Must have dla prawdziwych amatorów wina
Oliver Goldsmith powiedział kiedyś: „Butelka wina zawiera więcej filozofii niż wszystkie książki na świecie”. Amatorzy tego trunku z pewnością zgodzą się z tym stwierdzeniem. Tak samo jak z tym, że sama butelka wina to za mało. Warto do swojej kolekcji trunków dodać coś jeszcze. A co? Zdradzamy poniżej.
Kieliszek do wina
Odpowiedni kieliszek do wina może na wiele sposobów wzbogacić wrażenia smakowe. Co więcej, to samo wino popijane z różnych kieliszków może smakować zdecydowanie inaczej. Warto pamiętać, że każdą odmianę wina należy podawać w przeznaczonym dla niej kieliszku (np. do wina deserowego czy musującego). Ma to znaczenie, ponieważ kształt i wielkość kieliszka wpływają na utrzymanie odpowiedniej temperatury wina oraz ochronę jego aromatu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kieliszka wykonanego z przezroczystego szkła, co pozwala dokładnie widzieć kolor wina. Szkło nie może być jednak zbyt grube. Dzięki temu będzie można ogrzać wino w swoich dłoniach. Na koniec - nóżka kieliszka powinna być na tyle długa, by umożliwiać jego swobodne trzymanie. W ten sposób unikniemy nadmiernego ogrzania trunku dłońmi.
Korkociąg
Każdy rodzaj korkociągu ma swoje zalety i chociaż wszystkie otwierają butelki wina, sposób ich używania różni się w zależności od typu. Jednym z nich jest korkociąg kelnerski (nazywany również korkociągiem barmańskim), który z wyglądu przypomina scyzoryk. Innym przykładem jest korkociąg automatyczny, dzięki któremu nie musimy wkładać żadnego wysiłku podczas otwierania butelek. Na rynku znajdziemy także korkociąg dźwigniowy z dwoma dźwigniami, które unoszą się w górę podczas wkręcania korkociągu w korek.
Stojak na wino
Jeśli zależy nam na dłuższym przechowywaniu większej ilość wina, stojak na wino to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim zapewnia właściwą pozycję butelki. Dzięki temu korek nie pozostaje mokry. Stojaki umożliwiają lepszą kontrolę wilgotności i temperatury trunku, zmniejszają ilość światła, które dociera do butelek, oraz ułatwiają ich identyfikację. Każdy typ stojaka na wino ma swoje zalety. Rozważając jego zakup, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów:
- liczbę butelek, które będziemy przechowywać,
- przestrzeń, w jakiej będziemy przechowywać butelki,
- kwotę, jaką chcemy zainwestować w stojak.
Piwniczka na wino
Piwniczka na wino to jedno z ciekawszych rozwiązań dedykowanych amatorom tego trunku dostępnych na rynku. Dobrym przykładem jest piwniczka The Shire Cellar, która utrzymuje temperaturę między 3 a 11 stopni Celsjusza 365 dni w roku. Przykrycie piwnicy 100-150 cm warstwą ziemi powoduje, że temperatura wewnątrz nawet w zimie nie spadnie poniżej zera. Dzięki temu wino przechowywane będzie w optymalnych warunkach. Co więcej - ponad 20 metrów półek oraz 3 stojaki na wino pozwolą przechować sporą kolekcję trunków. Konstrukcja piwnicy The Shire Cellar zrobiona jest z najwyższej jakości jachtowego włókna szklanego z żywicą, co czyni ją wytrzymałą i trwałą (dożywotnia gwarancja).

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.