Noc Ojca… czyli nietypowy sposób na spędzenie 23 czerwca
Wielkimi krokami nadchodzą dwa święta: Dzień Ojca i Noc Świętojańska. Tak się składa, że obchodzone są one tego samego dnia. A gdyby tak dać upust fantazji i połączyć je w jedno, czyli w Noc Ojca? To mógłby być naprawdę oryginalny i wspaniały prezent dla każdego taty w dniu jego święta.
Dzień Ojca to święto, które każdego roku obchodzone jest w Polsce 23 czerwca, zaś Noc Świętojańska w nocy z 23 na 24 tego samego miesiąca. Pierwsze jest wyrazem szacunku i wdzięczności wyrażanej ukochanym tatom, a drugie, zwane także wigilią św. Jana Chrzciciela, związane jest z letnim przesileniem Słońca i przypada na najkrótszą noc w roku. Z Nocą Świętojańską wiążę się wiele ciekawych zwyczajów i rytuałów, które w tym szczególnym dniu warto celebrować ze swoim tatą.
Wianki – propozycja dla taty i córki
Nietypowym sposobem na spędzenie Nocy Ojca może być zaproszenie go przez ukochaną córkę nad pobliską rzekę, staw czy jezioro, a następnie wspólne pozbieranie kwiatów i ziół, zaplecenie wianka oraz puszczenie go do wody. Według świętojańskiej tradycji, jeśli zostanie on złowiony przez chłopca oznacza to, że miłość i szczęście czekają na dziewczynę tuż za rogiem. To oryginalny i wspaniały pomysł nie tylko na prezent dla ojca, ale także na wspólne spędzenie czasu na łonie natury, które z pewnością będzie sprzyjało długim rozmowom i odpoczynkowi. Sprawdzi się nawet wtedy, gdy córka nie jest jeszcze pełnoletnia lub wcale nie szuka drugiej połówki, a chce po prostu miło spędzić czas w towarzystwie swojego taty.
Palenie ognia – rytuał dla taty i syna
Nieodłącznym elementem przesilenia letniego jest ogień, który symbolizuje pierwiastek męski, ogrzewa, oczyszcza i chroni ode złego. W związku z tym w tym szczególnym dniu warto wraz ze swoim tatą rozpalić ognisko – oczywiście w miejscu, w którym pozwalają na to przepisy. Wspólnie spędzony czas w blasku płomieni, umilą pyszne jedzenie z ognia i pogawędki. Jeśli tata wraz z synem na Noc Ojca wybiorą ustronne miejsce mogą rozważyć zabranie ze sobą notebooka, z którego będą mogli puszczać muzykę lub stremować live. Niezastąpiony okaże się wtedy także power pack Hama USB-C o pojemności 26 800 mAh, który umożliwia bardzo szybkie ładowanie różnych urządzeń mobilnych, w tym notebooków. Tak spędzony czas na pewno na długie lata pozostanie w pamięci zarówno taty, jak i syna.
Szukanie kwiatu paproci – atrakcja dla wszystkich
Jeśli rodzeństwo o odmiennej płci chce wspólnie przygotować niespodziankę dla swojego taty oraz jednocześnie uczcić Noc Świętojańską, może zaproponować mu wspólny spacer po lesie w poszukiwaniu kwiatu paproci. Mówi się, że tej nocy można odszukać wśród mchu bardzo rzadką odmianę tej rośliny. Jej znalezienie zapewnia szczęście i dobrobyt na długie lata. Oczywiście uczestnicy spaceru powinni cały czas trzymać się razem, a na wszelki wypadek mieć naładowany telefon lub power packa w plecaku, dzięki któremu szybko dodadzą energii swoim urządzeniom mobilnym, a tym samym będą w stałym kontakcie z bliskimi, będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia, udostępnić je swoim znajomym oraz mieć dostęp do GPS. Ciekawym wyborem będą power packi Hama Supreme, które dostępne są w różnych kolorach oraz o różnych pojemnościach począwszy od 5HD do 20HD, które spodobają się zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym zarówno dzieciom, jak i tacie.
Jak mawiał Rick Warren: „Najlepszym prezentem, jaki możesz komuś podarować to Twój czas...”. W związku z tym z okazji Dnia Ojca warto poświęcić swojemu tacie trochę uwagi i zaproponować mu wspólne celebrowanie Nocy Świętojańskiej. Taka Noc Ojca na pewno na długo pozostanie w Waszej pamięci.
Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: https://hamamobile.pl/

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.