Niemal tysiąc osób pobiegnie jako pomarańczowi bohaterowie
Zapoczątkowana dziesięć lat temu przez Fundację „Maraton Warszawski” akcja #BiegamDobrze jest dziś największym charytatywnym, cyklicznym, biegowym wydarzeniem w Polsce. Nic dziwnego – wspieranie szczytnego celu oraz dodatkowa motywacja podczas biegu to niezwykle ważne aspekty. Od początku inicjatywy wzięło w niej udział ponad 10 tysięcy osób, zbierając łącznie powyżej 8 milionów złotych na rzecz organizacji charytatywnych. Punkt kulminacyjny akcji już w ostatni weekend września w stolicy, podczas dwóch wielkich biegów. Nie zwlekaj dłużej – czas na zebranie kwoty minimalnej trwa do końca sierpnia!
#BiegamDobrze, czyli podwójny i szlachetny wymiar rywalizacji
Dzięki największej w kraju biegowej akcji charytatywnej – akcji #BiegamDobrze możliwe jest realizowanie dobroczynnych inicjatyw. To wszystko w ramach inicjatywy charytatywnej biegaczy i działalności takich fundacji jak na przykład Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Synapsis czy Polska Akcja Humanitarna. Wynik finansowy zbiórek oraz przyszła - konkretna i mierzalna pomoc już dziś robią ogromne wrażenie. Jak podkreślają jednak organizatorzy najlepsze dopiero przed nami, ponieważ akcja rośnie, a pomaganie przez bieganie staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne.
- Biegowe akcje charytatywne cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jesteśmy dumni, że z roku na rok rośnie zainteresowanie podobnymi wydarzeniami również w Polsce. Te akcje angażują wszystkich – zarówno biegaczy, jak i osoby, które nie mogą uczestniczyć bezpośrednio. Ci, którzy nie biorą udziału w biegu, mają możliwość wsparcia uczestników poprzez wpłaty na wybrany cel charytatywny. Biegacze natomiast biegną nie tylko dla siebie, ale także dla organizacji pomocowej, którą wspierają swoim wysiłkiem. Dzięki akcji #BiegamDobrze mają poczucie spełnionej misji, dodatkowej wartości płynącej z treningu i startu. To wyjątkowa inicjatywa, która jednoczy ludzi, wspiera szczytne cele i niesie wiele radości – mówi Magda Skrocka, COO w Fundacji „Maraton Warszawski”.
Dołącz do wyjątkowej społeczności i wesprzyj organizację charytatywną, która jest Ci bliska
Najbliższa okazja, żeby pomóc najbardziej potrzebującym nadarza się już teraz! Jeśli ktokolwiek szuka dodatkowej motywacji do wzięcia udziału w 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim lub Nice To Fit You Warszawskiej Dysze, które odbędą się w ostatni weekend września w stolicy, to akcja #BiegamDobrze jest właśnie dla niego!
Do tej pory na oba wrześniowe biegi charytatywną ścieżką zapisało się już niemal tysiąc osób. Co należy zrobić, aby do nich dołączyć? Wystarczy zarejestrować się do biegu na wybranym dystansie poprzez ścieżkę charytatywną. Należy wybrać jedną z kilku zaangażowanych organizacji dobroczynnych i założyć wirtualną zbiórkę, zachęcając swoich bliskich i znajomych do wpłat na ważny dla Ciebie cel. Po zebraniu kwoty minimalnej określonej w regulaminie biegacz otrzymuje pakiet startowy. Twój numer będzie wyjątkowy – pobiegniesz z wyróżniającym się, pomarańczowym numerem startowym! Dodatkowo, czekają na Ciebie również niespodzianki od wybranej fundacji charytatywnej i strefa masażu po biegu.
Zawalcz o dodatkową nagrodę!
Wirtualna zbiórka nie kończy się po uzbieraniu kwoty minimalnej – trwa dalej! Im bliżej biegu, tym motywacja do wpłat wyższa. Uczestnicy prześcigają się w pomysłach na kreatywne i zabawne sposoby promowania swoich zbiórek i zachęcanie do wpłat. Zasilać zbiórkę można również samodzielnie. Uzbierane środki zostaną przekazane wspieranej przez Ciebie fundacji charytatywnej. Co więcej, jak co roku sponsor tytularny biegu na królewskim dystansie - Nationale-Nederlanden nagrodzi najwyższe zbiórki. Warto powalczyć więc o dodatkowy finansowy boost!
- Już po raz trzeci angażujemy się w akcję #BiegamDobrze, co sprawia nam wiele radości i satysfakcji. Kolejny raz jako Nationale-Nederlanden przekażemy trzem największym zbiórkom na dystansie maratonu odpowiednio kwoty 5, 10 i 15 tysięcy złotych. Cieszymy się, że możemy nieść pomoc finansową organizacjom charytatywnym, które każdego dnia otaczają opieką i wsparciem potrzebujących. Promujemy tym samym bezinteresowną pomoc, ale też dopingujemy maratończyków, którzy podjęli trud przebiegnięcia ponad 40 km – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej oraz rzeczniczka prasowa w Nationale-Nederlanden.
Nie zwlekaj, czasu pozostało niewiele!
Zapisy do udziału we wrześniowych biegach – 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim i Nice To Fit You Warszawskiej Dysze trwają! Wejdź na stronę rejestracji: rejestracja.maratonwarszawski.com i wybierz ścieżkę charytatywną. Pamiętaj – czas na uzbieranie kwoty minimalnej trwa do końca sierpnia!
Lista wszystkich organizacji charytatywnych, które można wesprzeć w ramach akcji #BiegamDobrze dostępna jest pod adresem: https://biegamdobrze.pl
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.