Komunikaty PR

Najlepsze postanowienie na 2024 rok – to…?

2023-12-19  |  01:00
Biuro prasowe

Wraz z nadejściem nowego roku wielu z nas zaczyna zastanawiać się nad postanowieniami, które poprowadzą ku lepszej wersji siebie. Jednym z najczęstszych celów noworocznych jest poprawa kondycji fizycznej. Ale czy zawsze udaje nam się utrzymać to postanowienie? Jakie są skuteczne strategie realizacji i co mówią badania na ten temat?

 

Najlepsze postanowienie nie tylko na nowy rok

Zadbanie o zdrowie już nie jest tylko modą noworoczną, ale też realną potrzebą. WHO zaleca, aby dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji, wszyscy dorośli angażowali się w co najmniej 150–300 minut umiarkowanej aktywności tygodniowo lub 75–150 minut ćwiczeń o dużej intensywności. Dla dzieci i młodzieży sugeruje się przeciętnie 60 minut umiarkowanej aktywności fizycznej każdego dnia. Aktywność fizyczna obejmuje różnorodne formy ruchu i ćwiczeń. Z kolei, Centers for Disease Control and Prevention (CDC), wskazuje, że regularna aktywność fizyczna poprawia sen, co wpływa na ogólne samopoczucie i efektywność w codziennym funkcjonowaniu.

 

Znajdź dyscyplinę, którą lubisz

Najlepszym sposobem na poprawę swojej aktywności fizycznej jest znalezienie sportu, w którym będziesz się dobrze czuć. Nie ma bowiem na świecie osoby, która lubi absolutnie wszystkie dyscypliny. Każdy ma swoje lepsze oraz słabsze strony, dlatego ważne jest, aby znaleźć coś, co będzie odpowiednie dla Ciebie. Jeżeli preferujesz sporty zespołowe, to warto zastanowić się nad trenowaniem piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Do dyscyplin tych potrzebne są jednak osoby towarzyszące. Jeśli nie masz znajomych, którzy mogliby Ci towarzyszyć, to nie musisz jednak załamywać rąk, gdyż istnieją sposoby na samodzielne ćwiczenie. Regularne bieganie, joga czy częste wizyty na siłowni to tylko niektóre z ciekawych pomysłów, które warto przeanalizować. „Sport powinien być przede wszystkim frajdą. Jeżeli więc w 2024 roku chcemy żyć bardziej aktywnie, to zadbajmy o to, aby wybrana przez nas dyscyplina sprawiała radość. Dzięki temu chodzenie na treningi będzie przyjemnością" – Sebastian Gazda, podpowiada przedstawiciel Klubu Fitness UP.

 

Planuj swoje treningi i nie zapominaj o czasie na regenerację

Marzysz o pięknej sylwetce i chcesz, aby 2024 rok upłynął Ci pod znakiem aktywności fizycznej? Jeśli tak, to musisz pamiętać, że dyscyplina jest kluczem do odniesienia sukcesu. „Na początku sporo osób ma problem z zyskaniem chęci do trenowania, ale kiedy regularne wykonywanie ćwiczeń wejdzie w nawyk, to nabieramy pewności, że stajemy się lepszą wersją samego siebie. Aby trenowanie dawało zamierzone skutki, ważne jest też jego dokładne rozplanowanie. W przypadku naszych trenerów, ustalamy wspólnie z klientami harmonogram, który będzie przedstawiał częstotliwość treningów. Dzięki temu kontrolowanie własnej aktywności fizycznej stanie się bardzo proste.” – zauważa Sebastian Gazda z Klub Fitness UP.

 

Błędy w drodze o sportową aktywność

Sporo początkujących osób popełnia poważny błąd, który polega na przetrenowaniu. „Pamiętajmy, że podczas planowania treningów musimy uwzględnić czas na odpoczynek. W ciągu tygodnia musimy zarezerwować sobie co najmniej dwa lub trzy dni wole, podczas których odpoczniesz od wysiłku i zregenerujesz swoje siły przed kolejnymi wyzwaniami. Dbając o swoją aktywność fizyczną, niezbędne jest zachowanie balansu. Oznacza to, że odradzane jest wykonywanie treningów w przesadnie dużej częstotliwości. Mogą one bowiem stanowić zagrożenie dla organizmu, który nie jest przyzwyczajony do dużego wysiłku" - podkreśla przedstawiciel Klubu Fitness UP.

 

Urozmaicaj swoje treningi

Aby treningi korzystnie działały na Twoją kondycję, musisz zadbać o ich różnorodność. Dużo osób chcących zbudować masę mięśniową zapomina o tym i wykonuje wyłącznie treningi siłowe, jednak jest to poważny błąd. Jeżeli zależy Ci na dobrym zdrowiu i wyraźnym polepszeniu swojej aktywności fizycznej, to zadbaj o to, aby treningi korzystnie oddziaływały na różne partie. Nie skupiaj się wyłącznie na trenowaniu rąk, brzucha bądź nóg. Zamiast tego zadbaj o całościowy rozwój swojej sylwetki.

Jeżeli chcesz zyskać świetną kondycję, to zadbaj o różnorodność swoich treningów. Treningi aerobowe, treningi siłowe, joga, bieganie czy nawet zwykłe spacery to tylko niektóre z możliwości. Pamiętaj jednak, aby dostosować rodzaj treningów do własnych możliwości i stanu zdrowia" – podsumowuje Sebastian Gazda z Klub Fitness UP.

Jeżeli szukasz dobrego klubu fitness we Wrocławiu, w którym będziesz mógł zadbać o swój rozwój sportowy, to świetnym wyborem będzie UP Wrocław Infinity. Już niebawem szykuje się jego wielkie otwarcie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.