Komunikaty PR

Namaluj Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Ucz się chińskiego

2021-09-29  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

„Namaluj Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Ucz się chińskiego" to konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Europy. Organizatorem konkursu jest Centrum Nauczania Języka i Współpracy (CLEC) przy Ministerstwie Edukacji ChRL.

Celem konkursu jest umożliwienie uczniom z różnych krajów europejskich zapoznanie się z duchem Igrzysk Olimpijskich oraz zaprezentowanie swoich umiejętności plastycznych i kaligraficznych poprzez stworzenie gazetki szkolnej w formie plakatu. Praca ma poruszać tematykę Zimowych Igrzysk Olimpijskich w kontekście hasła: „wzajemne zrozumienie, przyjaźń, solidarność i fair play”.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane na stronie internetowej Organizatora, a wybrane dzieła zostaną wykorzystane jako elementy dekoracji Wioski Olimpijskiej w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich Beijing 2022!

Poza motywami o tematyce olimpijskiej (np. olimpijskie sporty zimowe, duch zimowego współzawodnictwa olimpijskiego itd.) prace  muszą zawierać napisy w języku chińskim, w znakach (możliwe jest „przerysowanie” znaków ze słownika lub internetu).

Do pracy można dołączyć wideo przedstawiające indywidualną lub zbiorową pracę nad gazetką szkolną i zawierające przemyślenia związane z udziałem w konkursie. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Europy.

Komisja konkursowa w Chinach przyzna pierwszą, drugą i trzecią nagrodą oraz wyróżnienia dla najlepszych prac. Nagrodami będą oficjalne gadżety Zimowych Igrzysk Olimpijskich Beijing 2022.

 

Czas trwania konkursu: od 10 września 2021 do 10 października 2021.

Prace należy wysyłać na adres mailowy:  liuge@chineseplus.net. Do maila należy załączyć plik .PDF ze skanem pracy.

Wymagania dotyczące prac oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Fundacja FunAndDrive Dzieciom, Manufaktura i Termoton na pomoc powodzianom Biuro prasowe
2024-09-20 | 15:15

Fundacja FunAndDrive Dzieciom, Manufaktura i Termoton na pomoc powodzianom

W odpowiedzi na pilne potrzeby powodzian, Fundacja FunAndDrive Dzieciom, Manufaktura i Termoton wspólnymi siłami organizują zbiórkę rzeczową oraz internetową zbiórkę
Styl życia Blisko 9 na 10 badanych jest za wprowadzeniem systemu kaucyjnego w Polsce
2024-09-19 | 17:30

Blisko 9 na 10 badanych jest za wprowadzeniem systemu kaucyjnego w Polsce

Niedługo w całej Polsce zostanie wprowadzony system kaucyjny. Z tegorocznego badania Waterdrop wynika, że aż 88,3 proc. Polaków uważa, że jest to odpowiedni krok. Ponad ⅕
Styl życia Raport o zdrowiu psychicznym: czego mieszkańcy oczekują od miast?
2024-09-19 | 14:52

Raport o zdrowiu psychicznym: czego mieszkańcy oczekują od miast?

Czy miasta troszczą się o nasze zdrowie psychiczne tak, jak o ścieżki rowerowe czy edukację? 65% respondentów uważa dbanie o zdrowie psychiczne za ważny obowiązek miasta, jednak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.