Komunikaty PR

Naprawić, czy kupić nowe? Polacy vs usterki sprzętu domowego.

2021-03-11  |  09:00
Biuro prasowe

Aż 75% osób deklaruje, że w ich domach lub mieszkaniach znajduje się przedmiot, który wymaga naprawy lub montażu*. Jednocześnie nie każdy z nas posiada umiejętności i wiedzę, która pozwoli usunąć usterkę. Jakich fachowców najczęściej szukamy? I o czym należy pamiętać, jeśli decydujemy się jednak na samodzielną naprawę?

Polacy szukają fachowców

W 2019 roku wśród najczęściej poszukiwanych specjalistów znalazł się hydraulik oraz fachowiec od naprawy sprzętu AGD i RTV. Statystycznie już co 5 z nas w ciągu roku zgłasza potrzebę skorzystania z usług tego rodzaju eksperta. Poszukujemy także tzw. złotych rączek oraz elektryków. Znaczna część osób wciąż decyduje się bowiem na naprawę sprzętu, a dopiero w kolejnym kroku na zakup nowego. Co ciekawe, w Japonii lub w Szwecji usunięcie awarii jest naturalną procedurą. Obywatele tych krajów decydują się na kupno nowych urządzeń, dopiero gdy naprawa faktycznie nie jest możliwa. Warto podkreślić, że w Szwecji weszło w życie prawo promujące naprawianie sprzętu elektronicznego. Zgodnie z nim obywatele naprawiający różne urządzenia mogą liczyć na refundację połowy kosztów i obniżkę VAT-u na wybrane usługi. To z kolei sprawia, że koszt naprawy jest niższy o jedną trzecią.

O czym należy pamiętać, samodzielnie naprawiając sprzęt?

Istnieją trzy bardzo ważne zasady, których należy przestrzegać, próbując dokonać jakiejkolwiek naprawy urządzenia samodzielnie:

I: Zawsze upewnij się, że zasilanie elektryczne i / lub dopływ gazu do urządzenia jest odłączony przed dokonaniem jakichkolwiek napraw. Jeśli po naprawie włączysz zasilanie, aby sprawdzić swoją pracę, nie dotykaj urządzenia; po prostu włącz zasilanie i obserwuj sytuację.

II: Jeśli części urządzenia są scalone ze sobą za pomocą śrub lub wkrętów prawdopodobnie można dokonać niezbędnych napraw samodzielnie. Jeśli jednak do połączenia ich użyto nitów lub spawów, nie próbuj samodzielnie naprawiać urządzenia. Skorzystaj z profesjonalnego serwisu sprzętów AGD np. Quadra-Net.

III: W większości przypadków zepsute lub wadliwie działające części urządzenia można wymienić na nowe. Należy jednak dobrać je pod kątem wymagań technicznych. W sytuacji, w której znalezienie dokładnego zamiennika jest niemożliwe, poszukaj podobnej części, lecz wcześniej dokładnie zapoznaj się z instrukcją montażu dodawaną przez producenta.

Bądźmy eko

Na naprawę sprzętu warto popatrzeć także z punktu widzenia ekologii. Z raportu Clear It Waste wynika, że tylko 25% naszych rodaków wie, jak obchodzić się z elektroodpadami. Jednocześnie jak podaje Global E-Waste Monitor nadzorowany przez ONZ każdy z nas w 2019 roku wyprodukował aż 7 kg e-odpadów. Naprawa sprzętów to jedno z rozwiązań, które może wpłynąć na ten niechlubny wynik. W przypadku wystąpienia awarii wystarczy zgłosić się do sprawdzonego serwisu typu Quadra-Net, w którym fachowcy dokonają diagnozy, a następnie naprawy lodówki, telewizora lub innego sprzętu domowego.

 

 

*źródło: raport Fixly „Usługi fachowców w Polsce”, 2019 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.