Monda ViVo i Mobile Institute łączą siły! Zaczynają od walki o klimat.
Monda ViVo i Mobile Institute łączą siły! Zaczynają od walki o klimat.
Współpraca Monda ViVo – World Women Club oraz Instytutu Badawczego Mobile Institute jest wyrazem potrzeby łączenia sił na wielu poziomach budowania świadomości potrzeb oraz problemów współczesnego świata. Planowana z początkiem maja wspólna akcja jest wyrazem troski o zasoby Ziemi, oraz zrozumienia, że konieczne jest natychmiastowe połączenie wszelkich sił na rzecz walki z zagrażającą nam katastrofą ekologiczną.
„Nasza współpraca rozpoczęła się właściwie już 8 marca, kiedy organizując wydarzenie 8 kobiet na 8 marca, przyglądałyśmy się wspólnie ze społecznością Monda ViVo , nam Kobietom, aby zrozumieć, gdzie tkwi nasza siła a, co przeszkadza nam nadal w realizacji naszych celów. Teraz czas na debatę związaną z premierą najnowszego raportu Mobile Institute „Green Generation 2021” – mówi Dorota Milczarczyk, założycielka ruchu Monda ViVo.
Celem partnerstwa Monda ViVo i Mobile Institute ma być propagowanie działań zmierzających do wzmacniania świadomych postaw wśród kobiet.
„Wiele decyzji zakupowych podejmowanych jest przez kobiety. Dodatkowo kobiety są bardziej świadome problemów środowiska. Dlatego współpraca z Monda ViVo - organizacją kobiecą, pozwoli na wspólne uwrażliwianie na aspekty ekologiczne, poprzez dzielenie się obserwacjami i praktykami proekologicznymi kobiet, konsumentek i mam, od których tak wiele zależy, jeśli chodzi o zieloną przyszłość.” - wyjaśnia Katarzyna Człuchaj-Łagód, dyrektor zarządzająca Mobile Institute.
Podejmowanie konkretnych działań, które są jedyną drogą, aby zapobiec jednemu z największych zagrożeń, jakim jest katastrofa ekologiczna, wpisuje się w ideę ruchu Monda ViVo, który łączy międzynarodową społeczność kobiet, zamieszkujących Polskę. „Problem dotyczy przecież nas wszystkich – mieszkańców Polski, Europy i Świata” – wyjaśnia Agnieszka Wojtkowiak, współzałożycielka Monda ViVo.
Partnerzy – Monda ViVo oraz Mobile Institute zapowiadają pierwszą wspólną akcję jaką będzie #EcoMajkowkaChallenge już 6 maja 2021 roku. „Obserwujcie nasze profile. Już wkrótce podzielimy się szczegółami nadchodzących wydarzeń”- namawia Dorota Milczarczyk.
www.facebook.com/MondaViVo
www.instagram.com/monda_vivo/
www.facebook.com/mobileinstitute.eu
www.linkedin.com/company/mobile-institute/

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.