Komunikaty PR

Nie ma 600-lecia Łodzi bez Manufaktury. Sprawdź wszystkie wydarzenia

2023-07-21  |  12:00

Ostatni weekend lipca w Łodzi upłynie pod znakiem fantastycznej muzyki i świętowania 600-lecia miasta. Jedna ze scen stanie w Manufakturze i wystąpią na niej topowi polscy artyści. Jakie gwiazdy wystąpią na Rynku Włókniarek Łódzkich?

Piątek (28.07)

20:00 – Dawid Kwiatkowski

W piątkowy wieczór na scenie Manufaktury posłuchamy gwiazd młodego pokolenia. Dawid Kwiatkowski szykuje dla swoich słuchaczy coś specjalnego – w tym roku obchodzi jubileusz, to jego dziesięciolecie działalności artystycznej. Fani oraz fanki artysty mogą liczyć na największe przeboje. Wspólnie zaśpiewamy „Bez Ciebie”, „Nieważne”, czy nowe, ale już hitowe Cafe de Paris”. Usłyszymy hity z płyt: 9893, Pop & Roll, Element Trzeci, Countdown, 13 grzechów niczyich, a także Dawid Kwiatkowski.

21:15 – Margaret

Następnie scenę przejmie Margaret, czyli jedna z najbardziej popularnych artystek w Polsce. Na swoim koncie ma 5 albumów studyjnych, w tym dwa – „Add the Blonde” (2014) i „Just the Two of Us” (2015) nagrodzone platyną. Jest także laureatką nagród branżowych na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards. Maggie mogliśmy poznać od strony popowej, a także hip-hopowej. W każdym wydaniu porywa całe tłumy i z pewnością tak samo będzie podczas koncertu w Łodzi.

Sobota (29.07)

20:00 – Strachy na Lachy

Kultowy zespół Stachy na Lachy rozpocznie koncertowanie w sobotę w nieco mocniejszym brzmieniu. Formacja powołana do życia przez założycieli Pidżamy Porno zabierze słuchaczy w punkowo-rockową przygodę. Wszyscy łodzianie z pewnością znają teksty zespołu, które trafiają do serc ludzi już od wielu pokoleń. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje z wszystkich studyjnych albumów, między innymi: Piła Tango, Autor, Zakazane piosenki, Dekada, !To!, Dodekafonia.

21:15 – Kayah & BUM BUM ORKESTAR & FIŚBANDA

Scenę w Manufakturze z pewnością rozgrzeje do czerwoności Kayah, we własnej osobie. Zawsze jej koncerty to prawdziwy wulkan energii, dobrej zabawy i wspólnego śpiewania największych hitów. Jedna z najpopularniejszych polskich artystek wystąpi z kilkudziesięcioosobowym zespołem Bum Bum Orkestar & Fiś Banda. Z pewnością żaden mieszkaniec Łodzi nie musi przypominać sobie tekstów kultowych piosenek takich jak: Supermenka, Ramię w Ramię, Byłam różą czy Śpij kochanie śpij – wszyscy je znają i zaśpiewają razem z artystką już w sobotę.

Niedziela (30.07)

20:00 – Ignacy

Niedzielne koncertowanie rozpocznie się od solowego występu Ignacego. Młody artysta pierwsze kroki w branży muzycznej stawiał w programach telewizyjnych takich jak Mali Giganci czy The Voice of Poland. Jego niekwestionowany hit „Czekam na znak” w zawrotnym tempie zdobył status platyny i został nominowany do Nagrody Fryderyka 2023. Łodzianie z pewnością zaśpiewają ten utwór razem z nim podczas występu.

21:15 – KULT

Cykl koncertów w Manufakturze zakończy Kult z legendarnym liderem zespołu Kazikiem Staszewskim. Zespół, który gra na polskiej scenie nieprzerwanie od 40 lat zaprezentuje swoje największe hity i przeboje. Zagrali już ponad 3000 razy, ale dołożą wszelkich starań, by koncert organizowany z okazji 600-lecia Łodzi był tym niezapomnianym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.