Nieoczekiwane wsparcie dla szkoły ze Skarżyska-Kamiennej
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl
Z początkiem grudnia na portalu zrzutka.pl pojawiło się ogłoszenie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej, który zbiera środki na zakup interaktywnej podłogi dla swoich podopiecznych. Niedługo później na zbiórkę natrafił producent urządzenia – warszawska firma Funtronic, która zadeklarowała swą pomoc. Do zebrania jest 12 tys. złotych, ale jeżeli uda się zdobyć połowę tej kwoty, producent przekaże urządzenie już w połowie zrzutki.
Magiczny Dywan onEVO to najnowsza wersja interaktywnej podłogi, która jest stosowana przede wszystkim przez szkoły i przedszkola. Urządzenie, poza wspieraniem nauki, pełni również funkcje rehabilitacyjne. Wszystko za sprawą tego, że jest obsługiwane przy pomocy ruchów rąk i nóg, co pobudza do aktywności nie tylko umysłowej, ale także fizycznej. Interaktywna podłoga świetnie sprawdza się w pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych, dlatego stała się marzeniem opiekunów zespołu edukacyjno-wychowawczego w Skarżysku–Kamiennej. Placówka posiada już jedno takie urządzenie, z którego korzystają najmłodsze dzieci w przedszkolu. Potrzeby są jednak znacznie większe, gdyż do Zespołu uczęszcza około 200 wychowanków o różnym stopniu niepełnosprawności.
– Żyjemy w świecie, w którym słowo coraz częściej wypierane jest przez obraz. W dobie współczesnej technologii Magiczny Dywan jest rozwiązaniem, dzięki któremu dzieci będą mogły zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie za pomocą wizualizacji. O tej niezastąpionej pomocy dydaktyczno- terapeutycznej dowiedzieliśmy się z serwisów internetowych. Środki na zakup interaktywnej podłogi postanowiliśmy zebrać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, dzięki któremu możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, którzy wspierają podobne przedsięwzięcia. Na pomysł zorganizowania zbiórki wpadła jedna z naszych nauczycielek, Pani Ilona Wątła – mówi Marcin Kruk, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej.
Jak dodaje dyrektor, Magiczny Dywan będzie dla Zespołu nieocenioną pomocą podczas zajęć edukacyjnych, rewalidacyjnych czy rehabilitacyjnych także dla starszych dzieci. Pozytywnie wpłynie na rozwój motoryki dużej, koordynacji wzrokowej, ruchowej, a także na spostrzegawczość.
Na koncie ogłoszenie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej pojawiły się już pierwsze wpłaty, ale do sukcesu zrzutki jeszcze daleko. Dzięki wsparciu producenta jest on jednak znacznie bliższy, niż początkowo przewidywano. Firma obiecała, że przekaże szkole urządzenie już chwili uzbierania połowy wymaganej kwoty. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć akcję i sprawić prezent niepełnosprawnym dzieciom mogą dokonywać wpłat pod adresem: https://zrzutka.pl/whm3ta
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.