowanych artystów, a także młodych, początkujących twórców.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Szczegóły na temat spotkania na stronie wydarzenia ➡️ https://bit.ly/3wJR87K
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.