Komunikaty PR

Nowe drzewa we Wrocławiu. Nasadziła je Magnolia Park

2023-05-30  |  14:40
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Dęby, lipy, miłorzęby, brzozy, perełkowce, platan i oczywiście magnolia. Łącznie 70 nowych drzew pojawiło się na terenach zielonych przy Magnolia Park. Drzewa mają po kilkanaście lat, zwiększają bioróżnorodność zachodniego Wrocławia i są przyjazne owadom.

Na pierwszym rondzie od strony ulicy Legnickiej, na wjeździe do Magnolia Park, wrocławian wita platan. Ten gatunek drzewa był niezwykle popularny w przedwojennej stolicy Dolnego Śląska. W pobliżu głównego wejścia do galerii handlowej została posadzona kolejna magnolia drzewiasta. Na terenach zieleni należących do Magnolia Park zasadzono właśnie łącznie 70 drzew. Pojawiły się one na obszarach przylegających do parkingu centrum handlowego, a także przy wejściu głównym od strony ulicy Legnickiej.

Nowe drzewa wzbogacają ekosystem tej części miasta i są przyjazne owadom zapylającym. Wszystkie gatunki to drzewa liściaste, które dostarczają najwięcej tlenu do atmosfery, a jednocześnie są doskonale przystosowane do warunków miejskich – mówi dr Piotr Reda, architekt krajobrazu, który był jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie i realizację nasadzeń na terenie Magnolia Park.

Wśród nowych drzew są również dęby, brzozy, lipy, perełkowce japońskie, świdośliwy i topole. Wszystkie mają po kilkanaście lat.

  • Platan zasadzony na rondzie przy Magnolia Park nawiązuje do przedwojennej tradycji Wrocławia, kiedy to chętnie sadzono te drzewa w parkach miejskich.
  • Magnolia drzewiasta to już kolejne drzewo tego rodzaju zasadzone przy Magnolia Park. Każdej wiosny można podziwiać niezwykle piękne kwiaty zdobiące gałęzie tych wyjątkowych drzew.
  • Lipy i perełkowce to drzewa przyjazne owadom zapylającym, które występują licznie w obrębie przyległych do terenu Magnolia Park ogrodach działkowych.
  • Świdośliwa drzewiasta, która może dorastać nawet to 7 metrów, jest niezwykle atrakcyjna podczas wiosennego kwitnienia, jak i jesiennego przebarwiania liści. Rodzi też jadalne dla człowieka niewielkie owoce, chętnie zjadane głównie przez ptaki.

 

–  Dbamy o środowisko i poszerzamy różnorodność biologiczną w zachodnim rejonie Wrocławia. Nowe nasadzenia pozytywnie wpłyną na cały układ ekologiczny w tej części miasta, m.in. dzięki odpowiedniemu doborowi gatunków sprzyjających owadom zapylającym – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park. Jak dodaje, teren przy Magnolia Park jest jednym z unikatowych obszarów w skali całej południowo-zachodniej Polski ze względu na występowanie na nim kozioroga dębosza – największego z występujących w Polsce chrząszcza z rodziny kózkowatych, objętego ochroną gatunkową. Siedlisko kozioroga znajduje się na terenie zieleni między torowiskiem a ogrodami działkowymi i stanowi ciekawy materiał edukacyjny dla studentów nauk biologicznych wrocławskich uczelni wyższych.

Centrum handlowe Magnolia Park podjęło długofalową współpracę z Oddziałem Dolnośląskim Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, które wspiera galerię w zwiększeniu bioróżnorodności jej terenów zieleni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.