Nieoczekiwane wsparcie dla szkoły ze Skarżyska-Kamiennej
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl
Z początkiem grudnia na portalu zrzutka.pl pojawiło się ogłoszenie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej, który zbiera środki na zakup interaktywnej podłogi dla swoich podopiecznych. Niedługo później na zbiórkę natrafił producent urządzenia – warszawska firma Funtronic, która zadeklarowała swą pomoc. Do zebrania jest 12 tys. złotych, ale jeżeli uda się zdobyć połowę tej kwoty, producent przekaże urządzenie już w połowie zrzutki.
Magiczny Dywan onEVO to najnowsza wersja interaktywnej podłogi, która jest stosowana przede wszystkim przez szkoły i przedszkola. Urządzenie, poza wspieraniem nauki, pełni również funkcje rehabilitacyjne. Wszystko za sprawą tego, że jest obsługiwane przy pomocy ruchów rąk i nóg, co pobudza do aktywności nie tylko umysłowej, ale także fizycznej. Interaktywna podłoga świetnie sprawdza się w pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych, dlatego stała się marzeniem opiekunów zespołu edukacyjno-wychowawczego w Skarżysku–Kamiennej. Placówka posiada już jedno takie urządzenie, z którego korzystają najmłodsze dzieci w przedszkolu. Potrzeby są jednak znacznie większe, gdyż do Zespołu uczęszcza około 200 wychowanków o różnym stopniu niepełnosprawności.
– Żyjemy w świecie, w którym słowo coraz częściej wypierane jest przez obraz. W dobie współczesnej technologii Magiczny Dywan jest rozwiązaniem, dzięki któremu dzieci będą mogły zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie za pomocą wizualizacji. O tej niezastąpionej pomocy dydaktyczno- terapeutycznej dowiedzieliśmy się z serwisów internetowych. Środki na zakup interaktywnej podłogi postanowiliśmy zebrać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, dzięki któremu możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, którzy wspierają podobne przedsięwzięcia. Na pomysł zorganizowania zbiórki wpadła jedna z naszych nauczycielek, Pani Ilona Wątła – mówi Marcin Kruk, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej.
Jak dodaje dyrektor, Magiczny Dywan będzie dla Zespołu nieocenioną pomocą podczas zajęć edukacyjnych, rewalidacyjnych czy rehabilitacyjnych także dla starszych dzieci. Pozytywnie wpłynie na rozwój motoryki dużej, koordynacji wzrokowej, ruchowej, a także na spostrzegawczość.
Na koncie ogłoszenie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej pojawiły się już pierwsze wpłaty, ale do sukcesu zrzutki jeszcze daleko. Dzięki wsparciu producenta jest on jednak znacznie bliższy, niż początkowo przewidywano. Firma obiecała, że przekaże szkole urządzenie już chwili uzbierania połowy wymaganej kwoty. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć akcję i sprawić prezent niepełnosprawnym dzieciom mogą dokonywać wpłat pod adresem: https://zrzutka.pl/whm3ta

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.