Noc Ojca… czyli nietypowy sposób na spędzenie 23 czerwca
Wielkimi krokami nadchodzą dwa święta: Dzień Ojca i Noc Świętojańska. Tak się składa, że obchodzone są one tego samego dnia. A gdyby tak dać upust fantazji i połączyć je w jedno, czyli w Noc Ojca? To mógłby być naprawdę oryginalny i wspaniały prezent dla każdego taty w dniu jego święta.
Dzień Ojca to święto, które każdego roku obchodzone jest w Polsce 23 czerwca, zaś Noc Świętojańska w nocy z 23 na 24 tego samego miesiąca. Pierwsze jest wyrazem szacunku i wdzięczności wyrażanej ukochanym tatom, a drugie, zwane także wigilią św. Jana Chrzciciela, związane jest z letnim przesileniem Słońca i przypada na najkrótszą noc w roku. Z Nocą Świętojańską wiążę się wiele ciekawych zwyczajów i rytuałów, które w tym szczególnym dniu warto celebrować ze swoim tatą.
Wianki – propozycja dla taty i córki
Nietypowym sposobem na spędzenie Nocy Ojca może być zaproszenie go przez ukochaną córkę nad pobliską rzekę, staw czy jezioro, a następnie wspólne pozbieranie kwiatów i ziół, zaplecenie wianka oraz puszczenie go do wody. Według świętojańskiej tradycji, jeśli zostanie on złowiony przez chłopca oznacza to, że miłość i szczęście czekają na dziewczynę tuż za rogiem. To oryginalny i wspaniały pomysł nie tylko na prezent dla ojca, ale także na wspólne spędzenie czasu na łonie natury, które z pewnością będzie sprzyjało długim rozmowom i odpoczynkowi. Sprawdzi się nawet wtedy, gdy córka nie jest jeszcze pełnoletnia lub wcale nie szuka drugiej połówki, a chce po prostu miło spędzić czas w towarzystwie swojego taty.
Palenie ognia – rytuał dla taty i syna
Nieodłącznym elementem przesilenia letniego jest ogień, który symbolizuje pierwiastek męski, ogrzewa, oczyszcza i chroni ode złego. W związku z tym w tym szczególnym dniu warto wraz ze swoim tatą rozpalić ognisko – oczywiście w miejscu, w którym pozwalają na to przepisy. Wspólnie spędzony czas w blasku płomieni, umilą pyszne jedzenie z ognia i pogawędki. Jeśli tata wraz z synem na Noc Ojca wybiorą ustronne miejsce mogą rozważyć zabranie ze sobą notebooka, z którego będą mogli puszczać muzykę lub stremować live. Niezastąpiony okaże się wtedy także power pack Hama USB-C o pojemności 26 800 mAh, który umożliwia bardzo szybkie ładowanie różnych urządzeń mobilnych, w tym notebooków. Tak spędzony czas na pewno na długie lata pozostanie w pamięci zarówno taty, jak i syna.
Szukanie kwiatu paproci – atrakcja dla wszystkich
Jeśli rodzeństwo o odmiennej płci chce wspólnie przygotować niespodziankę dla swojego taty oraz jednocześnie uczcić Noc Świętojańską, może zaproponować mu wspólny spacer po lesie w poszukiwaniu kwiatu paproci. Mówi się, że tej nocy można odszukać wśród mchu bardzo rzadką odmianę tej rośliny. Jej znalezienie zapewnia szczęście i dobrobyt na długie lata. Oczywiście uczestnicy spaceru powinni cały czas trzymać się razem, a na wszelki wypadek mieć naładowany telefon lub power packa w plecaku, dzięki któremu szybko dodadzą energii swoim urządzeniom mobilnym, a tym samym będą w stałym kontakcie z bliskimi, będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia, udostępnić je swoim znajomym oraz mieć dostęp do GPS. Ciekawym wyborem będą power packi Hama Supreme, które dostępne są w różnych kolorach oraz o różnych pojemnościach począwszy od 5HD do 20HD, które spodobają się zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym zarówno dzieciom, jak i tacie.
Jak mawiał Rick Warren: „Najlepszym prezentem, jaki możesz komuś podarować to Twój czas...”. W związku z tym z okazji Dnia Ojca warto poświęcić swojemu tacie trochę uwagi i zaproponować mu wspólne celebrowanie Nocy Świętojańskiej. Taka Noc Ojca na pewno na długo pozostanie w Waszej pamięci.
Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: https://hamamobile.pl/

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.