Komunikaty PR

Must have dla prawdziwych amatorów wina

2021-01-15  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP ( 0.01 MB )

Oliver Goldsmith powiedział kiedyś: „Butelka wina zawiera więcej filozofii niż wszystkie książki na świecie”. Amatorzy tego trunku z pewnością zgodzą się z tym stwierdzeniem. Tak samo jak z tym, że sama butelka wina to za mało. Warto do swojej kolekcji trunków dodać coś jeszcze. A co? Zdradzamy poniżej.

Kieliszek do wina

Odpowiedni kieliszek do wina może na wiele sposobów wzbogacić wrażenia smakowe. Co więcej, to samo wino popijane z różnych kieliszków może smakować zdecydowanie inaczej. Warto pamiętać, że każdą odmianę wina należy podawać w przeznaczonym dla niej kieliszku (np. do wina deserowego czy musującego). Ma to znaczenie, ponieważ kształt i wielkość kieliszka wpływają na utrzymanie odpowiedniej temperatury wina oraz ochronę jego aromatu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kieliszka wykonanego z przezroczystego szkła, co pozwala dokładnie widzieć kolor wina. Szkło nie może być jednak zbyt grube. Dzięki temu będzie można ogrzać wino w swoich dłoniach. Na koniec - nóżka kieliszka powinna być na tyle długa, by umożliwiać jego swobodne trzymanie. W ten sposób unikniemy nadmiernego ogrzania trunku dłońmi.

Korkociąg

Każdy rodzaj korkociągu ma swoje zalety i chociaż wszystkie otwierają butelki wina, sposób ich używania różni się w zależności od typu. Jednym z nich jest korkociąg kelnerski (nazywany również korkociągiem barmańskim), który z wyglądu przypomina scyzoryk. Innym przykładem jest korkociąg automatyczny, dzięki któremu nie musimy wkładać żadnego wysiłku podczas otwierania butelek. Na rynku znajdziemy także korkociąg dźwigniowy z dwoma dźwigniami, które unoszą się w górę podczas wkręcania korkociągu w korek.

Stojak na wino

Jeśli zależy nam na dłuższym przechowywaniu większej ilość wina, stojak na wino to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim zapewnia właściwą pozycję butelki. Dzięki temu korek nie pozostaje mokry. Stojaki umożliwiają lepszą kontrolę wilgotności i temperatury trunku, zmniejszają ilość światła, które dociera do butelek, oraz ułatwiają ich identyfikację. Każdy typ stojaka na wino ma swoje zalety. Rozważając jego zakup, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • liczbę butelek, które będziemy przechowywać,
  • przestrzeń, w jakiej będziemy przechowywać butelki,
  • kwotę, jaką chcemy zainwestować w stojak.

Piwniczka na wino

Piwniczka na wino to jedno z ciekawszych rozwiązań dedykowanych amatorom tego trunku dostępnych na rynku. Dobrym przykładem jest piwniczka The Shire Cellar, która utrzymuje temperaturę między 3 a 11 stopni Celsjusza 365 dni w roku. Przykrycie piwnicy 100-150 cm warstwą ziemi powoduje, że temperatura wewnątrz nawet w zimie nie spadnie poniżej zera. Dzięki temu wino przechowywane będzie w optymalnych warunkach. Co więcej - ponad 20 metrów półek oraz 3 stojaki na wino pozwolą przechować sporą kolekcję trunków. Konstrukcja piwnicy The Shire Cellar zrobiona jest z najwyższej jakości jachtowego włókna szklanego z żywicą, co czyni ją wytrzymałą i trwałą (dożywotnia gwarancja).

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.