Komunikaty PR

Noc Ojca… czyli nietypowy sposób na spędzenie 23 czerwca

2020-06-19  |  10:18
Biuro prasowe

Wielkimi krokami nadchodzą dwa święta: Dzień Ojca i Noc Świętojańska. Tak się składa, że obchodzone są one tego samego dnia. A gdyby tak dać upust fantazji i połączyć je w jedno, czyli w Noc Ojca? To mógłby być naprawdę oryginalny i wspaniały prezent dla każdego taty w dniu jego święta.

Dzień Ojca to święto, które każdego roku obchodzone jest w Polsce 23 czerwca, zaś Noc Świętojańska w nocy z 23 na 24 tego samego miesiąca. Pierwsze jest wyrazem szacunku i wdzięczności wyrażanej ukochanym tatom, a drugie, zwane także wigilią św. Jana Chrzciciela, związane jest z letnim przesileniem Słońca i przypada na najkrótszą noc w roku. Z Nocą Świętojańską wiążę się wiele ciekawych zwyczajów i rytuałów, które w tym szczególnym dniu warto celebrować ze swoim tatą.

Wianki – propozycja dla taty i córki

Nietypowym sposobem na spędzenie Nocy Ojca może być zaproszenie go przez ukochaną córkę nad pobliską rzekę, staw czy jezioro, a następnie wspólne pozbieranie kwiatów i ziół, zaplecenie wianka oraz puszczenie go do wody. Według świętojańskiej tradycji, jeśli zostanie on złowiony przez chłopca oznacza to, że miłość i szczęście czekają na dziewczynę tuż za rogiem. To oryginalny i wspaniały pomysł nie tylko na prezent dla ojca, ale także na wspólne spędzenie czasu na łonie natury, które z pewnością będzie sprzyjało długim rozmowom i odpoczynkowi. Sprawdzi się nawet wtedy, gdy córka nie jest jeszcze pełnoletnia lub wcale nie szuka drugiej połówki, a chce po prostu miło spędzić czas w towarzystwie swojego taty.

 

Palenie ognia – rytuał dla taty i syna

Nieodłącznym elementem przesilenia letniego jest ogień, który symbolizuje pierwiastek męski, ogrzewa, oczyszcza i chroni ode złego. W związku z tym w tym szczególnym dniu warto wraz ze swoim tatą rozpalić ognisko – oczywiście w miejscu, w którym pozwalają na to przepisy. Wspólnie spędzony czas w blasku płomieni, umilą pyszne jedzenie z ognia i pogawędki. Jeśli tata wraz z synem na Noc Ojca wybiorą ustronne miejsce mogą rozważyć zabranie ze sobą notebooka, z którego będą mogli puszczać muzykę lub stremować live. Niezastąpiony okaże się wtedy także power pack Hama USB-C o pojemności 26 800 mAh, który umożliwia bardzo szybkie ładowanie różnych urządzeń mobilnych, w tym notebooków. Tak spędzony czas na pewno na długie lata pozostanie w pamięci zarówno taty, jak i syna.

Szukanie kwiatu paproci – atrakcja dla wszystkich

Jeśli rodzeństwo o odmiennej płci chce wspólnie przygotować niespodziankę dla swojego taty oraz jednocześnie uczcić Noc Świętojańską, może zaproponować mu wspólny spacer po lesie w poszukiwaniu kwiatu paproci. Mówi się, że tej nocy można odszukać wśród mchu bardzo rzadką odmianę tej rośliny. Jej znalezienie zapewnia szczęście i dobrobyt na długie lata. Oczywiście uczestnicy spaceru powinni cały czas trzymać się razem, a na wszelki wypadek mieć naładowany telefon lub power packa w plecaku, dzięki któremu szybko dodadzą energii swoim urządzeniom mobilnym, a tym samym będą w stałym kontakcie z bliskimi, będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia, udostępnić je swoim znajomym oraz mieć dostęp do GPS. Ciekawym wyborem będą power packi Hama Supreme, które dostępne są w różnych kolorach oraz o różnych pojemnościach począwszy od 5HD do 20HD, które spodobają się zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym zarówno dzieciom, jak i tacie.

Jak mawiał Rick Warren: „Najlepszym prezentem, jaki możesz komuś podarować to Twój czas...”. W związku z tym z okazji Dnia Ojca warto poświęcić swojemu tacie trochę uwagi i zaproponować mu wspólne celebrowanie Nocy Świętojańskiej. Taka Noc Ojca na pewno na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: https://hamamobile.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.