Noworoczne spotkanie z chińskimi znakami
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
W związku ze zbliżającym się Chińskim Nowym Rokiem, który nadejdzie już 1 lutego 2022, Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na specjalne spotkanie poświęcone chińskim znakom oraz noworocznej kaligrafii.
Noworoczne spotkanie z chińskimi znakami odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia 2022 w godz. 18:00-19:30 w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A, sala 1.03.
Uczestnicy wysłuchają prezentacji o chińskich znakach i noworocznych zwyczajach, wezmą udział w małym quizie z nagrodami. Na koniec wydarzenia uczestnicy własnoręcznie napiszą tuszem znak “szczęście”, który tradycyjnie przykleja się na drzwiach w okresie noworocznym, by przyciągnąć do swojego domu pomyślność i dobrą energię.
Wydarzenie będzie prowadzone w języku chińskim i tłumaczone na język polski.
Uwaga! Podczas spotkania obowiązuje noworoczny dress code: uczestnicy powinni mieć na sobie coś w kolorze czerwonym.
Czas: poniedziałek, 17 stycznia, godz. 18.00-19:30.
Miejsce:
Instytut Konfucjusza w Krakowie
ul. Oleandry 2A.
Sala: 1.03.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
Szczegółowe informacje www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.