Nowy rok, nowa ja!
Początek nowego roku często wiąże się z licznymi postanowieniami. Przeważnie chcemy zrzucić zbędne kilogramy lub zacząć zdrowo się odżywiać. Zmotywowani liczymy, że uda nam się to zrobić w ekspresowym tempie. Jednak dobrze jest rozłożyć te plany w czasie i stopniowo osiągać zamierzone cele, tak by nie zrazić się już na starcie. Jak to zrobić? Zacznijmy od śniadania!
Jednym z najbardziej popularnych postanowień noworocznych jest decyzja o zakupie karnetu na siłownię. Początek roku motywuje nas do poprawienia wyglądu naszej sylwetki.
Jednak pamiętajmy, że aby tego dokonać nie możemy polegać na samych ćwiczeniach. Ważnym elementem w walce o wymarzoną sylwetkę okaże się zrównoważona dieta.
Mniej znaczy więcej
Na samym początku, musimy nauczyć się, że małe, a częste posiłki zapewnią nam poczucie sytości, bez zbędnego przejedzenia. Zbyt obfite dania sprawią, że będziemy rozciągać ściany naszego żołądka i przez to, uczucie głodu będzie nam towarzyszyć przez większość dnia. Dlatego starajmy się jeść małe porcje w niewielkich odstępach czasu.
Od czego zacząć?
Przede wszystkim pamiętajmy, aby rozpocząć dzień od śniadania. Nie odkładajmy go
na później, ponieważ nasz organizm czerpie siłę z pożywienia, dlatego warto mu ją dostarczyć już z samego rana. Dobrze, by nasz pierwszy posiłek składał się z bogatych w błonnik produktów pełnoziarnistych, takich jak pieczywo czy płatki oraz białka - tutaj idealne będzie mleko, twaróg lub jajka. Taki wybór pierwszego posiłku pozwoli uniknąć w ciągu dnia zachcianek na niezdrowe produkty i przekąski.
Plan na 6 tygodni
Jeśli przygotowywanie pożywnych śniadań nie jest naszą mocną stroną, a dodatkowo czas
o poranku ucieka w zastraszającym tempie, to dobrym pomysłem na szybki posiłek będą płatki z mlekiem czy jogurtem. Wybierzmy jednak takie, których skład będzie na korzyść dla nas. Specjalnie z myślą o osobach, które chcą zadbać o linię i usprawnić metabolizm, marka MIXIT połączyła najzdrowsze kompozycje musli w jeden zestaw. Wysokojakościowe składniki - pyszne i niskokaloryczne owoce leśne (porzeczka, borówka, jeżyna i malina) oraz lekka podstawa w postaci chrupiących płatków, nasion i orzechów — dostarczają zdrowych kwasów tłuszczowych. Zestaw „6 tygodni zdrowia z musli” składa się z 3 tub wypełnionych różnorodną mieszanką zdrowych pyszności i pozwoli przygotować nam pożywne śniadanie w kilka minut. Co więcej, przez ten czas wyrobimy w sobie nawyk regularnych, porannych posiłków,
a to pierwszy krok do naszego noworocznego sukcesu! Dzięki temu, że w skład zestawu wchodzą trzy różnorodne tuby, możemy je z łatwością miksować i nasze śniadania
nie będą monotonne.
Małe, a częste posiłki oraz pożywne śniadania w połączeniu z dobrym planem treningowym przyniosą nam zamierzone efekty. Skupmy się na tym, by stopniowo osiągać coraz więcej, dzięki czemu nie stracimy motywacji już na starcie. Powodzenia!
Więcej informacji na www.mixit.pl

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.