Komunikaty PR

Namaluj Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Ucz się chińskiego

2021-09-29  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

„Namaluj Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Ucz się chińskiego" to konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Europy. Organizatorem konkursu jest Centrum Nauczania Języka i Współpracy (CLEC) przy Ministerstwie Edukacji ChRL.

Celem konkursu jest umożliwienie uczniom z różnych krajów europejskich zapoznanie się z duchem Igrzysk Olimpijskich oraz zaprezentowanie swoich umiejętności plastycznych i kaligraficznych poprzez stworzenie gazetki szkolnej w formie plakatu. Praca ma poruszać tematykę Zimowych Igrzysk Olimpijskich w kontekście hasła: „wzajemne zrozumienie, przyjaźń, solidarność i fair play”.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane na stronie internetowej Organizatora, a wybrane dzieła zostaną wykorzystane jako elementy dekoracji Wioski Olimpijskiej w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich Beijing 2022!

Poza motywami o tematyce olimpijskiej (np. olimpijskie sporty zimowe, duch zimowego współzawodnictwa olimpijskiego itd.) prace  muszą zawierać napisy w języku chińskim, w znakach (możliwe jest „przerysowanie” znaków ze słownika lub internetu).

Do pracy można dołączyć wideo przedstawiające indywidualną lub zbiorową pracę nad gazetką szkolną i zawierające przemyślenia związane z udziałem w konkursie. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Europy.

Komisja konkursowa w Chinach przyzna pierwszą, drugą i trzecią nagrodą oraz wyróżnienia dla najlepszych prac. Nagrodami będą oficjalne gadżety Zimowych Igrzysk Olimpijskich Beijing 2022.

 

Czas trwania konkursu: od 10 września 2021 do 10 października 2021.

Prace należy wysyłać na adres mailowy:  liuge@chineseplus.net. Do maila należy załączyć plik .PDF ze skanem pracy.

Wymagania dotyczące prac oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.