Komunikaty PR

Mistrzowski deser – bajecznie pyszny, bajecznie prosty

2021-12-20  |  12:15
Biuro prasowe

Tajemnicą ich obłędnie czekoladowego smaku jest oczywiście … najlepsza czekolada! Idealnym wyborem będą wysokiej jakości czekolady Terravita. Lava Cake przygotować można na bazie gorzkich tabliczek, ale jeśli mamy ochotę na coś naprawdę słodkiego, jedną z nich warto zastąpić mleczną. Bez względu na to, po jaką czekoladę Terravita sięgniemy, zaleje nas lawa czekoladowej rozkoszy!

Lava Cake vel Fondant au chocolat to słynny deser będący połączeniem ciasta czekoladowego i sufletu, który już od ponad 130 lat przynosi wyjątkowe doznania, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy słodkości. To puszyste, czekoladowe babeczki, pieczone w pojedynczych porcjach w kokilkach, ale bez wątpienia głównym bohaterem tego deseru jest wypływająca ze środka ciasta aksamitna czekolada. To prawdziwa uczta dla zmysłów – spektakularny wygląd i rozkosz dla podniebienia.

Mogłoby się wydawać, że tak efektowny deser jest trudny do wykonania i wymaga szczególnych umiejętności cukierniczych. Nic bardziej błędnego! Lava Cake przygotujemy dosłownie z kilku łatwo dostępnych składników, wśród których oczywiście najważniejsza jest wysokiej jakości czekolada. Deser przyrządzony z wykorzystaniem tabliczek Terravita, powstających z wyselekcjonowanych ziaren kakaowca, zyska znakomite walory smakowe i niezwykle przyjemny, czekoladowy aromat. Niezbędna będzie czekolada gorzka pełna Terravita o zawartości 70% kakao. Jej smak jest odpowiednio wyważony, a charakterystyczna gorzkość nie dominuje nad innymi nutami smakowymi. To głębia czekoladowego, wyrafinowanego smaku! Lava Cake nabierze bardziej łagodnego charakteru, gdy użyjemy, obok czekolady gorzkiej, jednej tabliczki czekolady mlecznej Terravita. Doskonała masa mleczna w tej czekoladzie zawiera 32% kakao i 16% mleka. Kostki mają formę poduszeczek, o wyjątkowo aksamitnej konsystencji. Niezwykle delikatne, rozpływają się w ustach, dając 100% czekoladowej przyjemności.

Najważniejsze w przygotowaniu perfekcyjnego Lava Cake, oprócz odpowiedniego wyboru czekolady, jest zachowanie określonego w przepisie czasu pieczenia. Tu każda minuta ma znaczenie! Fondant pieczony zbyt krótko będzie za bardzo płynny, a ten przetrzymany w piekarniku za długo – stanie się zwyczajną babeczką.  Lava Cake powinno się jeść od razu po wyjęciu z piekarnika, by płynny środek nie zdążył zastygnąć. Takie gorące babeczki można podać z zimnymi lodami lub z owocami - zwłaszcza te kwaskowe będą stanowiły doskonały kontrapunkt dla słodyczy czekolady.

Ten deser – tak wykwintny, a przy tym tak prosty w wykonaniu – sprawdzi się idealnie jako zwieńczenie uroczystego obiadu (także świątecznego) bądź podczas romantycznej kolacji „we dwoje”. To również doskonały pomysł na czekoladową przyjemność, która skutecznie poprawi nastrój w nawet najbardziej pochmurny dzień.

Oto przepis na Lava Cake - apetyczne ciastka czekoladowe z płynnym wnętrzem, w sam raz na zimowe dni i wieczory!

Składniki:

• 2 tabliczki czekolady gorzkiej (lub 1 gorzka i 1 mleczna) Terravita

• pół kostki masła (125g)

• 4 jajka

• 1 szklanka cukru

• pół szklanki mąki

Przygotowanie:

Jaja z cukrem ubić, a czekoladę i masło rozpuścić w kąpieli wodnej. Wymieszać wszystko do uzyskania gładkiej jednolitej konsystencji. Do tak przygotowanej masy czekoladowej dodać mąkę i ponownie wymieszać. Aluminiowe foremki wysmarować masłem i wlać masę równymi porcjami do ok. 2/3 wysokości foremki. Piec w 185° przez 9 minut. Po wyjęciu z piekarnika ułożyć ciastka do góry dnem i delikatnie zrobić dziurkę w dnie każdej aluminiowej foremki przy pomocy wykałaczki, aby umożliwić wyjęcie ciastek bez ich uszkodzenia. Ułożyć ciastka na talerzykach i udekorować według uznania: lodami, konfiturą, owocami, bitą śmietaną itp.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.