Monda ViVo i Mobile Institute łączą siły! Zaczynają od walki o klimat.
Monda ViVo i Mobile Institute łączą siły! Zaczynają od walki o klimat.
Współpraca Monda ViVo – World Women Club oraz Instytutu Badawczego Mobile Institute jest wyrazem potrzeby łączenia sił na wielu poziomach budowania świadomości potrzeb oraz problemów współczesnego świata. Planowana z początkiem maja wspólna akcja jest wyrazem troski o zasoby Ziemi, oraz zrozumienia, że konieczne jest natychmiastowe połączenie wszelkich sił na rzecz walki z zagrażającą nam katastrofą ekologiczną.
„Nasza współpraca rozpoczęła się właściwie już 8 marca, kiedy organizując wydarzenie 8 kobiet na 8 marca, przyglądałyśmy się wspólnie ze społecznością Monda ViVo , nam Kobietom, aby zrozumieć, gdzie tkwi nasza siła a, co przeszkadza nam nadal w realizacji naszych celów. Teraz czas na debatę związaną z premierą najnowszego raportu Mobile Institute „Green Generation 2021” – mówi Dorota Milczarczyk, założycielka ruchu Monda ViVo.
Celem partnerstwa Monda ViVo i Mobile Institute ma być propagowanie działań zmierzających do wzmacniania świadomych postaw wśród kobiet.
„Wiele decyzji zakupowych podejmowanych jest przez kobiety. Dodatkowo kobiety są bardziej świadome problemów środowiska. Dlatego współpraca z Monda ViVo - organizacją kobiecą, pozwoli na wspólne uwrażliwianie na aspekty ekologiczne, poprzez dzielenie się obserwacjami i praktykami proekologicznymi kobiet, konsumentek i mam, od których tak wiele zależy, jeśli chodzi o zieloną przyszłość.” - wyjaśnia Katarzyna Człuchaj-Łagód, dyrektor zarządzająca Mobile Institute.
Podejmowanie konkretnych działań, które są jedyną drogą, aby zapobiec jednemu z największych zagrożeń, jakim jest katastrofa ekologiczna, wpisuje się w ideę ruchu Monda ViVo, który łączy międzynarodową społeczność kobiet, zamieszkujących Polskę. „Problem dotyczy przecież nas wszystkich – mieszkańców Polski, Europy i Świata” – wyjaśnia Agnieszka Wojtkowiak, współzałożycielka Monda ViVo.
Partnerzy – Monda ViVo oraz Mobile Institute zapowiadają pierwszą wspólną akcję jaką będzie #EcoMajkowkaChallenge już 6 maja 2021 roku. „Obserwujcie nasze profile. Już wkrótce podzielimy się szczegółami nadchodzących wydarzeń”- namawia Dorota Milczarczyk.
www.facebook.com/MondaViVo
www.instagram.com/monda_vivo/
www.facebook.com/mobileinstitute.eu
www.linkedin.com/company/mobile-institute/
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.