Move Your Heart with Early Stage!
Move Your Heart to sportowa inicjatywa organizowana cyklicznie przez ogólnopolską szkołę języka angielskiego - Early Stage. Edycja jesienno-zimowa właśnie dobiegła końca, a zebrane w ramach niej środki zostaną przekazane na wsparcie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Pogoda nie pokrzyżowała ich planów
Inicjatywę wsparło 311 uczestników akcji, w tym lektorzy i lektorki Early Stage oraz sympatycy szkoły z całej Polski. Pomimo kapryśnej aury, która nie zawsze sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu, biorący udział w wyzwaniu uczestnicy nie tylko przełamali swoje fizyczne granice, ale również zebrali imponującą kwotę 30 000 zł, która zostanie przekazana na dofinansowanie Telefonu Zaufania - projektu realizowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Najpopularniejszymi formami aktywności okazały się spacery i bieganie.
-
To już kolejna edycja akcji Move Your Heart, którą organizujemy, by zrobić razem coś dobrego dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Mechanizm akcji jest bardzo prosty - pójdź na spacer, wsiądź na rower, pobiegaj. Za każdy przemierzony kilometr Early Stage przekazuje złotówkę na wybrany cel. W sezonie jesienno-zimowym postanowiliśmy wesprzeć Fundację “Dajemy Dzieciom Siłę”, która od wielu lat pomaga dzieciom i prowadzi szereg inicjatyw ważnych dla ich bezpieczeństwa, jak chociażby Telefon Zaufania. Cieszymy się, że uczestnicy i uczestniczki naszej akcji wykazali się tak dużym zaangażowaniem. To dzięki nim udało się zebrać założoną kwotę - komentuje Kamila Szymel, jedna z organizatorek akcji.
Inspirujące wsparcie
Jednym z najbardziej inspirujących elementów tegorocznej akcji było zaangażowanie najstarszej uczestniczki, która w ciągu jednego miesiąca pokonała ponad 300 kilometrów! Jej determinacja i siła wewnętrzna stanowią dla wszystkich prawdziwy przykład tego, że wiek nie jest przeszkodą w podejmowaniu wyzwań. Nauczyciele i nauczycielki przyznali, że systematyczna aktywność fizyczna miała pozytywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Jedna z uczestniczek - diabetyczka, podzieliła się swoim doświadczeniem, zdradzając, że regularne treningi pomogły jej znacząco w regulacji poziomu cukru we krwi.
-
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli dołożyć swoje kilometry w tym wyzwaniu. Telefon zaufania to jedna z naszych najważniejszych inicjatyw, która od wielu lat wspiera dzieci i młodzież z całej Polski. Kontaktujący się z nami młodzi ludzie mają możliwość rozmowy na każdy ważny dla nich temat. Jako przykład można wymienić chociażby problematykę zdrowia psychicznego, relacje rówieśnicze i romantyczne, kontakty rodzinne czy wyzwania szkolne. Z nami można porozmawiać o wszystkim - od problemów i niepokojów dnia codziennego po sytuacje kryzysowe. Przekazane środki pomogą nam kontynuować naszą misję i być dla dzieci w momentach, w których potrzebują rozmowy z życzliwym dorosłym. - mówi Katarzyna Talacha z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Akcja Move Your Heart nie tylko promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, ale również ukierunkowuje ją na szczytny cel, jakim jest pomoc potrzebującym. Kolejna edycja wystartuje wiosną 2024 roku.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.