Komunikaty PR

Mieszkańcy posprzątali w weekend część Otwocka

2022-04-26  |  11:10
Biuro prasowe

Wolontariusze, motywacja do przywrócenia blasku zaniedbanej części miasta i wspaniały efekt. Tak w skrócie można opisać akcję sprzątania lasu przy osiedlu Batorego, którą w sobotę, 23 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi wspólnie przeprowadził Czysty Otwock i Amest Otwock. W czasie wspólnych działań, razem z mieszkańcami Otwocka, zebrano kilkanaście worków ze śmieciami. Wcześniej nieczystości zalegały przy leśnej ścieżce.

Corocznie, 22 kwietnia, obchodzony jest Dzień Ziemi. To moment, kiedy ze szczególną troską wszyscy spoglądamy na problemy, z jakimi boryka się przyroda. Jest to także dobry czas, by wspólnie zatroszczyć się o otaczającą nas naturę.  Podczas wspólnego sprzątania lasu, liderzy i sympatycy inicjatywy Czysty Otwock, a także mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele firmy Amest Otwock, zebrali kilkanaście, 120-litrowych worków z odpadami komunalnymi.

Cieszymy się, że pomimo niekorzystnej, nieco deszczowej pogody, udało się wspólnie zrobić coś dobrego. W lasku przy osiedlu Batorego regularnie dochodzi do spotkań osób, podczas których spożywany jest alkohol. Efektem „imprez” są niezliczone butelki czy opakowania po przekąskach. A takich miejsc w Otwocku jest więcej. To niestety uniemożliwia swobodny i przyjemny kontakt z przyrodą, która w każdym mieście jest na wagę złota – mówi Cezary Jaszczyk, lider inicjatywy Czysty Otwock.

Uczestnicy sobotniej akcji zostali wyposażeni przez firmę Amest Otwock w profesjonalne chwytaki do odpadów oraz niezbędny sprzęt: worki na śmieci i rękawice ochronne. – Jako firma społecznie odpowiedzialna i działająca w branży gospodarowania odpadami, z wielką przyjemnością inicjujemy i wspieramy akcje proekologiczne na terenie naszego miasta i nie tylko. Efektem tego było powstanie Akademii Ekologicznej Amest Otwock, dzięki której budujemy i kształtujemy, zwłaszcza wśród najmłodszych osób, odpowiednie postawy ekologiczne – podkreśla Kazimierz Pietras, dyrektor składowiska Amest Otwock i wykładowca Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Po zakończonej akcji sprzątania lasu przy os. Batorego, jej uczestnicy mogli poznać tajniki gospodarowania odpadami podczas Dnia Otwartego na składowisku Amest Otwock. W czasie spotkania można było też m.in. zobaczyć ścieżkę edukacyjną i staw, który jest ostoją dla ptactwa.

Oprócz akcji sprzątania lasu przy os. Batorego, Amest Otwock z okazji Dnia Ziemi zaangażował się również w Dzień Ziemi z Przerób-My w warszawskim Centrum Praskim Koneser, który miał miejsce 22 kwietnia. Na przygotowanym przez firmę stoisku zarówno dzieci, jak i dorośli mogli dowiedzieć się więcej o pszczelarstwie i roli pszczół w środowisku naturalnym. Na składowisku Amest Otwock od lat funkcjonuje pasieka, która dzięki obecności zapylaczy wspomaga lokalny ekosystem.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja
Styl życia Tężnia solankowa w Raszynie otwarta
2024-07-02 | 12:00

Tężnia solankowa w Raszynie otwarta

 Wójt Gminy Raszyn wraz z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej Grupy VKR oraz  firmy VELUX Polska dokonali uroczystego otwarcia Tężni Solankowej w Raszynie. Od 26 czerwca
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.