Komunikaty PR

Mieszkańcy posprzątali w weekend część Otwocka

2022-04-26  |  11:10
Biuro prasowe

Wolontariusze, motywacja do przywrócenia blasku zaniedbanej części miasta i wspaniały efekt. Tak w skrócie można opisać akcję sprzątania lasu przy osiedlu Batorego, którą w sobotę, 23 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi wspólnie przeprowadził Czysty Otwock i Amest Otwock. W czasie wspólnych działań, razem z mieszkańcami Otwocka, zebrano kilkanaście worków ze śmieciami. Wcześniej nieczystości zalegały przy leśnej ścieżce.

Corocznie, 22 kwietnia, obchodzony jest Dzień Ziemi. To moment, kiedy ze szczególną troską wszyscy spoglądamy na problemy, z jakimi boryka się przyroda. Jest to także dobry czas, by wspólnie zatroszczyć się o otaczającą nas naturę.  Podczas wspólnego sprzątania lasu, liderzy i sympatycy inicjatywy Czysty Otwock, a także mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele firmy Amest Otwock, zebrali kilkanaście, 120-litrowych worków z odpadami komunalnymi.

Cieszymy się, że pomimo niekorzystnej, nieco deszczowej pogody, udało się wspólnie zrobić coś dobrego. W lasku przy osiedlu Batorego regularnie dochodzi do spotkań osób, podczas których spożywany jest alkohol. Efektem „imprez” są niezliczone butelki czy opakowania po przekąskach. A takich miejsc w Otwocku jest więcej. To niestety uniemożliwia swobodny i przyjemny kontakt z przyrodą, która w każdym mieście jest na wagę złota – mówi Cezary Jaszczyk, lider inicjatywy Czysty Otwock.

Uczestnicy sobotniej akcji zostali wyposażeni przez firmę Amest Otwock w profesjonalne chwytaki do odpadów oraz niezbędny sprzęt: worki na śmieci i rękawice ochronne. – Jako firma społecznie odpowiedzialna i działająca w branży gospodarowania odpadami, z wielką przyjemnością inicjujemy i wspieramy akcje proekologiczne na terenie naszego miasta i nie tylko. Efektem tego było powstanie Akademii Ekologicznej Amest Otwock, dzięki której budujemy i kształtujemy, zwłaszcza wśród najmłodszych osób, odpowiednie postawy ekologiczne – podkreśla Kazimierz Pietras, dyrektor składowiska Amest Otwock i wykładowca Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Po zakończonej akcji sprzątania lasu przy os. Batorego, jej uczestnicy mogli poznać tajniki gospodarowania odpadami podczas Dnia Otwartego na składowisku Amest Otwock. W czasie spotkania można było też m.in. zobaczyć ścieżkę edukacyjną i staw, który jest ostoją dla ptactwa.

Oprócz akcji sprzątania lasu przy os. Batorego, Amest Otwock z okazji Dnia Ziemi zaangażował się również w Dzień Ziemi z Przerób-My w warszawskim Centrum Praskim Koneser, który miał miejsce 22 kwietnia. Na przygotowanym przez firmę stoisku zarówno dzieci, jak i dorośli mogli dowiedzieć się więcej o pszczelarstwie i roli pszczół w środowisku naturalnym. Na składowisku Amest Otwock od lat funkcjonuje pasieka, która dzięki obecności zapylaczy wspomaga lokalny ekosystem.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Inauguracja Senioraliów z gwiazdą na rynku Manufaktury Biuro prasowe
2024-05-07 | 10:00

Inauguracja Senioraliów z gwiazdą na rynku Manufaktury

Tegoroczna edycja Senioraliów zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę, 11 maja, Prezydent Miasta Łodzi uroczyście przekaże seniorom klucz do bram miasta, a na rynku Manufaktury, w
Styl życia Poczuć się jak we Włoszech… – włoski jarmark wrócił na rynek Manufaktury
2024-05-07 | 10:00

Poczuć się jak we Włoszech… – włoski jarmark wrócił na rynek Manufaktury

Ulubione przysmaki, ciepłe uśmiechy i głośne rozmowy – włoski jarmark Fiere del Gusto&buon Gusto znów zawitał do Manufaktury. Kupcy ze słonecznej Italii rozstawili swoje
Styl życia Nie śmieć w majówkę! - apel Operacji Czysta Rzeka
2024-05-01 | 11:40

Nie śmieć w majówkę! - apel Operacji Czysta Rzeka

Majówkę chętnie spędzamy na łonie natury. Zadbajmy o to, aby podczas rekreacji na piknikach, spacerach, wycieczkach rowerowych czy kajakowych nie pozostawić po sobie śladów w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.