Noworoczne spotkanie z chińskimi znakami
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
W związku ze zbliżającym się Chińskim Nowym Rokiem, który nadejdzie już 1 lutego 2022, Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na specjalne spotkanie poświęcone chińskim znakom oraz noworocznej kaligrafii.
Noworoczne spotkanie z chińskimi znakami odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia 2022 w godz. 18:00-19:30 w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A, sala 1.03.
Uczestnicy wysłuchają prezentacji o chińskich znakach i noworocznych zwyczajach, wezmą udział w małym quizie z nagrodami. Na koniec wydarzenia uczestnicy własnoręcznie napiszą tuszem znak “szczęście”, który tradycyjnie przykleja się na drzwiach w okresie noworocznym, by przyciągnąć do swojego domu pomyślność i dobrą energię.
Wydarzenie będzie prowadzone w języku chińskim i tłumaczone na język polski.
Uwaga! Podczas spotkania obowiązuje noworoczny dress code: uczestnicy powinni mieć na sobie coś w kolorze czerwonym.
Czas: poniedziałek, 17 stycznia, godz. 18.00-19:30.
Miejsce:
Instytut Konfucjusza w Krakowie
ul. Oleandry 2A.
Sala: 1.03.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
Szczegółowe informacje www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.