Komunikaty PR

Moc Pomagania. Centrum Pomocy Ukraińcom przy Modlińskiej

2022-06-10  |  10:00
Biuro prasowe

Centrum Pomocy Humanitarnej  Ukraińcom zlokalizowane w Hali Targowo-Kongresowej Global EXPO, przy ulicy Modlińskiej 6D w Warszawie jest jednym z największych w Polsce punktów wsparcia dla osób wyjeżdżających z Ukrainy. A w ocenie licznych delegacji rządowych oraz delegatów ONZ uznany został  za jeden z najlepszych. Od ponad 3 miesięcy uciekający przed wojną Ukraińcy, otrzymują w ośrodku realne wsparcie i wszystko, co jest niezbędne do codziennego funkcjonowania, a nawet więcej.

Centrum Pomocy Humanitarnej  przy ul. Modlińskiej działa od początku marca 2022 roku i dotychczas zarejestrowało się tu ponad 45 000 uhcodzców, wydano ok. 1 000 000 posiłków i 240 000 noclegów. Pomadto do tej pory ośrodek udzielił wsparcia żywnościowo-ubraniowego dla co najmniej 20 innych punktów z Ukaińcami oraz wysłał ponad 50 transportów z pomocą na front i do szpitali w Ukrainie. To tylko niektóre liczby podsumowujące pracę Centrum przez ostatnie 3 miesiące.

Na co dzień w Centrum przebywa około 2,5-3 tys. obywateli Ukrainy, wśród nich ok. 40% to są dzieci. Przyjeżdżający znajdują tu nie tylko schronienie. Centrum zapewnia wszystkie artykuły pierwszej potrzeby, kompleksowe wyżywienie, całodobową opiekę medyczną (w tym specjalistyczną) i weterynaryjną, niezbędne wsparcie psychologiczne, usługi prawne, transport do innych miejsc docelowych w Polsce i innych krajów, pomoc w poszukiwaniu pracy czy zakwaterowania. W obiekcie wydzielona jest także przestrzeń dla dzieci i młodzieży.

Zaangażowanie pracowników jest ogromne. Codziennie pracuje tu ponad 200 osób: obsługa cateringu, punktów wydawczych, recepcji. Personel medyczny, serwis techniczny i policja również są do dyspozycji przyjeżdżających na terenie obiektu. Ponadto wspierają nas wolontariusze, firmy usługowe oraz darczyńcy. Wszystko po to, aby osoby, które przeżyły traumę wojny mogły złapać oddech i poczuć się bezpiecznie. – mówi  pełnomocnik Zbigniew Bogusz

Obiekt dysponuje stanowiskami służących wsparciem operatorów mobilnych, agencji pracy, pośredników banków, stowarzyszenia prawników i notariuszy, a także jedynym w Polsce punktem wizowym Kanady.

Bezpieczeństwo i możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb – to najważniejsze, ale nie jedyne co możemy zaoferować osobom dotkniętym wojną. W Centrum dbamy też o to, aby przyjeżdżający, zarówno dorośli jak i dzieci, otrzymali niezbędne psychologiczne wsparcie – komentuje Wadym, główny koordynator Centrum Pomocy –  Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić im dostęp do kultury, rozrywki i sportu, a także warunki do nauki i rozwoju. W tym celu stworzyliśmy dla osób z Ukrainy strefy zabaw, miejsca odpoczynku, sale spotkań, kursy z języka polskiego, a nawet zajęcia z jogi dla dorosłych i dzieci. Regularnie organizujemy spotkania, koncerty, obchodzimy święta.

W Centrum Pomocy przy ul. Modlińskiej obchodzono Wielkanoc i Dzień Matki, a w środę, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka zorganizowana została impreza dla najmłodszych. Na dzieci czekało mnóstwo zabaw, konkursów, warsztaty plastyczne oraz słodycze.

Chęć niesienia pomocy innym oraz wdzięczność naszych gości za to, co robimy, jest właśnie tym, co napędza nas każdego dnia. Gdy widzimy te uśmiechy, realne efekty naszej pracy, czujemy niesamowitą satysfakcję i motywację do podejmowania dalszych działań. – mówi Rusłana Popławska, pracowniczka i wolontariuszka Centrum Pomocy – Będziemy pomagać tyle, ile będzie potrzeba. – dodaje.

Pracownicy Centrum, wolontariusze i inne osoby dobrej woli tworzące to wyjątkowe miejsce codziennie podejmują działania, aby tworzyć w obiekcie przyjazną domową atmosferę i zachęcają każdego, kto ma taką możliwość, do zaangażowania się w niesienie pomocy gościom z Ukrainy.

Obiekt działa przy wsparciu licznych instytucji, darczyńców prywatnych oraz Wojewody Mazowieckiego

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja
Styl życia Tężnia solankowa w Raszynie otwarta
2024-07-02 | 12:00

Tężnia solankowa w Raszynie otwarta

 Wójt Gminy Raszyn wraz z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej Grupy VKR oraz  firmy VELUX Polska dokonali uroczystego otwarcia Tężni Solankowej w Raszynie. Od 26 czerwca
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.